Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
Który lek jest lepszy na GAD?
Pregabalina
0
Opipramol
3
100%

Liczba głosów: 3

ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
  • 34 / 3 / 0
Który z tych leków bardziej pomógł wam na GAD?
Pytam ponieważ obecnie zażywam Opipramol ale niweluje u mnie GAD (lęk Uogólniony) tylko połowicznie (/częściowo) i nie wiem czy warto zmienić ten lek na Pregabalinę, co uważacie?
  • 83 / 10 / 0
Ja stawiam na opipromol, może potrzeba kilka tyg żeby poczuć jego działanie ale nie buduje tolerancji jak pregabalina która w skutkach też jest opłakana.Na stałe opipromol(wiem nie jest to jakiś mega silny lek ale podnosi nastrój lekko i trochę na lęki pomaga) a pregabaline doraźnie.Nie każdy ma też skutki odstawienne straszne jakieś po pregabaline.Ja do tych osób niestety nie należę.
  • 34 / 3 / 0
Dziękuję Ci za odpowiedź :).
Ja też czytałem o tym że Pregabalina buduje tolerancję a nawet w wyższych dawkach uzależnia i dlatego mam przed nią opory ale pomyślałem że jeśli będzie dużo skuteczniejsza to będę chciał zapytać mojego Lekarza o nią.
Obecnie biorę Opipramol od ponad miesiąca ale nie mogę go na razie ocenić ponieważ też od około miesiąca zażywam Benzodiazepiny które niestety będę musiał odstawić i nie wiem czy sam Pramolan (w sensie bez Benzo) da radę na lęki ale dam mu szansę zadziałać bez Benzo.
  • 3454 / 1110 / 0
Jeśli opipramol daje radę to zdecydowanie on.
Tak jak wspomniał przedmówca - prega buduje tolerkę na swój efekt quasi-narkotyczny/quasi-leczniczy i bardzo szybko robi się nie tak jakbyśmy chcieli, a jeśli nasze potrzeby polepszania sobie samopoczucia są patologiczne - możemy wywindować sobie tolerancję i za tę głupotę już słono płacić do końca życia. Należy pamiętać, że aktywizujący efekt pregi jest tylko tymczasowy, a dalej jest tylko ulga i ewentualny skręt w kilka dób bez dawki. Natomiast ze skutków ubocznych typowe jest tycie w okolicy brzusznej.
Dalej... Dzisiejszy NFZ niestety nie zasponsoruje nadmiarowych recept i można w tej całej głupocie odfajkować. Prawda, @jogurt?
Jestem ok. 14 lat na predze, napisałam podpięty Guide. Pregabalina to dziwka, jakby nie patrzył i nie próbował mi przyszywać miłości do niej na podstawie samego faktu napisania Guide.
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 34 / 3 / 0
Dzieki za wypowiedź @Misspill, swoją drogą czytałem Guide, dobra robota :).
Obecnie schodzę z Benzo które dostałem na zaostrzenie GAD, i chociaż już wtedy miałem Opipramol (miałem go już kilka dni przed Benzo*) to nie pomagał mi i teraz myślę żeby przejść na Pregabalinę ale najpierw chcę odstawić Benzo żeby dać drugą szansę Opipramolowi.
Nie wiem czy znasz jeszcze jakieś leki na GAD oprócz Opipramolu i Pregabaliny które można by było Sprawdzić przed ewentualnym przejściem na Pregabalinę?
Pozdrawiam Cię :).
  • 2394 / 653 / 0
Co to jest opipromol i czy można się tym naćpać ? Nie interesują mnie jakieś Gady i działania lecznicze.
W sensie to jakiś lek działający na Gaba który działa analogicznie do pregi niczym baklo ?
  • 3454 / 1110 / 0
General Anxiety DIsorder?

wenlafaksyna - SNRI, serotoninowo-noradrenalinowy mechanizm, jest to substancja poprawiająca nastrój, napęd, znosząca lęki. Należy poczekać 2-8 tyg. na pierwsze efekty i być twardym, nie zrażać się i nie rezygnować. Przeboleć pierwsze tygodnie.
/
paroksetyna - SSRI klasyczne, sedujące serotoninowe cacko.
+
pregabalina - (max 150mg) - otępiacz, prekursor GABA. Proszę ostrożnie, może wywołać różne skutki uboczne.
+ doraźnie 0,5mg alpry? (tutaj zawsze należy zachować ostrożność, tak aby Xanax nas nie wciągnął)
Sounds good?

Nie próbuj TCA - trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych, np. klomipramina. Tego typu leki mogą sporo namieszać.

@WujekMorda, nie, nie ma działania stricte rekreacyjnego, nie warto.
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 34 / 3 / 0
@Misspill a czy połączenie sertraliny i Pregabaliny też było by dobre?
Pytam bo na mnie działa mało leków przeciwdepresyjnych, a z tych leków które Ty wymieniłaś próbowałem Wenlafaksynę i nie działała na mnie ani przeciwdepresyjne ani na GAD ani na OCD/ZOK (co prawda brałem ją w małej dawce bo 75mg ale nie doszedłem do dawki 150mg bo zwiększała mi nadciśnienie i musiałem ją odstawić), a sertralina działa u mnie dosyć dobrze na depresję i OCD/ZOK więc zostaje do leczenia najbardziej GAD.
Teraz zastanawiam się czy lepiej by było zwiększyć sertralinę ze 100mg->150mg (czytałem że od tej dawki działa mocniej przeciwlękowo, a poza tym ostatnio znowu czuję bardziej depresje i nie wiem czy jest to związane z odstawianiem Benzo czy z czyms innym) czy Opipramol z 4 tabletek 50mg do 5 albo 6 tabletek, bo na razie chce spróbować za waszymi radami innych leków zanim ewentualnie przejdę na Pregabalinę i chociaż będę rozmawiał o tym z Lekarzem to też możesz mi poradzić Misspill ;).
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Czy psychodeliki mogą uczynić Cię bardziej moralnym człowiekiem? [Nowe badania 2025]

Czy możliwe jest, że po zażyciu psychodelików stajesz się bardziej empatyczny, troszczysz się o innych ludzi, zwierzęta czy nawet środowisko naturalne? Najnowsze badania opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs sugerują, że tak – osoby, które doświadczyły głębokich przeżyć psychodelicznych, wykazują wyższy poziom moralnej ekspansywności, czyli gotowości do rozszerzenia współczucia i troski na coraz szersze kręgi istnienia. Co ciekawe, wzrost ten jest szczególnie silny u osób, które podczas „tripu” przeżyły rozpad ego lub intensywne doświadczenia mistyczne.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
CBŚP uderza w gang powiązany z pseudokibicami. Zabezpieczono ponad 100 kg narkotyków

Policjanci CBŚP z Rzeszowa po raz kolejny uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców. W trakcie akcji przeprowadzonej na terenie Rzeszowa zatrzymano dwóch 30-latków, powiązanych z jednym z lokalnych klubów piłkarskich.