Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 11 / / 0
Cześć. Mam pytanie czy biorąc leki antydepresyjne ( elicea , triticco ) można palić e-fajki? Chodzi konkretnie czy nikotyna jakoś wpływa u Was, na stan psychiczny? Pytam bo zauważyłam że po włączeniu lęków po zapaleniu łapie jakiś dziwny stan, niepokój czego wprzed farmakologią nie było …
  • 39 / 3 / 0
Tak po prostu działają SSRI, na niektórych, na początku terapii.
  • 41 / 11 / 0
nikotyna wchodzi w interakcję z niektórymi antydepresantami, obniżając ich stężenie we krwi. Z tego co rozumiem, palenie przyspiesza metabolizm niektórych leków przez zwiększenie aktywności pewnych enzymów, jak na przykład CYP1A2.

Tutaj na przykład jest wspomniany escitalopram, a tutaj trazodon.

Ale ogólnie to wszystko nie oznacza, że nie można palić. Po prostu możliwe, że będziesz potrzebował trochę większych dawek niż osoba niepaląca.
  • 62 / 7 / 0
Ja biorąc ssri po zapaleniu papierosa czuję się jakbym wypił alkohol przez kilkadziesiąt sekund…Ogólnie działa na mnie depresyjnie ten „zestaw”
  • 4 / / 0
Przyjmowanie SSRI sprawia, że ​​czuję się, jakbym zaciągnął się alkoholem po papierosie. Biorąc wszystko pod uwagę, ten „zestaw” sprawia, że ​​czuję się przygnębiony.
  • 3 / / 0
Ja też mam stany lękowe jak palę e papierosa , szczególnie w większej ilości . Bez ssri też to odczuwałem, ale po włączeniu leków odczucie jest dużo bardziej intensywne .
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Przemycają narkotyki w ciałach żywych jałówek. Eksport bydła z Meksyku do USA kwitnie

Meksykańskie kartele wykorzystują żywe bydło do przemycania narkotyków przez granicę USA. Narkotyki zaszywają wewnątrz zwierząt.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.