Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 37 • Strona 1 z 4
  • 1 / 1 / 0
Witam!

Otóż chciałem się Was zapytać jak się nazywają dziedziny nauki zajmujące się substancjami psychoaktywnymi? To dla mnie dość ważne, bo chcę iść na studia kierunek chemia, a potem specjalizacja coś z dragami, o ile jest to w ogóle w Polsce możliwe. Szukałem na forum, ale nie znalazlem. Doszukałem się toksykologii, ale to nie to. Pomóżcie!

Pozdro.
Uwaga! Użytkownik trauma nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 915 / 4 / 0
proponuje kierunek antropologia - etnologia, a później za granicą etnobotanika.
Uwaga! Użytkownik feydewey nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 273 / 1 / 0
farmacja i specjalizacja z toksykologii.
  • 109 / 9 / 0
Ew. studia medyczne i specjalizacja neurologia bądź psychiatria... albo psychologia kliniczna ;-) Każda z wymienionych dziedzin w jakiś sposób zajmuje się narkotykami.
Uwaga! Użytkownik Black Lotus nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 12 / / 0
farmakologia, neurobiologia, neurochemia, neurofarmakologia
  • 762 / 32 / 0
neurobiopsychologia

też kiedyś chciałem kierunek związany z dragami, teraz wolę to, jako kierunek związany z tym bardziej pośrednio
„Na ulicy przed domem leżał kot z białym kołnierzykiem, ni to grzejąc się w słońcu, ni to raczej jednak nie żyjąc, wnosząc z faktu, że nie było słońca ani żadnych innych przyczyn, by leżeć wśród pędzących samochodów.”
  • 3 / 1 / 0
na psychologii jest ścieżka "uzależnienia" tam omawia sie poszczególne subsatncje - rodzaje, działanie, sposoby przyjmowania, klasyfikacja, itp. co prawda nie ma "dragowej" specjalnosci, ale po psychologii mozna zostac np terapeutą od uzależnień.
  • 613 / 19 / 0
scenariusz zajec dla uczniow gimnazjow pisze:
na psychologii jest ścieżka "uzależnienia" tam omawia sie poszczególne subsatncje - rodzaje, działanie, sposoby przyjmowania, klasyfikacja, itp. co prawda nie ma "dragowej" specjalnosci, ale po psychologii mozna zostac np terapeutą od uzależnień.
Obawiam się, że terapeutami od uzależnień zostają zwykle debile, którzy nie wiedzą, czy 'marihuanę robi się z konopii'.

Ja studiuję psychologię i marzy mi się, żeby pracę magisterską napisać jakoś związaną z psychodelikami, ale w naszym kraju to raczej nie przejdzie.
Ostatnio pani doktor opowiadała nam jak to bardzo LSD jest szkodliwe dla mózgu, ile komórek zabija i że zostaje w organizmie na całe życie. A ludzie potem jej wierzą, smutne to, szerzyć takie mity.
Niematerialna. Wieczna. Bez początku i końca.
Bezimienna, bezkształtna energia, która przenika wszystkie żywe istoty.
Czyste wezwanie dla naszej wewnętrznej natury,
aby zbudziła się z naszego codziennego życia, naszego strachu.
  • 1406 / 142 / 0
Nieprzeczytany post autor: oxan »
a ja proponuje panom najpierw chemie a potem farmacje. to są optymale rozwiązania.
narkotyki są niezdrowe
konsultacja ze mną zagraża życiu i zdrowiu
Janssen-Cilag powinien mnie dożywotnio sponsorować
matka chemia kocha swoje dzieci i nie pozwoli im umrzeć w samotności
  • 3 / 1 / 0
ja tez studiuje psychologie i pani profesor na wykładzie mówiła np, ze psychologia humanistyczna została w duzej czesci stworzona na LSD i ze wielu psychologów w tamtym okresie brało LSD, hehe. Generalnie wypowiadała sie kompetentnie, nie stereotypowo. Raczej nie wyczuwało sie przekazu "narkotyki to zuo". Oczywiscie przestrzegała przed nimi, odradzała branie, ale równoczesnie podkreślała, że zdaje sobie sprawe, ze satystycznie rzecz biorac kilku z nas brało (było nas ok. 40 osób), że normalnym jest, ze młodzi ludzi eksperymentują z drugami. Zdecydowanie zdawała sobie z prawe z tego, ze alkochol jest silnym narkotykiem i niesie podobne zagrozenia jak inne drugi. [...]

gdybym mogl cofnac czas o 5 lat to zdecydowanie oprocz psychologii poszedłbym na chemie :-D
ODPOWIEDZ
Posty: 37 • Strona 1 z 4
Newsy
[img]
Jak marihuana niszczy serce

Na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco wykazano, że przewlekłe używanie konopi - niezależnie od tego, czy są one palone, czy przyjmowane w jakimś jadalnym produkcie - wiąże się z istotnym ryzykiem dla układu sercowo-naczyniowego.

[img]
Psylocybina na depresję lekooporną. Nowa Zelandia stawia na psychodeliki

Nowa Zelandia dołącza do grona państw, które dopuszczają medyczne zastosowanie substancji psychodelicznych. Tamtejsze władze zezwoliły właśnie na stosowanie psylocybiny – psychoaktywnego związku obecnego w grzybach halucynogennych – w leczeniu depresji opornej na standardowe terapie.

[img]
Jak służby rozbiły kokainowy szlak z Kostaryki do Europy?

Międzynarodowa operacja o kryptonimie „Purga-Calipso Guanacaste”, koordynowana w Europie przez Europol i prowadzona równolegle przez kostarykańską Policía de Control de Drogas, hiszpańską Guardia Civil oraz portugalską Polícia Judiciária, zlikwidowała szlak przerzutowy, którym od 2019 roku trafiały do Europy setki kilogramów kokainy ukrytej w mrożonym proszku juki i kontenerach z owocami.