Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 6809 • Strona 674 z 681
  • 46 / 4 / 0
Obydwa powyższe posty to kołpaki.
  • 19 / 8 / 0
Na spacerku z rodzinką nadepłem to... Czy to to ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 46 / 5 / 0
@OperatorB9

Nie, to stożkogłówka.
  • 1 / / 0
znalazłem to dziś rano w parku w trawie był jeden owocnik wygląda jak ale jest trochę mały żeby go rozpoznac psilocybe cubensis
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 2883 / 303 / 0
Mieszkasz w Mexico City że szukasz cubensisów w trawie?

W Polsce dziko rosną tylko łysiczki, a to na pewno nie jest łysiczka
Więc się w miasto wypuszczam
niech Bóg będzie ze mną jak autodestrukcja
masz wyraźny kształt, a świat to iluzja
jakbym te twoje pieniądze miał to bym je puszczał
  • 386 / 117 / 2
@jsc
Pozwole sobie sprostować, łysiczka to Psilocybe. Cubensisy to też łysiczki. Poprawnie powinno się powiedzieć
W Polsce dziko rosną tylko łysiczki LANCETOWATE, a to na pewno nie jest łysiczka LANCETOWATA
  • 36 / 8 / 0
Rodzaj Cubensis może rosnąć w Polsce
  • 1 / / 0
Witam :)

Znalazłem to dziś kompletnie przypadkiem i zastanawiam się który to gatunek

(Grzyby zmaltretowane bo byłem na rowerze i wiozłem je do chaty w nerce)

Dziękuję za pomoc!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 871 / 119 / 22
To nie łysice.
Uwaga! Użytkownik global108 jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2 / / 0
czy to to? rosły na łące z gównem (prawdopodobnie owczym)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ
Posty: 6809 • Strona 674 z 681
Newsy
[img]
Medyczna marihuana a autyzm — 18 miesięcy obserwacji 130 pacjentów

Brytyjscy badacze prześledzili losy 130 dorosłych osób w spektrum autyzmu leczonych produktami z konopi przez półtora roku. To najdłuższa obserwacja tego typu na świecie. Poprawa w zakresie lęku, snu i jakości życia była wyraźna po miesiącu — i systematycznie topniała przez kolejne siedemnaście. W tym samym czasie mediana dawki THC wzrosła z 20 do 192 mg dziennie.

[img]
Alarm w całej Polsce! To miał być mak do ciasta ;)

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące partii maku niebieskiego, w której wykryto przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów opium. Jak podkreślono, spożycie produktu może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. To nie są „zwykłe nasiona” – skażony mak może działać na organizm jak opioidy, wywołując objawy podobne do zatrucia narkotykami.

[img]
Leczenie uzależnionych od opioidów bardziej dostępne, ale pod ścisłym nadzorem

Choć leczenie substytucyjne, czyli terapia uzależnień od opioidów polegająca na podawaniu legalnych leków zastępczych, jest stosowane w naszym kraju od ponad 30 lat, wciąż liczba objętych nim osób jest stosunkowo niska. Aby ułatwić do niego dostęp, wprowadzona ma zostać możliwość przepisywania tych produktów przez lekarzy. Ministerstwo Zdrowia określa zasady, na jakich ma się to odbywać.