Miesiąc temu zatrzymali mi prawko za metaamfetaminę w ślinie i zabrali na krew Moje pytanie czy po wyniki badań krwi mam się zgłosić do komisariatu czy one mi przyjdą listem bo póki co cisza i w m obywatelu widnieje jako zatrzymane. Drugie pytanie czy jeśli stężenie będzie wskazywało tylko na wykroczenie to czy będę musiał jeszcze się ciągać po sądach itp czy poprostu zwrócą i sprawa się zamknie?
I też ciekaw jestem czy szykować się na pytania typu skąd gdzie i jak
Myślę że jest to dość częsty przypadek z prawkiem dlatego pytam na tym właśnie forum
Dziękuję za pomoc
Pozdro
Jak nawet tylko wykroczenie, to mogą Ci zajebać prawko na dłużej, dać grzywnę i dowalić koszty sądowe.
Jak to ogólnie wyglądało? Test na ślinę, wyszła meta, potem zabrali Cię na krew i puścili do domu? Nie dostałeś informacji jak to ma dalej wyglądać?
A też słyszałem że jak do miesiąca nie ma wyników to mogą mi oddać prawko do momentu aż wyniki przyjdą
Ale moje główne pytanie brzmi:
Jak to jest z kodeiną?
Bo wiadomo, że kodeina = morfina w testach. Czy możnaby po prostu powiedzieć, że brało się leki przeciwbólowe/przeciwkaszlowe bez recepty i by to przeszło? Pomijając stężenie. Bo np Ja i nikt poważny nie wsiada za kółko najpierw biorąc narkotyk a potem za kółko. Ale, no zanim zniknie z organizmu to nie jest 24h.
22 listopada 2024DobryWujas pisze: To samo w sobie nie ma żadnego znaczenia, masz rację. Ale chodzi o to, że o ile Ty czy ja wiemy w jakich lekach są substancje odurzające to przeciętny Kowalski tego nie wie. Kowalskiego będzie boleć głowa, zarzuci 2 antidole czy solpadeine na bolącą głowę, wsiądzie do auta 2h później i straci prawko? Coś mi tu nie gra, bo tak w życiu realnym nie jest. Dlatego musi coś innego decydować. Może faktycznie stężenie jakie ma się we krwi.
Pierwszy przykład z brzegu z ulotki:
Antidol:
,,Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Lek może powodować zawroty głowy i senność. Leku Antidol 15 nie należy stosować w czasie
prowadzenia pojazdów ani obsługiwania maszyn."
Thiocodin:
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn i urządzeń będących w ruchu podczas
stosowania tego leku.
Najpierw robią testy, jak wyjdzie to na krew. Potem stężenie decyduje. Najlepsze, że nigdzie nie jest powiedziane jaka ilość miała wpływ na kierowanie. I generalnie samo posiadanie we krwi podczas jazdy podchodzi pod wykroczenie, a jeżeli miało według biegłego wpływ na kierowanie niby jest już pod przestępstwo.
Co do alko jest o tyle prościej, że są widełki i jak masz w wydychanym, za jakiś czas robią drugi alkomatem i patrzą czy spada czy rośnie. Teoretycznie po takim cukierku czy innym płynie do płukania ust jest na tyle mala ilość, że zanim dojdzie do drugiego dmuchania będzie 0.
https://www.youtube.com/watch?v=0jLHwjyX4U4
Babka trochę pieprzy, ale jest coś w temacie.
serotoninowy pisze: a może ankieta powinna brzmieć czy vetulani po kolejenej dawce odłączy swój mózg od ciała i już na zawsze będzie frywolnie dryfowal na latającym dywanie i odbywac podróże międzygwiezdne zapięty w pasy na oddziale psychiatrii dożywotnio.
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Marihuana i tytoń zmniejszają objętość mózgu. Te konkretne obszary ulegają zmianom
Marihuana i tytoń wpływają niekorzystnie na mózg. Analiza ponad 103 badań z udziałem ponad 72 tys. osób pokazuje, że używanie marihuany i palenie tytoniu wiąże się ze zmniejszeniem objętości mózgu. Naukowcy wskazują konkretne obszary, takie jak ciało migdałowate, hipokamp i istota szara, które ulegają zmianom.
Mieszkańcy protestują. Sklep z marihuaną blisko parku i autobusów szkolnych
Grupa rodziców ze Scarborough sprzeciwia się planom otwarcia sklepu z marihuaną, który – jak podkreślają – miałby powstać naprzeciwko ruchliwej strefy autobusów szkolnych.
Polak zatrzymany na granicy. Próbował wwieźć do Rosji 40 kg haszyszu
Na przejściu granicznym w Grzechotkach polskie służby zatrzymały mężczyznę, który próbował wjechać do Rosji z ponad 40 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 2 mln zł - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa w Olsztynie.
