24 lutego 2026zburzony pisze: @RobertoSS a jaki neuroleptyk polecasz?
22 marca 2026patrzacinaczej pisze: Hej, stostuje ktoś obecnie kurację na Escitalopramie na lęki, ocd, zaburzenia lękowe? - pomaga wam? i jaka dawka? dzięki.
Biorę esci od tygodnia,wskoczyłem dziś na 20mg.Skutki uboczne to masakryczna sennośći libido słabe.Będe miał po 3 miesiącach porównanie z Wenlą.Wenla dawała taki zdrowy napęd do wszystkiego i nastrój mocno wysoki dosyć.
Lecz leczę się na silną fobie społeczną i lęki więc dla mnie oaza spokoju jest ważniejsza niż deprecha.Co radzicie dodać na esci żeby ten napęd ruszył ? Czy jest to proszenie się o lęki.... ?
22 marca 2026halowpierdol pisze:Ja biorę esci przeciwlękowo od ponad roku i jest rewelacja. Dawka 15mg. Najlepsze SSRI jakie kiedykolwiek brałem pod kątem zwalczania objawów lękowych, niestety gorzej radzi sobie z depresją.22 marca 2026patrzacinaczej pisze: Hej, stostuje ktoś obecnie kurację na Escitalopramie na lęki, ocd, zaburzenia lękowe? - pomaga wam? i jaka dawka? dzięki.
Przeciwlękowo działa świetnie ale minusy to zobojętnienie emocjonalne i lekka zamułka, choć ostatnio dorzuciłem odrobinę reboksetyny i jest trochę lepiej pod tym kątem.
Wczoraj była tragedia na dworzu.Lęki nasilone mimo ze poszło 1mg Xanaxu na dwór.
Pregabaline którą biorę to sam nie wiem czy się rozkręci...Bo 2 razy alko było.Oczywiście od 1 dnia na esci żadnego alko nie ma i nie będzie.Nie można nic zarzucać.Odradzam nawet CBD....U mnie CBD powoduje przyjemny lekki high który trwa 1-2 godziny.Ale pierdziele CBD bo kasuje mi leki na schizofrenie.
Jedynie z używek kawa i e papieros.I tego trza się trzymać :)
Aha i czytałem na wujek gugle że ESCI w pełni działa po 3 miechach.
Mam nadzieje że się rozkręci jeszcze.Akineton jeszcze wale z rana 4 mg.
23 marca 2026halowpierdol pisze: @patrzacinaczej początki ciężkie, dużo nieprzyjemnych skutków ubocznych ale ja mam zawsze jazdy jak zaczynam brać SSRI więc się tym nie sugeruj, większość ludzi lajtowo reaguje na escitalopram. Zaczynałem od 10mg, na 15mg podniosłem po około 3 miesiącach bo stwierdziłem że może być nieco lepiej choć z perspektywy czasu stwierdzam, że wielkiej różnicy w sumie nie ma. Pierwsze efekty pojawiły się jakoś po 3 tygodniach a naprawdę dobrze było już po 2 miesiącach, po 3 na nowej dawce nastąpiła pełna stabilizacja która utrzymuje się do tej pory.
Przeciwlękowo działa świetnie ale minusy to zobojętnienie emocjonalne i lekka zamułka, choć ostatnio dorzuciłem odrobinę reboksetyny i jest trochę lepiej pod tym kątem.
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Mundur nie izoluje od rzeczywistości. O hipokryzji, która pęka na komisariatach
KAS: Przemyt ketaminy w świecach zapachowych
Podczas kontroli w jednej z firm kurierskich, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie zwrócili uwagę na przesyłkę zaadresowaną do odbiorcy w Filadelfii (USA). Zgodnie z deklaracją nadawcy, miały się w niej znajdować świece zapachowe o wartości ok. 111 euro.
Alkohol wciąż na czele uzależnień w Holandii
Alkohol pozostaje najczęstszą przyczyną leczenia uzależnień w Holandii i odpowiada za 43 procent wszystkich przypadków terapii. Tak wynika z najnowszych danych krajowego systemu monitorowania problemów związanych z alkoholem i narkotykami za 2025 rok.
Ucieczka zakończona w jeziorze
Próba uniknięcia odpowiedzialności doprowadziła do serii niebezpiecznych i irracjonalnych zachowań. 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił samochód a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Finalnie wskoczył do jeziora i próbował pozbyć się narkotyków. Policjanci z Chodzieży zatrzymali sprawcę, który w ujawnionym pakunku posiadał ponad 50 gramów narkotyków.