Niestety pierwszy nie był udany, bo po przesadzeniu na miejscówkę malutkiej cherlawej roślinki, poprostu ona nie dała sobie rady. Teraz nieco więcej doświadczenia. Pestki wygrzebane z worków palenia więc nie nastawiam się na oszałamiającą moc. Raczej na doszkolenie się, trenowanie roślin a i swoje zbiory napewno lepiej się będzie palić i uszczęśliwiać, niż to kupowane od złych dilerów, którzy patrzą jak tu przyciąć na każdym giecie, nie mówiąc już o tych głupich gadkach niedojebanych dilerów "mam zajebistego chemika" hehe. No więc pośmiali my się pożartowali. Wszelkie komentarze i rady mile widziane bo jak już wspoaminałem początkujący ze mnie grower.
Ziemia w doniczkach, to zwykła gleba z ogródka. Oczywiście na spocie będzie to pewnie torf pół na pół z ziemią z miejscówki. Rośliny nie były jeszcze naworzone.
Roślinki były trzymane dwa, może trzy dni w domu na parapecie a następne dni stoją na dworze. Pogoda dopisuje więc roślinki hartuję. Nawet przeżyły lekki przymrozek w wieku chyba 6 lub 7 dni więc bardzo dobrze. Sam się bałem że nie przeżyją gdy zobaczyłem szron za oknem po wstaniu rano. Ale jest ok. wydaje mi się że rosną nieco wolno, ale i tak rosną szybciej niż ta, którą miałem w tamtym sezonie która stała na strychu w małej ilości słońca.
Rośliny po 2 dniach od przebicia się ponad warstwę ziemi wyglądają tak ( za jakość zdjęć przepraszam ale lepszego aparatu nie mam a to jest k310i, czyli masakra %-)) :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b5 ... 65f8c.html
;-) 11 dzień po wyjściu z ziemi:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/105 ... 777fd.html wszystkie 3 po lewej i ten sa dole po prawej mają po 11 dni, dwa mniejsze po prawej mają 9 dni ;-)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/493 ... 8ce3e.html tu mamy najłdniejsze i największe dzieciątko, które jak widać na fotce wypuszcza drugie piętro fioletowych listków ;-)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c9 ... 41e48.html a tutaj 11dniowa nieco mniejsze potomstwo ;-)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/555 ... d8882.html a tu widzimy nieco fioletowego odcieniu ;-)
A tu mamy nieco młodsze dzieci, które mają 9 dni, tylko i wyłącznie dlatego, że puściły kiełki nieco poźniej:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce5 ... 7125e.html młodsze nieco pokręcone listki ;-)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/468 ... e38fb.html a tu mamy coś dziwnego czyli jeden liść większy drugi mniejszy a ta czarna palmka na liscieniach to błoto, które zostało po przesadzaniu do doniczek. Miałem z tym nieco problemów bo kiełkowałem w opakowaniu po wacikach i wydaje mi się, że przy przesadzaniu do donic mogłem nieco korzonki uszkodzić.
Proszę o komentarze. Fotki będę dodawał wraz z wzrostem moich pociech. Serdecznie proszę o wskazówki, które pomogą mnie i moim dzieciom. Oby to były kobiety. Wkońcu jestem hetero. hehe pozdrawiam i niech JaH błogosławi was i wasze dzieci. :-)
http://www.youtube.com/watch?v=UZx1QNuUetE
http://www.youtube.com/watch?v=UZx1QNuUetE
http://www.youtube.com/watch?v=UZx1QNuUetE
@tomekthc15
Nie rozumiem czemu piszesz, że z jak nasionka z wora to nie zależy na mocy. Kiedyś uprawiałem z worka, była to jakaś indyjka, biała odmiana. Była bardzo mocna, mimo że musiałem zebrać sporo wcześniej. Wydaje mi się, że dojrzałaby w połowie listopada, ja zebrałem z 3 tyg wczesniej.
Nie rozumiem też tego typu przedsięwzięć. 2-3 uprawy na byleczym, zanim zaczniesz uprawiac jakas odmiane ktora jest silna, odporna na pleśń i wysokie amplitudy temperatur, krótko kwitnie i daje obiecujące plony? Nie rozumiem trochę tej logiki.
Może kup jakieś nasiona, choćby coś z nirvany, póki jest jeszcze czas. Rok mniejszej lub większej pracy w ogrodzie - a więc i czas - są więcej warte, niż 80zł na jakieś nasionka z NL. Ale to taka skromna sugestia.
małe piwko, małe piwko z korzeniami przebaczysz mi..."
http://www.youtube.com/watch?v=UZx1QNuUetE
Ale chuj w te dywagacje. Ja powiem, że >10C spokojnie na dwór. Ponadto uważam, że ograniczona ilość światła i brak wiatru na parapecie mogą być szkodliwsze dla rozwoju, niż to że przez godzinę postoi w nieoptymalnej temperaturze. Później się robi ciepło. Np. aktualnie jest 25C w cieniu ;]
Aha, ja też nie piszę nic "nie z doświadczenia" ;).
małe piwko, małe piwko z korzeniami przebaczysz mi..."
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
Jedna dawka "molekuły duszy" może pokonać depresję na pół roku
ONZ alarmuje: rekordowa liczba osób zażywa narkotyki
Światowy Raport ONZ o narkotykach pokazuje, że konsumpcja narkotyków na świecie osiągnęła najwyższy poziom w historii dostępnych pomiarów. UNODC ostrzega, że coraz większym zagrożeniem stają się syntetyczne opioidy, w tym fentanyle i nitazeny, a liczba nowych substancji psychoaktywnych stale rośnie. Eksperci podkreślają, że rozwój rynku narkotykowego zwiększa ryzyko dla zdrowia publicznego i utrudnia skuteczne leczenie osób uzależnionych.
Jest wyrok za sprzedawanie dopalaczy. "Brak pobłażania dla sprawców tego typu przestępstw"
Dwa lata więzienia za handel dopalaczami. Taki wyrok wydał lubelski sąd ws. Jakuba G. - właściciela sklepu, w którym sprzedawano „Cząstkę Boga”. Na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata została natomiast skazana ekspedientka Patrycja M.
Policjanci z warszawskiej Woli udaremnili przemyt narkotyków z Hiszpanii do Polski
Policjanci z warszawskiej Woli udaremnili międzynarodowy przemyt narkotyków i zabezpieczyli ponad 10 kg czystej kokainy ukrytej w specjalnych skrytkach pojazdu. Dzięki funkcjonariuszom narkotyki nie trafią na warszawski rynek, a osoby biorące udział w tym procederze, usłyszały zarzuty w prokuraturze i zostały tymczasowo aresztowane. Zatrzymanym mężczyznom może grozić kara do 20 lat więzienia.
