Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.
ODPOWIEDZ
Posty: 5342 • Strona 534 z 535
  • 231 / 58 / 0
Dzięki za info, czyli to czego się spodziewałem
  • 2 / / 0
sory, ale panikuje
mam ucisk w glowie, (zatoki?) a moze to zwyczajnie za duza dawka byla, a moze nie? w kazdym razie

tyralem w nochal 3cmc (sporo), a potem po jakichs 30 minutach w nieudany sposob przeczyszczalem sobie jedna dziure woda morska w atomizerze, bo to pieprzony chlor ktory niszczy nos i wydaje mi sie ze wiekszosc tej wody ehh, troche za duzo dociskalem sprayem + wszystkie resztki 3mki, poszly w zatoki(?),
a podczas przeplukiwania klamy, zatkalem jak debil druga dziure, ktora czasem powinno tez splywac...
dziura przeczyszczona, owszem mission complete, tyle ze nic nie wyplynelo procz pare kropelek!

wcale tak duzo sie nie wylalo tej wody z dziury w ktora wprowadzilem a zazwyczaj leci jej sporo, ani nie wysmarkalem, ani nie polknalem,
zaczalo sie to wszystko dziac jakos tak po kilku minutach, a potem jeszcze nasililo sie dzialanie

jeszcze wczesniej tetno bylo wysokie (zbilem propranololem) bo pocilem sie jak swinia, jeszcze chwile temu, chyba z paniki (wzialem 3mg alpra) te objawy przeszly, ale ucisk/bol? wciaz narasta

wszystko fajnie, tyle, ze co do cmcka, to bralem o 15 ostatniego lajna, wiec juz wedlug tego co napisalem wyzej nie powinno byc atrakcji

co mam robic, jak ta woda z chlorem bedzie probowac splywac z zatok, to przezre przeciez tam wszystko... a moze i wiecej, "jesli to mozliwe, no kurwa wspaniale odjebane milordzie"

a moze to zwyczajny bol glowy ktory czasem jest nieznosny po zbyt duzej ilosci tej substancji?

mozna brac ibuprofen 400-600mg? (pytanie przyszlosciowe, gdyby mi sie to wszystko uroilo, bo to tez mozliwe)

na ta chwile jest 19:40 (bol i ucisk zaczal troche ustepowac podczas pisania tego postu)
  • 341 / 99 / 0
No....ucisk w głowie masz ewidentnie przez zatoki . W takiej sytuacji mogłoby uratować Ciebie płukanie zatoki ale już to robiłeś. Lepiej jak pójdziesz do lekarza już teraz bo chore zatoki to na prawdę nic fajnego ,a powikłań i to jeszcze po takich cudach (bo teraz się tam namnażają bakterie przeciez ) to nie jesteś sobie w stanie tego wyobrazić. Nie to żebym Cie chciała przestraszyć ale serio- to poważna sprawa. Idź do lekarza ,nie mów jej nic o narkotykach - powoedz że plukales zatoki ale nie wyszło itd . Pomiń tylko kwestie dragow jeśli się boisz i zobaczysz co Ci powie .
Lepiej trzymać nos w książkach niż w cudzych sprawach 📖
  • 324 / 60 / 0
Nie, nie można ibuprofenu. Przy stimach nie wolno stosować żadnych NLPZ ponieważ rozrzedzają krew i możesz nawet wylewu dostać. Tylko paracetamol lub pyralgina tj. metamizol sodowy.

Też czasem łączenie bk z beta-blokerami nie stwarza ryzyka paradoksalnego wzrostu ciśnienia?
  • 341 / 99 / 0
No nie powinno się generalnie bo jeśli masz konkretne zaburzenie serca - np blok przedsionkowo komorowy II i III (a tego nie mozna wiedziec bez ekg) stopnia o możesz się zabić.
Lepiej trzymać nos w książkach niż w cudzych sprawach 📖
  • 2 / / 0
dobrze wiedziec, ze ibuprofen nie nadaje sie, bo malo brakowalo, a parasyf akurat na mnie nie dziala

bol/ucisk juz calkowicie minal

a zawolalem jeszcze osobe, ktora mi pomogla domowym sposobem dokladnie przeczyscic i wydmuchac zatoki sola fizjologiczna, tak zeby sie nie podtopic (mam nadzieje ze to byl bezpieczny pomysl, a okazuje sie ze to rowniez chlorek, w sumie nie bylo nic innego, do lekarza to byloby zdecydowanie za pozno)

