Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2368 • Strona 237 z 237
  • 28 / / 0
29 marca 2026Greencanion48 pisze:
Odczuwam wahania apetytu i to chyba taki główny skutek uboczny, który mnie drażni.

Też psajko nie był w stanie mi odpowiedzieć czy będę mieć przy zwiększeniu dawki takie samo samopoczucie jak przy rozpoczęciu zażywania esci, bo każdy reaguje inaczej ale póki co to jest luz :)
Okej, no u mnie też ten apetyt jest raz taki, raz inny. Ale niesamowita ospałość jest, ciągle ziewnie, to są skutki tego Esci? w ogóle oprócz tego SSRi, bierzesz jeszcze cos z rana, albo wieczorem jako dopełnienie? bo ja mam Trittoco XR z samego rana do tego 150mg, nie wiem, czy wlasnie te Trittoco 150 mg tak nie uspia mnie.

@CortexCrawler

No własnie, ja dawkę 15 mg biorę od 3 dni, no i jak na razie 0 chęci do czegokolwiek.
  • 15 / 2 / 0
Też tak miałam przez jakieś pierwsze 2 tygodnie – dosłownie zasypiałam na stojąco 😅 potem to zaczęło się normować.
Ja biorę Trazodone Neuraxpharm 50 mg na godzinę przed snem, ale dopiero 5 dzień, więc jeszcze się „rozkręca”.
  • 28 / / 0
@Greencanion48

Właśnie, to mam nadzieje, że przejdzie ten efekt. A tak nawiasem, no to mi zapisał Tranzdone ale XR (150mg) biorę, ale dał z samego rana, nie wiem, czy to też nie ma wpływu jednak na senność w ciągu dnia. Nie wiem, jak to sprawdzić, może po prostu jeden dzień nie wezmę i sprawdzę, czy dalej będzie tak mnie uspiało bez wzięcia tego tranzdona rano?
  • 281 / 89 / 0
@patrzacinaczej trazodon na pewno zwiększa senność, w ogóle typowo nasennie powinieneś dostać wersję CR i brać na noc. Nie wiem jaki był cel Twojego magika ale według mnie ten trazodon albo do zamiany albo do całkowitego wywalenia.

U mnie senność po samym escitalopramie może nie była jakoś ogromnie nasilona, ale jednak występowała wraz z uczuciem zmęczenia. Zero ochoty na cokolwiek, najlepiej piznąć się na łóżku i leżeć cały dzień. To mi nie przeszło nawet po roku brania, esci ma raczej taki profil działania że bardziej seduje niż aktywizuje ale dlatego jest świetny przeciwlękowo, nie da się mieć wszystkiego. Gdyby po ustabilizowaniu się nadal występowały problemy z poziomem energii w ciągu dnia to można spróbować dodać bupropion albo reboksetynę, mnie ta ostatnia nieźle postawiła na nogi. Sam escitalopram typowo przeciwdepresyjne działanie ma według mnie słabe.
  • 28 / / 0
@halowpierdol

No właśnie, ,wiec nie wiem co z tym Tranzodonem zrobić, bo jednak branie go rano jest (chyba) niezbyt dobre, ale nie wiem czy dawka 150 mg nie powinna działać inaczej, a nie sedować?

w ogole, co do escitalopramu, to dawkę 15mg biorę od tygodnia,, jak na razie tak slabo, bo nie daje efektów tych "Przeciwlękowych" 10mg brałem 2tyg, 3 tyg juz 15mg, ale nadal czekam, może załączy się.
  • 281 / 89 / 0
@patrzacinaczej ten trazodon musisz skonsultować z magikiem najlepiej. Escitalopram na tym etapie to jeszcze skutki uboczne, po kilku tygodniach na jednej dawce dopiero zaczyna klarować się docelowe działanie terapeutyczne. Nie zmieniaj już dawki i cierpliwie czekaj, choć wiem że to nie jest takie proste - innej rady nie ma.
  • 481 / 183 / 0
@patrzacinaczej tak jak napisał kolega powyżej, z SSRI trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać te kilka tygodni na jednej dawce, żeby jakkolwiek oceniać ich skuteczność, to nie antybiotyki, że zaczną działać po max 3 dniach ;) zanim się organizm wysyci to też chwilę trwa.
  • 28 / / 0
wczorajhalowpierdol pisze:
@patrzacinaczej ten trazodon musisz skonsultować z magikiem najlepiej. Escitalopram na tym etapie to jeszcze skutki uboczne, po kilku tygodniach na jednej dawce dopiero zaczyna klarować się docelowe działanie terapeutyczne. Nie zmieniaj już dawki i cierpliwie czekaj, choć wiem że to nie jest takie proste - innej rady nie ma.
Okej, czyli jak podniosłem dawkę kilka dni temu na 15 mg (wedle zaleceń magika) - to trzeba znowu odczekać te kilka tygodni? Dobrze myślę?

@ladyinnaightmares

Tak rozumiem, tylko nie wiedziałem, że jednak jak byłem na dawce 10mg np te 2 tygodnie i teraz od kilku dni mam nową dawkę 15mg to muszę od nowa poczekać na efekty, nie wiem czy dobrze zrozumiałem podnoszenie dawek.
ODPOWIEDZ
Posty: 2368 • Strona 237 z 237
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Badanie ścieków 2025: Marihuana dominuje w europejskich miastach, kokaina i ketamina w górę

Badanie ścieków to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki. Pozwala ona naukowcom bardzo dokładnie oszacować, jakie narkotyki i w jakich ilościach spożywają mieszkańcy. Najnowsze badanie z 2025 roku miało ogromną skalę. Badacze sprawdzili ścieki w około 115 miastach na terenie Europy.

[img]
NIK odpowiada na wniosek Wolnych Konopi. „Przyjęto do wiadomości”, ale my nie odpuszczamy

Najwyższa Izba Kontroli odpowiedziała. I choć pismo jest obszerne, to w kluczowej dla nas [ Wolnych Konopi] kwestii … milczy. Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Izby w sprawie naszego wniosku o przeprowadzenie kontroli dotyczącej kosztów i efektywności obecnego modelu ścigania za posiadanie marihuany.

[img]
Norwegia wśród liderów Europy. Wszystko wyjawiły... dane z kanalizy

Norwegia pozostaje w europejskiej czołówce pod względem używania narkotyków. Najnowsze analizy ścieków pokazują jednocześnie spadek używania konopii w Oslo. Dane wskazują też na rosnące znaczenie innych substancji.