Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 269 / 24 / 0
Trimeperydyna (Promedol) to opioidowy środek przeciwbólowy, który jest analogiem prodyny. Został opracowany na początku lat 50. w ZSRR podczas badań nad pokrewnym lekiem petydyną.

Trimeperydyna ma cztery strukturalne izomery, z których dwa są aktywne, izomer γ trimeperydyny i izomer β izopromedolu. Jest to około połowa mocy morfiny jako środka przeciwbólowego i jest szeroko stosowany w leczeniu bólu.

Trimeperydyna wywołuje podobne efekty jak inne opioidy, takie jak analgezja i sedacja, wraz z efektami ubocznymi, takimi jak nudności, swędzenie, wymioty i depresja oddechowa, które mogą być szkodliwe lub śmiertelne.

Trimeperydyna znajduje się w Wykazie I Ustawy o Substancjach Kontrolowanych z 1970 r. Stanów Zjednoczonych jako Narkotyk z ACSCN 9646 z roczną łączną kwotą produkcyjną wynoszącą 2 gramy od 2014 r. Współczynnik konwersji wolnej zasady dla soli obejmuje 0,883 dla chlorowodorku. Promedol zwiększa aktywność układu siateczkowatego aktywującego w mózgu. Jest wymieniony w Jednolitej Konwencji o Kontroli Substancji Odurzających z 1961 r. i jest kontrolowany w większości krajów w taki sam sposób jak morfina lub heroina.

Jest na wyposażeniu każdego rosyjskiego żołnierza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ehee
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Artykuły
[img]
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.

[img]
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru

Newsy
[img]
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.