2x i wylecialo troche syfu w roznym kolorze, chyba bede zyl, chyba... ehh

hmm, nie wiem co mam z ta pikawa dokladniej najpewniej cos ze stresem, a czasem nie potrzebuje tego brac, stalo sie to kiedys jak mialem bad tripa po dysocjantach, ktory zawiesil sie na 2-miesiace
tylko ze wtedy bylem mlodszy, teraz to wiedzialbym jak to odczarowac
  • 2209 / 437 / 0
14 października 2024DobryWujas pisze:
Nie, nie można ibuprofenu. Przy stimach nie wolno stosować żadnych NLPZ ponieważ rozrzedzają krew i możesz nawet wylewu dostać. Tylko paracetamol lub pyralgina tj. metamizol sodowy.
To dlaczego np. w ulotce metylofenidatu nic takiego nie pisze? Czy chodzi Ci wyłącznie o bk/stimy używane w b. wysokich dawkach?
Ja parę dni biorę MPH z NLPZ innym niż wymienione przez Ciebie i było ok, tylko dziś wieczorem trochę mi dziwnie, ale wątpię, że to jakkolwiek powiązane.
W przypadku chęci szybkiego kontaktu ze mną, proszę pisać przez wiadomość prywatną, a nie na maila.
https://youtu.be/HU5p8b3ozVM
  • 341 / 99 / 0
NLPZ nie rozrzedzają krwi tylko miedzy innymi zwiększają czynność elektryczna serca , zwężają naczynia krwionośne itd To ciekawe bo dotyczas stosowanie nlpz wydawało się względnie bezpieczne lub mowilo sie jedynie o szkodliwosci stosowania ich na blone sluzowa załadka i obciazenie watroby .Tak samo z hydroksyzyna - odchodzi się od jej stosowania ponieważ wydłużają odstęp QP .

A tu badanie dotyczące niebezpieczeństwa uzywania NLPZ

https://www-ncbi-nlm-nih-gov.translate. ... _tr_pto=rq
Lepiej trzymać nos w książkach niż w cudzych sprawach 📖
  • 324 / 60 / 0
@up aaa kwas acetylosalicylowy? Też nie rozrzedza krwi? To po co byłby stosowany w profilaktyce zawałów?

W takim razie cofam i przepraszam za powyższą bzdurę. Nie mniej tu na forum gdzieś przeczytałem że mieszanie stimów i nlpz to proszenie się o udar mózgu. Że wylew to była własna poprawka. Ale skoro zwężają naczynia krwionośne to ryzyko udaru bądź zawału jak rozumiem wzrasta.
@vetulani44 to że się nic nie stało to nie oznacza, że nic się kiedyś nie stanie. Też MPH nie podnosi bardzo ani ciśnienia ani pulsu. Jest relatywnie funkcjonalny. Myślę, że ryzyko najwyższe by było przy bk czy aminach ze względu na siłę działania.
  • 341 / 99 / 0
@up ale ja przecież napisałam powyżej, co więcej wrzuciłam link do badań potwierdzających tezę, że stimy plus NLPZ to proszenie się o kłopoty. Więc nie wycofuj tego co powiedziałeś. Po prostu z innego powodu wynika zagrozenie.
Lepiej trzymać nos w książkach niż w cudzych sprawach 📖
ODPOWIEDZ
Posty: 5342 • Strona 534 z 535
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Marihuana i substancje psychodeliczne na kartach wyborczych w siedmiu stanach USA.

W Stanach Zjednoczonych trwa rewolucja legislacyjna. W tym roku, wyborcy w siedmiu stanach będą mieli okazję zdecydować o przyszłości marihuany i substancji psychodelicznych. Jest to znaczący moment w historii amerykańskiego ruchu na rzecz reformy polityki narkotykowej, który może doprowadzić do dalszych zmian na poziomie federalnym. Sprawdźmy, co dokładnie znajduje się na kartach wyborczych w tych stanach i jakie konsekwencje mogą przynieść wyniki głosowania.

[img]
Tysiące pacjentów z problemem terapii bólu

Ograniczenie w receptach na medyczną marihuanę uderzy w osoby z chorobami przewlekłymi.

[img]
Długotrwałe stosowanie marihuany nie powoduje istotnych zmian w funkcjonowaniu mózgu

Badanie opublikowane w czasopiśmie JAMA Network Open dostarcza dowodów na to, że regularne spożywanie produktów z medycznej marihuany przez dorosłych nie prowadzi do istotnych negatywnych zmian w strukturze czy funkcjonowaniu mózgu. Naukowcy z Harvard Medical School oraz McGovern Institute for Brain Research (MIT) przeprowadzili podłużne badanie, w którym analizowali dane z obrazowania mózgu (fMRI) pacjentów stosujących medyczną marihuanę oraz osób zdrowych niebędących użytkownikami.