Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 225 • Strona 19 z 23
  • 553 / 117 / 0
@Up co to zmienia?!
  • 1 / / 0
Wyszukałem na angielskojęzycznym Yt filmiki "jak palić heroinę". Są straszne. Może tendencyjne?
Pokazywani tam są miedzy innymi ludzie w stanie jakiegoś kompletnego powalenia. Są koloru blado szarego. Ledwo mówią, ledwo stoją, ledwo siedzą ledwo leżą. Takich też heroinistów spotykam ostatnio.
Przed laty gdy sami robiliśmy sobie heroinę ludzie po tym tak nie wyglądali. Scharakteryzował bym ich jako brązowo żółtych, ale dotyczyło to jedynie tych którzy byli w tzw. długotrwałym ciągu.
I byli całkiem żwawi po tym. Dużo robili a nie tylko leżeli w zamroczeniu. O co tu chodzi?

Powstrzymałem się przed spróbowaniem tego aby zapytać was czy słyszeliście coś na temat wprowadzenia na obecny rynek jakiejś sfałszowanej heroiny? Jakiegoś kompletnego syntetyku?
Czy podzielacie zdanie, że teraz do środków psychoaktywnych dodawane są substancje, które mogą wywołać uzależnienie od pierwszego zażycia?
Zaznaczam, że chcę spróbować zapalić to jako pomoc medyczną pomagającą mi w niektórych dniach ukończyć moje dzienne zadania gdyż mam chorobowe napady bólów. A nie chciał bym się od zapalenia jakiejś podróby po jednym razie uzależnić.
Z opioidami jestem od dawna zaznajomiony i nie jestem uzależniony. Ale przy moich atakach takie środki jak cocodamol nie skutkują a wiem że ze względu na zawartość paracetamolu nie można tego zażyć dużo.
Na posterunek medyczny nie chce z tą sprawą chodzić. Lekarz to by może mi coś przepisał ale nie wiem gdzie takowego znaleźć i za ile.
Wiem, że tych pytań zadałem sporo niemniej wdzięczny bym był za jakieś odpowiedzi.
Z góry dziekuję.
Jestem tu nowy, to mój właściwie pierwszy wpis.
Dawniej byłem jako pan Szwejk i głównie w dziale sertralina.
Pozdrawiam!
  • 553 / 117 / 0
One Word: fentanyl.
  • 8 / 2 / 0
fentanyl był w heroinie od zarania dziejów... Mimo, iż jest on najczęstszą przyczyną przedawkowań, to ja zwracam więcej uwagi na obecność benzodiazepin w proszku. One wpływają na codzienny stan i zachowanie osoby zażywającej, lub co gorsza uzależnionej.
  • 553 / 117 / 0
@Up możesz podlinkować jakiś tekst, który potwierdza to co wyżej napisałaś?
fentanyl od zawsze w towarze?
Myślisz, że taki Riedel równie, grzał fenta zamiast, lub razem z heleną?!
  • 207 / 60 / 0
Przecież to nonsens .Riedel używał polskiej H. Czyli naszego kompotu ,w potocznym języku .mak był" szeroko "dostępny w owych czasach .Jaki sens było by dodawać fen? Zresztą o dostępności nie wspomnę za czasów komuny .Historia Polski sie kłania :) że tak se zażartuję
  • 917 / 235 / 0
@up w czasach Ryśka fent był czymś wyjątkowym, może w obrocie szpitalnym, ale w Polsce w latach 90 była robiona robota ze słomy, i towar był naprawdę przedni, jak ktoś chciał to dorzucał do towaru rolkę czy difke. hera ze słomy ma inny profil działania niż braun w prochu. Może przez zanieczyszczenia, może przez inne alkaloidy które też się acetylują. helena mogła być żółta jak mocz, ciemnobrązowa, nawet czarna ( swego czasu w Toruniu taka latała). Pamiętam czas kiedy był jeszcze dobry towar w Kato a w Warszawie pojawił się Brown, i te dyskusje ćpunów na detoxie co lepsze grzanie czy brown. Słyszałem o dodawaniu klonów do gara ale nie fenta. Natomiast brown z wwa to loteria, może być tam fent, też pływa po folii i daje kopa . Benzo raczej nie, dużo osób jara więc to strata materiału by była.
  • 553 / 117 / 0
@Up wyłącznie zadałem pytanie osobie, która postawiła tezę iż "fentanyl był zawsze w heroinie"...
Zdaje się, że w ostatnich latach życie Riedel grzał również towar przywożony do PL.
  • 577 / 127 / 0
09 stycznia 2024jak89 pisze:
@Up co to zmienia?!
Może Panu Robertowi chodziło o wspólny mianownik uzależnienia? Nie znam kontekstu.
W każdym razie mój organizm rozróżnia substancje bezbłędnie. Z trójki toleruję właściwie tylko heroinę. koda i majka powodują u mnie bardzo bolesne skurcze zwieracza Odiego.
A spotkałem się nawet z lekarzem, który mówił, że tramadol to morfina. Powiedzieć można kompletnie wszystko, ale ile w tym prawdy?
  • 917 / 235 / 0
@up Zdaje się że jest grupa lekarzy którzy demonizują nadal opioidy, i porównują tramadol do morfiny, morfinę do heroiny i ogólnie karmią pacjentów taką propagandą anty opiatową. A potem dochodzi do takich historii że dziadek któremu został miesiąc życia, wszystko go napiernicza, nie weźmie Tramalu, czy majki bo się uzależni sic!
ODPOWIEDZ
Posty: 225 • Strona 19 z 23
Newsy
[img]
Jednorazowa dawka leku psychodelicznego zmniejsza objawy zespołu lęku uogólnionego

W prestiżowym czasopiśmie JAMA opublikowano wyniki badania klinicznego fazy 2b, które rzucają nowe światło na leczenie zespołu lęku uogólnionego (GAD – generalized anxiety disorder).

[img]
Przepisy miały ukrócić rekreacyjne stosowanie medycznych konopi. W sieci można je obejść

Jest drożej, niż przed wejściem w życie przepisów ograniczających nadużycia przy kupowaniu medycznej marihuany, ale wystawianie recept online, bez wizyty u lekarza wciąż jest możliwe. W sieci załatwienie "trawki" na "legalu" trwa kilka minut.

[img]
Marihuana tematem w Sejmie. Przyszło kluczowe pismo z rządu

Przed wyborami w 2023 r., a nawet już po nich, politycy z obozu rządzącego wyjątkowo liberalnie wypowiadali się na temat marihuany. Powstał nawet Parlamentarny Zespołu ds. Depenalizacji Marihuany z głośnymi nazwiskami w składzie. Coś się jednak zmieniło. Jak informuje "Rzeczpospolita", jednoznaczne stanowisko rządu zaskoczyło wielu polityków: nie ma mowy o żadnej liberalizacji. Argumentem mają być m.in. doświadczenia innych krajów.