4-HMC, efedron, metkat. Charakterystyka i metody otrzymywania.
Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 2526 • Strona 253 z 253
  • 15 / 1 / 0
Nie musisz mierzyć termometrem, kup sobie pirometr. Sprawdza się bardzo dobrze. Jak rozumiem, temp. reakcji chcesz pilnować gdy robisz w bardzo małej ilości wody?
Ja robię zawsze na ciepło w 30 ml wody.
Aktualnie testuję taki sposób: z
Pseudoephedrine Espefa zmywam otoczkę, dodaje do szklanki 0,7 ml octu, zalewam wrzącą wodą, dodaje nadmanganian i zaczynam mieszanie ( wszystko odbywa się w wodzie o temperaturze około 90 stopni ), po około 2 minutach a nawet szybciej roztwór robi się już czarno - brunatny, zaczyna pachnieć wiśniami ( czereśniami? ) , napewno nie marcepanem, choć bardzo subtelnie, po zakończonej reakcji można go wyczuć ( tak czy inaczej, benzaldehyd jest tam mało, bo on wali marcepanem konkretnie, intensywnie, słodki zapach migdałowy, aż mdły ). Po 5 minutach mieszania wkładam do zamrażalnika szklankę. Po 15 minutach wyjmuję lodowatą miksurę, na dole wytrącony MnO2 , górna warstwa płynu jest klarowna, przezroczysta, praktycznie biała. Profilaktycznie filtruję ( zaciągam płyn do strzykawki i do drugiej z filtrem przelewam ) no i wypijam 😉 skąd taki pomysł, żeby robić to we wrzącej wodzie? Ano stąd, że w ten sposób uzyskiwano metkatynon badając jego i manganu wpływ na szczurach.
W skrócie: 48 tabletek Sudafedu zostało pozbawione otoczki, dodano ocet 4,8 ml 30 %, nadmanganian potasu 4 gramy. Mieszaninę zalano wrzącą wodą 260 ml ( chociaż może w innej kolejności ) , przefiltrowano i szybko schłodzono do temperatury pokojowej. Średnia zawartość metkatynonu to około 10 mg/ml. Stąd wniosek, że zaszła reakcja o wysokiej wydajności ( powiedzmy, że te 80 % wydajności im lekko wyszło ).

W jaki sposób robił to ten polski chemik? Zostało to usunięte z internetu, ale może ktoś ma pdf-a lub pamięta, jak on dokładnie to robił, wg jakiego przepisu z forum, bo delikatnie mówiąc to wydajność reakcji była kiepska, jakieś 25 %. Czyli z 720 mg to mu tam wyszło ze 180 mg metkata ( chociaż nie wiem, z ilu tabletek on to robił ).
Próbowałem robić reakcje na zimno, ale coś mi nie wychodziło, dla mnie momentem zakończenia reakcji jest opadnięcie warstwy MnO2 na spód i klarowny płyn na górze.
Może się jednak mylę.
  • 3271 / 515 / 1
Ale jaja, cztery paczki sudafedu i 4 g nadmanganianu? To tak trochę za dużo bym powiedział... Gram na 720 pe? Ja robię z 0.4 fioletu na paczkę.

A gorąca woda? Boże, strach mnie bierze. Spróbowałbym twojej metody i napisałbym recenzje jak mi wyślesz hajsu na badania 😈🤑
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 75 / 7 / 0
@Loop12 @Retrowirus mam tego pdfa jeśli chodzi o reakcje dariusza zuby z metkatynonem, takie rzeczy nie giną z internetu. Co do tego badania z "Średnia zawartość metkatynonu to około 10 mg/ml. " to tego nie czytałem.
Nie mam jak wrzucić tego pdfa z opisem syntezy tutaj a jest to ważne żeby to nie zginęło u mnie nigdy nie zginie.
  • 1794 / 379 / 4
oryginalna receptura, od której w ogóle ten tematu tu na TH ( i nie tylko tu ) ruszył miała około 20% wydajności
przez lata była tutaj ( i nie tylko tutaj ) ulepszana o temperatury ( na cieło, na zimno, na bylejak ), proporcje ( dla kabli i dla picia są inne, i efekty subiektywne też ), dodatki typu cytryna, jakiś kwas czy nawet wysalanie... wszystko tutaj zostało już opisane. Wydaje mi się, że warto posłuchac ludzi bez manganizmu ( lub z niewykrytym jeszcze manganizmem ) którzy PO LATACH ćpania ( efedronu ), mają i dzieci, i wyglądają, i mają jako taką formę... nie żyją w prokrastynacji, mają jakieś mentalne zajęcie, zarabiają... a nie tych którzy kombinują jak by się tu najmniejszym kosztem szybko napierYdolić.
( korzystając nawet z przepłuczki, z czarnego manganowego odpadu by sobie dopaminę wyrównać lol )

Panowie ( i Panie ) ... ja wiem, że ćpanie to jest pewnego rodzaju odjazd od rzeczywistości ( czy problemów w niej ), ale róbmy to z głową. pozdrawiam.
DXM
  • 3271 / 515 / 1
Róbmy to z głową – weź to powiedz ludziom uzależnionym od metamfetaminy albo od cracku 😀😈
Nie dajcie zrobić z siebie ketonowych zwierząt!
@hruser mam tego PDFa wydrukowanego nawet.
Weź pod uwagę że wydajność to jest coś w rodzaju średniej ze wszystkich prób na przykład średnia z pięciu prób robionych tym samym sposobem.

A co gdyby zrobili według przepisu ducha albo mojego? Każdy będzie otrzymywać inny wynik w zależności od wielu dupereli. Tak długo jak nie zbadasz w laboratorium swojego wyniku i to jeszcze na szybko, żeby się nie zdążył kot popsuć – nie masz pojęcia czy masz wydajności 10 czy 35%. A może ktoś będzie mieć nawet 50. Nie sugeruj się tym papierem, przynajmniej bądź ostrożny co do czerpania wniosków z tej pracy. Pamiętaj że nie da się tej reakcji sensownie ocenić albo jakoś racjonalnie skrytykować.
Tak długo jak nie zastosujesz czystej pseudoefedryny jako prekursoru, możesz się bujać a reakcja będzie jak wróżenie z fusów.
Zresztą napisano w tej pracy że trzeba pamiętać, że oprócz metylokatynonu w
Próbkach znaleziono ślady innych substancji – Benzaldehydu, benzyloaminy pozostałości kwasu octowego. Ponadto należy brać pod uwagę że w tabletkach znajdują się także inne substancje – na przykład w akatarze masz triprolitynę, A każdy lek w formie tabletek oprócz substancji czynnej zawiera jeszcze wypełniacze tworzące masę tabletkową.
one też są utleniane i poddawane przemianom, one też reagują z substratami i innymi składnikami, mogą tworzyć produkty uboczne.

Sama masa tabletkowa na 720 mg pseudoefedryny to 1,7 g w przypadku akataru
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 1794 / 379 / 4
lepiej dmuchać na zimne, tak wiesz zapobiegawczo to napisałem, bo czasami sobie dla fejmu już wejdę w ten temat zobaczyć paczałkami jak się rozwija, czasami mi się wydaje, że podąża w zupełnie innym kierunku.

Wszystko co napisałeś ma sens, teraz pytanie, kto z tego korzysta?
Każdy wie jak to jest z narkotykami, zwł. kiedy jesteś porobiony...
DXM
ODPOWIEDZ
Posty: 2526 • Strona 253 z 253
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.