Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?
Tak, bardzo pozytywnie
346
36%
Tak, ale mialem przy niej problemy
317
33%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
121
12%
Nie, nie dziala.
187
19%

Liczba głosów: 971

ODPOWIEDZ
Posty: 5081 • Strona 508 z 509
  • 918 / 12 / 0
Wcziraj miałem wizytę do dulokstetyny i lamotryginy zamiast arypiprazol lekarz mi dołożył sertraline mam dojść do dawki 100, co sądzicie czy to dobry zestaw? NA aktywizacje i przeciwlekowo I stabilizację nastroju?.
  • 856 / 138 / 0
Według mnie to spoko zestaw tylko nie oczekuj cudów od razu.
  • 1 / / 0
Ogólem jest to bardzo dobry lek na depresje, ale jak chce sie stosować rekreacyjne osobiście nie polecam przy dawkach około 250mg można już czuć większy stan ale bardzo długo sie wchłania i faze można czuć nawet po 3-4 godzinach od zażycia dawki, ja zażyłem 500mg (10x50mg) miałem rozszerzone żrenice nie mogłem zjeść spać też nie mogłem + co jakiś czas (5-10min) czułem takie drzenie ciała jakby mi było zimno jakoś bardzo, co najlepsze nie było mi zimno plus jakbym tak lekko się wykręcał a szczęka potrafiła latać jak popierdolona gorzej niż po pigule ale ogółem czułem mocne pobudzenie, lekką euforie, czasem lęk a czasem jego brak, bezsenność 2 dni nie mogłem spać XD, taki stan trwał około 15 godzin.
  • 918 / 12 / 0
Lekarz dołożył mi 100mg sertraliny do dulokstetyny 60mg oraz lamitrin 200mg aby zwiększyć aktywizację i zmniejszyc zaburzenia lękowe czy to dobre combo?
  • 155 / 42 / 0
@pauleta1987
Tak, to dobre combo. Po co powtarzasz pytanie? Każdy je widzi. Mamy potwierdzić decyzję lekarza psychiatry, że leki są dobrze dobrane? Już chyba chwilę je bierzesz, więc sama stwierdź czy pomagają...
Nie ma, że za mocno.
  • 19 / 2 / 0
sertralina to silny lek. LECZY, jak każde seri. Ja przez rok nie piłem i lądowałem w siebie 100-200mg.d i wyleczyło totalnie z depresji. ale 0 alkoholu albo ćpania. Depresja i lęki wróciły 3 lata później, ale w związku z poważną choroba
  • 3 / / 0
Witam jestem tu nowa wiec proszę o wyrozumiałość. Na nerwice lękową choruje od 18 lat już i depresje, raz było lepiej raz gorzej, ale na dzień dzisiejszy mam nawrot od maja będąc na dawce 50 mg zoloftu, brałam go z 5 lat raz 25 mg raz 50 w zależności od stanu zdrowia, ale od maja mnie tak złapało, ze nie wiedziałam jak się nazywam, dali mi inny lek seronil, ale nie mogłam go brać tak mnie przeorał nie spałam tydzień po nim, lekarz wrócił do zoloftu i w ciągu ponad tygodnia weszłam na dawke 125 mg, zalecenie lekarza, na tej dawce jestem około 5 tygodni, było już coś lepiej lęki zniknęły zaczęłam spać i normowała się mój stan, ale od paru dni znów jest gorzej lęki się pojawiają niepokoje ruchowe, ogólnie złe samopoczucie, lekarz na urlopie w smsie napisał, ze mogę do 150 mg zwiększać dawke spokojnie, ale wiadomo jeśli nie trzeba wolała bym nie. Moje pytanie brzmi czy to możliwe żeby mój stan się pogorszył na chwile czy to oznaka, ze lek nie działa i muszę posiłkować się większą dawką, trochę miałam akcji z nerwicą, ale tak jak mnie złapało teraz to jeszcze nie, poprzednio jak wchodziłam na lek to już nie pamietam jak było bo to z 6 lat temu było i dawka 75 mg wystarczała, teraz martwię się bardzo bo wróciłam do pracy po 2 miesiącach przerwy i terapie zaczęłam jakoś 2 miesiące temu i już się cieszyłam, ze jest lepiej i od paru dni jest znów źle wzięłam sobie połówkę cloranu bo mam w domu, ale proszę napiszcie jeśli ktoś z was miał takie doświadczenia
  • 5 / / 0
Witam,aktualnie zażywam Aripiprazol (rano 5mg podzielone na 2,5mg) i Kwetiapinę (25mg na sen) ale myślałem aby zamienić ją na Setralinę i Propranolol,dlaczego zapytacię? po pierwsze nie cierpię na epizody maniakalne/psychotyczne XD,więc nie wiem dlaczego mi to zapisano (no dobra,trochę wiem,aby mnie pobudzić tylko że to nie działa tak jak chcę bo moje problemy wynikają z mojego chujowego otoczenia którę wpływa mi na psychę),po drugie mój stan po Aripiprazolu jest chyba gorszy nie był jak zacząłem go zażywać XD,pogłębił moją pustkę,wszytstko nie ma sensu,czas mi leci i mija powoli i jestem tego zbyt świadomy,co do Kwetiapiny to biorę ją krócej niż Aripiprazol,jest ok na sen,może działa i redukuję lęki ale nie jestem pewien,jeżeli chodzi o sertralinę to naczytałem się sporo dobrego o tym leku,jest podobno najsilniejszym SSRI (lub jednym z nich),pobudza do działania,redukuję depresję,lęk napadowy a tekże społeczny,no wypisz-wymaluj wszystko to czego bym chciał i więcej,jeżeli chodzi Propranolol on niby trochę redukuję lęki ale jego główne zastosowanie to niwelowanie fizycznych objawów lęku dzięki czemu zamyka "błędne koło" strachu,ciężko mi to opisać ale czasami jak pracuję z ludzi w pracy to dochodzi do jakiejś nieprzyjemnej sytuacji,wtedy dostaję takiego "udzerzenia" w klatkę piersiową,robi mi się goraco i mam czerwoną twarz,zaczynam się lekko pocić,a to znaczy że się czegoś boję,a to tylko potęjuje to uczucię i tak w kółko aż "zagrożenie" nie zniknię.

