Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
Który lek jest lepszy na GAD?
Pregabalina
0
Opipramol
3
100%

Liczba głosów: 3

ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
  • 42 / 3 / 0
Który z tych leków bardziej pomógł wam na GAD?
Pytam ponieważ obecnie zażywam Opipramol ale niweluje u mnie GAD (lęk Uogólniony) tylko połowicznie (/częściowo) i nie wiem czy warto zmienić ten lek na Pregabalinę, co uważacie?
  • 83 / 9 / 0
Ja stawiam na opipromol, może potrzeba kilka tyg żeby poczuć jego działanie ale nie buduje tolerancji jak pregabalina która w skutkach też jest opłakana.Na stałe opipromol(wiem nie jest to jakiś mega silny lek ale podnosi nastrój lekko i trochę na lęki pomaga) a pregabaline doraźnie.Nie każdy ma też skutki odstawienne straszne jakieś po pregabaline.Ja do tych osób niestety nie należę.
  • 42 / 3 / 0
Dziękuję Ci za odpowiedź :).
Ja też czytałem o tym że Pregabalina buduje tolerancję a nawet w wyższych dawkach uzależnia i dlatego mam przed nią opory ale pomyślałem że jeśli będzie dużo skuteczniejsza to będę chciał zapytać mojego Lekarza o nią.
Obecnie biorę Opipramol od ponad miesiąca ale nie mogę go na razie ocenić ponieważ też od około miesiąca zażywam Benzodiazepiny które niestety będę musiał odstawić i nie wiem czy sam Pramolan (w sensie bez Benzo) da radę na lęki ale dam mu szansę zadziałać bez Benzo.
  • 3452 / 1104 / 0
Jeśli opipramol daje radę to zdecydowanie on.
Tak jak wspomniał przedmówca - prega buduje tolerkę na swój efekt quasi-narkotyczny/quasi-leczniczy i bardzo szybko robi się nie tak jakbyśmy chcieli, a jeśli nasze potrzeby polepszania sobie samopoczucia są patologiczne - możemy wywindować sobie tolerancję i za tę głupotę już słono płacić do końca życia. Należy pamiętać, że aktywizujący efekt pregi jest tylko tymczasowy, a dalej jest tylko ulga i ewentualny skręt w kilka dób bez dawki. Natomiast ze skutków ubocznych typowe jest tycie w okolicy brzusznej.
Dalej... Dzisiejszy NFZ niestety nie zasponsoruje nadmiarowych recept i można w tej całej głupocie odfajkować. Prawda, @jogurt?
Jestem ok. 14 lat na predze, napisałam podpięty Guide. Pregabalina to dziwka, jakby nie patrzył i nie próbował mi przyszywać miłości do niej na podstawie samego faktu napisania Guide.
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 42 / 3 / 0
Dzieki za wypowiedź @Misspill, swoją drogą czytałem Guide, dobra robota :).
Obecnie schodzę z Benzo które dostałem na zaostrzenie GAD, i chociaż już wtedy miałem Opipramol (miałem go już kilka dni przed Benzo*) to nie pomagał mi i teraz myślę żeby przejść na Pregabalinę ale najpierw chcę odstawić Benzo żeby dać drugą szansę Opipramolowi.
Nie wiem czy znasz jeszcze jakieś leki na GAD oprócz Opipramolu i Pregabaliny które można by było Sprawdzić przed ewentualnym przejściem na Pregabalinę?
Pozdrawiam Cię :).
  • 2394 / 647 / 0
Co to jest opipromol i czy można się tym naćpać ? Nie interesują mnie jakieś Gady i działania lecznicze.
W sensie to jakiś lek działający na Gaba który działa analogicznie do pregi niczym baklo ?
  • 3452 / 1104 / 0
General Anxiety DIsorder?

wenlafaksyna - SNRI, serotoninowo-noradrenalinowy mechanizm, jest to substancja poprawiająca nastrój, napęd, znosząca lęki. Należy poczekać 2-8 tyg. na pierwsze efekty i być twardym, nie zrażać się i nie rezygnować. Przeboleć pierwsze tygodnie.
/
paroksetyna - SSRI klasyczne, sedujące serotoninowe cacko.
+
pregabalina - (max 150mg) - otępiacz, prekursor GABA. Proszę ostrożnie, może wywołać różne skutki uboczne.
+ doraźnie 0,5mg alpry? (tutaj zawsze należy zachować ostrożność, tak aby Xanax nas nie wciągnął)
Sounds good?

Nie próbuj TCA - trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych, np. klomipramina. Tego typu leki mogą sporo namieszać.

@WujekMorda, nie, nie ma działania stricte rekreacyjnego, nie warto.
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 42 / 3 / 0
@Misspill a czy połączenie sertraliny i Pregabaliny też było by dobre?
Pytam bo na mnie działa mało leków przeciwdepresyjnych, a z tych leków które Ty wymieniłaś próbowałem Wenlafaksynę i nie działała na mnie ani przeciwdepresyjne ani na GAD ani na OCD/ZOK (co prawda brałem ją w małej dawce bo 75mg ale nie doszedłem do dawki 150mg bo zwiększała mi nadciśnienie i musiałem ją odstawić), a sertralina działa u mnie dosyć dobrze na depresję i OCD/ZOK więc zostaje do leczenia najbardziej GAD.
Teraz zastanawiam się czy lepiej by było zwiększyć sertralinę ze 100mg->150mg (czytałem że od tej dawki działa mocniej przeciwlękowo, a poza tym ostatnio znowu czuję bardziej depresje i nie wiem czy jest to związane z odstawianiem Benzo czy z czyms innym) czy Opipramol z 4 tabletek 50mg do 5 albo 6 tabletek, bo na razie chce spróbować za waszymi radami innych leków zanim ewentualnie przejdę na Pregabalinę i chociaż będę rozmawiał o tym z Lekarzem to też możesz mi poradzić Misspill ;).
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Ksiądz sprzedawał narkotyki. Ma dużo więcej na sumieniu

Ksiądz z jednej z wrocławskich parafii sprzedawał narkotyki blisko plebanii. Na sumieniu miał jednak dużo więcej. Duchowny proponował intymne spotkania innym mężczyznom. Co w sprawie skandalicznych występków księdza mówią jego przełożeni?

[img]
Brazylijska policja: zniszczyliśmy pół tony kokainy znalezionej na polskim statku

Funkcjonariusze policji federalnej z miasta Sao Luis na północnym wschodzie Brazylii zniszczyli pół tony kokainy znalezionej w ubiegłem tygodniu na statku "Jawor" należącym do Polskiej Żeglugi Morskiej (PŻM).

[img]
Będzie ponowne przeszukanie polskiego statku, na którym znaleziono kokainę

Brazylijska policja nie zgadza się na wejście statku "Jawor" do portu w Sao Luis. Śledczy anulowali wydaną wcześniej decyzję, tłumacząc to koniecznością ponownego przeszukania jednostki. To najnowsze, nieoficjalne ustalenia reportera RMF FM Mateusza Chłystuna w sprawie należącego do Polskiej Żeglugi Morskiej masowca.