poprawiono nazwy - 909
Czy to prawda?
Źle mnie zrozumiałeś... Pytam czy Solian(amisulpiryd amisulpryd) to to samo co Amisan(też amisulpiryd amisulpryd)... Nie pytam o sulpiryd bo ten lek mnie nie interesuje. Chodzi o to że nowszy zamiennik Solianu(amisulpiryd) jakim jest Amisan(też amisulpiryd) podobno ma mniej skutkow ubocznych i slabiej aktywizuje poprzez to że ma inne substancje pomocnicze i inaczej substancja czynna się wchłania... Zastanawiam się czy to prawda czy jednak są to te same leki pod każdym względem. Dużo na forach piszą że Amisan jest łagodniejszy ale nie wiem ile w tym prawdy?
Na pewno często jest tak że generyki nie są takie skuteczne jak oryginalne leki bo rozumiem że Solian to lek oryginalny a amisan to w tym wypadku zamiennik?
poprawiono nazwy - 909
Wszystkie leki o podobnej zawartości substancji czynnej działają identycznie, nie siej farmazonów.
25 maja 2023Luk890 pisze: Czy możliwe że kariprazyna aktywizuje w niskich dawkach tak samo jak amisulpiryd ponieważ obydwa leki działają nie tylko na receptory D2 ale też na D3? Bo np. taki abilify to powoduje natłok myśli i lęki... Natomiast amisulpiryd inaczej działa od abilify, nie wiem do których z tych dwóch leków podobną jest kariprazyna, brał ktoś??
Natomiast kariprazyna jest częściowym agonistą D3, czyli antagonizuje, ale w pewnej części pozwala dopaminie przepływać dalej do przestrzeni postsynaptycznej.
Mechanizm amisulprydu wydaje się bardziej pewny, a efekt kariprazyny (biorę w dawce 3mg) raczej subtelny.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:
misspillz.blogspot.com
30 maja 2023GermanskiOprawca pisze: @Luk890
Wszystkie leki o podobnej zawartości substancji czynnej działają identycznie, nie siej farmazonów.
poprawka nazwy - 909
Od dwóch dni próbuję podwójną dawkę czyli 200mg ale to niczego nie zmieniło w tej kwestii.
Historyczna zmiana w globalnej polityce narkotykowej
Marihuana to gorsze wyniki w nauce i stres emocjonalny
Magiczne grzybki działają na mózg dłużej. Odkrycie pomoże w leczeniu depresji
Był tak pochłonięty segregacją narkotyków, że nie zauważył policjantów
Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których znaleźli znaczne ilości narkotyków. Były to: heroina, kokaina, mefedron, amfetamina oraz marihuana.
Spotkanie z Ministerstwem Sprawiedliwości: realna szansa na depenalizację?
14 stycznia 2026 r. przedstawiciele Wolnych Konopi spotkali się z najbliższymi współpracownikami Ministra Sprawiedliwości Waldemara Żurka, by porozmawiać o pilnej potrzebie depenalizacji posiadania niewielkich ilości marihuany. Spotkanie trwało aż godzinę i dwadzieścia minut – co, jak na taką rangę rozmów, jest wyjątkowo długim i jak się okazało konstruktywnym czasem. Ustalono, że kanał komunikacji z ministerstwem zostaje otwarty i będzie kontynuowany w celu dalszych prac.
CBŚP rozbiło międzynarodową grupę produkującą marihuanę
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięciu obywateli Serbii i zlikwidowali dwie profesjonalne plantacje konopi innych niż włókniste. Zabezpieczono ponad pół tysiąca roślin oraz 55 kilogramów gotowego suszu. Sprawa ma charakter międzynarodowy.