jeżeli miałbym przyjmować te leki to w jakich dawkach i kiedy,który na dzień a który na wieczór,a i jeszcze co do sertraliny,to ona zmniejsza popęd seksualny/libido czy tylko opóźnia orgazm ?
"Nadzieja jest matka głupich,co nie przeszkadza jej być uwodną kochanką odważnych"
  • 3 / / 0
Hej przyjmuje zoloft od 20 lipca w dawce 125 brałam z 3 tygodnie i teraz od 8 dni 150 mg bo bylo lepiej i potem znów gorzej, zwiększyłam do 150 i bylo ok i od wczoraj jakoś znów gorzej czy to mogą być skutki uboczne po tygodniu ?
  • 3 / / 0
02 maja 2023tajemniczy25 pisze:
@tadikmacgyver okej rozumiem,skoro taka wielka chęć zmiany, nastawienie też dużo daje.Co do leku w sumie co człowiek to reakcja,mnie uboki na sercie uderzyły dopiero w trzecim tygodniu brania serty.
Hej pisałeś, ze ciebie uboki dopiero w 3 tyg brania złapały i ja mam właśnie pytanie bo zwiększyłam dawkę zoloftu tydzień temu i było git i dopiero dziś mnie złapało gorsze samopoczucie fizycznie i psychicznie i zastanawiam się czy to mogą być uboki dopiero po tygodniu? Lek biorę od 20 lipca, ale wiadomo zaczynałam od małych dawek
ODPOWIEDZ
Posty: 5081 • Strona 508 z 509
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.