Witam, chciałem się podzielić ciekawostką. Mianowicie jestem w posiadaniu nieco podniszczonego egzemplarza Kalendarza Rolniczego z lat 40-tych (w tej chwili nie pamiętam dokładnie rocznika), w którym znajdujemy m.in. taki fascynujący artykuł tyczący uprawy konopii. Wprawdzie chodzi o konopie w użyciu przemysłowym, małooktanowe, ale pokazuje, jak mocno roślina była zakorzeniona w naszej gospodarce, rolnictwie, i nikt się nie krępował żeby zrobić zdjęcie biegnącej wesoło małej dziewczynki na tle stogu schnących roślin.
Ot taka ciekawostka, a zdjęcia myślę apetyczne (zresztą teksty o konopiach wdzięcznych za dawkę obornika również budzą uśmiech).
Pozdrawiam!!!
(artykuł odnosił się do lnu i konopii, zeskanowałem jedynie interesującą nas część)
[ external image ]
https://picasaweb.duckduckgo.com/napoleondi ... 0980211938
[ external image ]
https://picasaweb.duckduckgo.com/napoleondi ... 9843836418
[ external image ]
https://picasaweb.duckduckgo.com/napoleondi ... 2641084962
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Marihuana może pomóc zwalczyć chorobę Alzheimera
Nowe badania sugerują, że w chorobie Alzheimera równie ważne jak nagromadzenie białek (amyloidu i tau) może być zwalczanie stanu zapalnego w mózgu.
Mnisi szmuglowali narkotyki. Ukryli je za fałszywymi ściankami
22 buddyjskich mnichów zostało aresztowanych na międzynarodowym lotnisku w Kolombo w Sri Lance. W ich bagażach znaleziono łącznie około 110 kilogramów marihuany.
Kawa - budzi i wydłuża życie
Przez dziesięciolecia ukazywały się badania, których autorzy wskazywali, że kawa ma korzystny wpływ na organizm. Jej picie łączono z dłuższym życiem i zmniejszonym ryzykiem chorób chronicznych. Jednak dokładny mechanizm tego działa nie był znany. Teraz naukowcy z Texas A&M University odkryli, że związki zawarte w kawie oddziałują na receptor białkowy NR4A1, który odgrywa istotną rolę w ochronie organizmu przed chorobami związanymi z wiekiem.
