Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 1574 • Strona 156 z 158
  • 49 / 7 / 0
22 kwietnia 2024roolth pisze:
@NonNomen nie piłem jej a co myślisz o finlandii?
jasne, klasa sama w sobie, jedna z pierwszych wódeczek jakie piłem
  • 4349 / 701 / 2117
@NonNomen Finlandia spoko, ale ja zawsze byłem fanem Żubrówki. Pewnie dlatego, że wokoło niej za małolata kręciły się melanże. A jeśli już coś dobrze mam wspomninać, to Żubrówka Czarna. Traktowałem ją jako "wódkę premium" - chociaż taka nie była, bo daleko jej do chociażby Ciroca.
https://tiny.pl/dkvnh (Słoń „raper” o [hyperrealu]).
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
  • 75 / 8 / 0
@deadmau5 nigdy nie piłem ciroca ale żubrówkę dobrze wspominam. Widze że są tutaj uniwersalne rady dla pijących alko lub kupujących
  • 4349 / 701 / 2117
@hruser zacznijmy od tego, że ja Ciroca piłem raz, także mocno obiektywny to być nie mogę. Natomiast w przypadku Czarnej Żubrówki jest już inaczej. Pewnego czasu kolekcjonowałem nawet te czarne butelki, bo były one w kilku wersjach.

Począwszy bodajże od klasycznej 0,5, idąc potem dalej po 0,7, aż jeżeli pamięć mnie nie myli - na końcu widniała wersja 1 litrowa. W sumie, kolekcjonowałem wszystkie ciekawe butelki, czy to win, wódek, bądź alkoholi. Fotografii niestety już nie mam, bo było to 10 lat temu.

Ale czarna zawsze przypadała mi do gustu. Była uniwersalna i troszkę nawet inaczej traktowana w przypadku, kiedy szedłem na eleganckie spotkanie. Biała kojarzyła mi się lekko z menelstwem. Nie wiem czemu, ale jakoś tak to z mojej perspektywy wyglądało.
https://tiny.pl/dkvnh (Słoń „raper” o [hyperrealu]).
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
  • 75 / 8 / 0
@deadmau5 możesz bardziej opisać tego cîroca? Czy to była czysta i czy kupiłeś ze sklepu stacjonarnie czy wiadomo przez internet, jaki smak?
  • 4349 / 701 / 2117
Ciroc Mango 0,7 kupowałem, raz jedyny. Stacjonarnie nie, internetowo na jakąś okazję (chyba urodziny byłej dziewczyny, chciałem po prostu, żeby było bardziej na bogato).

W sumie nie wiem, jak Ci mogę to bardziej opisać. Smak Mango jak sama nazwa skazuje. Cena wtedy ok 120-130 pln, ale jak patrzę na aktualne, to nic się nie zmieniło. Wysyłka dość szybka, zabezpieczenie przesyłki w sam raz, nie było żadnych problemów, zadbali, żeby się nie pobiło.

Stacjonarnie też kupisz te wódki, tylko raczej będzie problem z wyborem różnych smaków. Najczęściej jak już w tych dużych dyskontach trafisz klasycznego Ciroca, w niebieskiej butelce.
https://tiny.pl/dkvnh (Słoń „raper” o [hyperrealu]).
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
  • 39 / / 0
@deadmau5 o kurwa ale dałeś polecajkę co do wódki cîroc na pewno to nie była jakaś lipa ale czy na pewno?
  • 4349 / 701 / 2117
@Bucciccait9 niezbyt wiem, co masz na myśli - jakich informacji ode mnie potrzebujesz? Wódka sama w sobie była dobra, na pewno czuć było lepszą jakość, niż w przypadku tych tańszych wyrobów. Ale czy bym ją polecił? Raczej nie, to samo można dostać w cenie 50-70zł, tylko w innym brandingu, chociażby Finlandia.
https://tiny.pl/dkvnh (Słoń „raper” o [hyperrealu]).
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
  • 39 / / 0
@deadmau5 dzięki zasadniczo tyle chciałem wiedzieć bo jeśli można dostać to samo tylko za mniejszą cenę w innym opakowaniu to biorę finlandie zamiast przepłacać za markę cîroc
  • 12562 / 2435 / 0
Jeśli ktoś szuka prawdziwej wódki premium, to Belvedere i Chopin (oczywiście są też inne, ale nie będę polecał czegoś, czego nie próbowałem). Ciroc to głównie marketing - do wspomnianych nie ma podjazdu.
ODPOWIEDZ
Posty: 1574 • Strona 156 z 158
Artykuły
Newsy
[img]
Zagadka stabilności piwnej piany rozwiązana. To postęp w wielu dziedzinach nauki

Piękna stabilna piana to jeden z elementów piwa, którego poszukują miłośnicy tego napoju. Niestety, często spotyka ich zawód. Tworząca się podczas nalewania pianka błyskawicznie znika, zanim zdążymy wziąć pierwszy łyk. Są jednak rodzaje piwa, szczególnie piwa belgijskie, na których pianka jest wyjątkowo stabilna. Naukowcy z Politechniki Federalnej w Zurychu, pracujący pod kierunkiem profesora Jana Vermanta, odkryli właśnie sekret długotrwałego utrzymywania się piany na piwie. Poznanie tej tajemnicy zajęło 7 długich lat badań.

[img]
Drożdże piwowarskie reagują na odpowiednie dźwięki i zwiększają produkcję

Wiadomo że rośliny i zwierzęta wydają dźwięki, reagują na nie i za ich pomocą się komunikują. Komunikacja taka zachodzi też pomiędzy zwierzętami a roślinami i odwrotnie. Czy jednak organizmy należące do innych królestw domeny eukariontów w jakiś sposób reagują na dźwięki? Okazuje się, że tak. Reakcję taką zauważono u drożdży piwowarskich. Co więcej można to wykorzystać w produkcji złocistego napoju.

[img]
Okultystyczne rytuały czy "zabawa" pod wpływem medycznej marihuany? Co wydarzyło się na Górze Cment

"Wszystko wskazuje na to, że ktoś uczynił sobie z cmentarza miejsce zabawy. Jak niebezpiecznej? Nie wiadomo. Być może pod wpływem leczniczej marihuany, której sprzedaż prowadzona jest tylko na receptę. Opakowanie po takim leku, leżało wśród świec, lampek, kartek z dziwnymi, niemożliwymi do odczytania tekstami, ale też monetami, drewnianymi figurkami i chustami."