Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 1 z 2
  • 4 / / 0
Hej, od kilku lat męczę się z OCD, stosuję doraźnie pregabalinę , zaś od kilku tygodni zażywam również lek nootropowy Cavinton Forte
( neurolog przepisał mi go na łagodne,położeniowe zawroty głowy). Zauważam ,że od czasu gdy go stosuję mam zwiększone napady lęku, gonitwę myśli i bardziej niż zwykle spięte mięśnie na tle lękowym:-(
Czy myślicie , że pogorszenie samopoczucia może być spowodowane tym lekiem? A może kwasy Omega 3 , które również stosuję powodują wzmożone napady nerwicy.
Proszę o poradę, jestem tutaj nowa więc każda sugestia i odpowiedź będzie dla mnie istotna.
  • 1257 / 247 / 0
tak 👉 to jest od tego leku
Spoiler:
odstaw ten cavinton
zresztą sama piszesz, że od czasu kiedy go zażywasz jest gorzej, więc nie ma o czym mówić (ufaj lekarzom, ale nie do końca %-D )

zawroty głowy mogą być od pregabaliny niestety, ale to druga sprawa...
  • 4 / / 0
Tak, już wczoraj go odstawiłam, bo może rzeczywiście powoduje u mnie pogorszenie.
Co radzicie suplementować , w czasie wzmożonych lęków? 🙃
  • 8736 / 1669 / 2
Najpierw to namierz co jest głównym powodem nerwicy. 😉
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 44 / / 0
Zauważyłem sam często u siebie że mam "nerwice nartectw" chodzi o notorycznie mycie rąk. Zauważyłem że mam tak już od dziecka, wiadomo że ograniczyłem mycie rąk ale po prostu jeśli mam upierdolone lub tłuste w czymś ręce np. w pizzy którą teraz jem to nie będę ślęczał przez klawiaturą czyszcząc ją, czy czyszcząc telefon.
W moim przypadku wystarczy zmienić nawyki lub jeść tłuste rzeczy sztućcami.
  • 8736 / 1669 / 2
Mycie rąk to nie natręctwo samo w sobie. Coś je indukuje i musisz ocenić co. Ewentualnie szukaj terapeuty który się w tym specjalizuje 😉
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 4 / / 0
Walczę z nerwicą natręctw od kilku lat, mam lepszy i gorsze dni. Moim największym problemem w OCD są ciągłe wyrzuty sumienia i obwinianie siebie, nawet o nierealne wydarzenia :-(
Są tu osoby, które mają podobnie? Jak z tym walczycie ? Byłam u terapeuty aczkolwiek mało mi to pomogło.
  • 11 / 1 / 0
Na stówę nootropy wzmagają OCD, bo wraz ze skupieniem takim ogólnym, na przykład na pracy, obojętnie czy to fizycznej czy na dupie siedzącej, to z automatu skupiamy się bardziej na natrętnych jej stronach, ktore dotychczas również towarzyszyły, ale w znośnym stopniu. Jeśli jakiś nootrop jest Ci potrzebny, to najlepszym wyjściem jest udanie się na terapię podczas stosowania, na której można popracować nad natrętnymi myślami. Nawet jeśli planujesz już więcej tego nie brać, to i tak powinnaś to zrobić, aby sobie ułatwić życie.

Edit: byłaś tylko raz i nic Ci to nie dało?
No właśnie, nic Ci to nie dało bo byłaś tylko raz. Osoby zaburzone jakkolwiek chodzą na terapię latami.
  • 8736 / 1669 / 2
10 czerwca 2024Sonja pisze:
Walczę z nerwicą natręctw od kilku lat, mam lepszy i gorsze dni. Moim największym problemem w OCD są ciągłe wyrzuty sumienia i obwinianie siebie, nawet o nierealne wydarzenia :-(
Są tu osoby, które mają podobnie? Jak z tym walczycie ? Byłam u terapeuty aczkolwiek mało mi to pomogło.
Zmień terapeutę lub zmień w ogóle nurt terapii w którym jesteś.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 287 / 89 / 3
11 czerwca 2024Recklessness pisze:
Na stówę nootropy wzmagają OCD, bo wraz ze skupieniem takim ogólnym, na przykład na pracy, obojętnie czy to fizycznej czy na dupie siedzącej, to z automatu skupiamy się bardziej na natrętnych jej stronach,[...]
Kto Ci tego nagadał? Nie ma podstaw do takiego twierdzenia.

@Sonja

Jeżeli winpocetyna źle działa, możesz spróbować innych nootropów, zaczynając od Piracetamu, który ma podobne działanie i lekarz powinien Ci bez problemu przepisać. Aby w pełni doświadczyć działania tego leku, trzeba go brać miesiąc lub dłużej. Dawkę można próbować zwiększać.

Na OCD jest wiele leków, ciekawe dlaczego lekarz przepisał Ci winpocetynę? Brałaś już coś wcześniej na tą przypadłość? Nootropy to raczej nie leki pierwszego rzutu w takiej sytuacji. Ale leki na poprawę kondycji mózgu - jak najbardziej. W ogóle to na OCD przepisuje się głównie leki z grupy SSRI. Jeśli nie będziesz mieć zbyt przykrych skutków ubocznych, to może to być świetny wybór (np. sertralina).

Można spróbować innych nootropów usprawniających pracę mózgu: Guanfacyna + N-acetylocysteina (NAC), Galantamina, Bromantan, Urydyna + NAC (Uridine triacetate + np. NACET - lepiej przyswajalna wersja NAC), Selank, Agmatyna, Phenibut, Lit (Lithium orotate - znacznie mniejsze dawki, co jest dobre dla organizmu), Fasoracetam, Magnez (np. L-treonian magnezu, który przekracza barierę krew-mózg).

Artykuł na mp.pl:
https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/c ... ompulsyjne

Suplementy w leczeniu OCD:
https://www.treatmyocd.com/what-is-ocd/ ... p-with-ocd

Kilka wątków na Reddicie:
https://www.reddit.com/r/StackAdvice/co ... s_for_ocd/
https://www.reddit.com/r/Nootropics/com ... o_for_ocd/
https://www.reddit.com/r/Nootropics/com ... c_for_ocd/
https://www.reddit.com/r/StackAdvice/co ... ing_ssris/
https://www.reddit.com/r/Supplements/co ... ootropics/

Powodzenia.
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.