21 marca 2023pol90 pisze: Takie pytanie
Bo wiadomo, że antydepresanty zaczynają działać po 1.5 miesiąca średnio, ale czy w momencie modyfikacji dawki np mianseryny która jest brana w dawce 60 mg 1 rok czasu na dawkę 80 mg to czy lek potrzebuje znowu ten okres 1.5 miesiąca czasu aż zacznie ta dawka działać.
Może być tez inna sytuacja ktoś bierze 60 mg mianseryny i ta dawka dobrze na niego działa, ale chce sobie przetestować dawkę 80 mg i czy jak wejdzie na dawkę 80 mg to czy mianseryna w dawce 60 mg przestanie działać i pojawi się depresja i do piepiero 1.5 miesiąca czasu lek zacznie działać w dawce 80 mg ?
Druga sprawa czy jest gdzieś na necie PDF albo inna strona gdzie opisuje dla poszczególnych antydepresantów taki schemat działania ?
Stronki jako takiej nie ma, ale jeżeli władasz językiem angielskim to możesz sobie artykułu naukowe poczytać, badania, metaanalizy itp.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
^ tutaj szukasz tego co cię interesuje, kopiujesz kod DOI
https://sci-hub.hkvisa.net/
^tutaj wklejasz i pobierasz interesujące cię materiały
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
Aktualnie biorę wenle 75mg , ale nie czuje zbytnio jej działania
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
26 marca 2023pauleta1987 pisze: Zazywam dulokstetyne 60mg już 10miesięcy dodatkowo biorę amisulpiryd 50mg na aktywizacje ale wydaje mi się że ami już nie działa, miałem kilka dni temu wizytę lekarz zalecił mi podnieść dulo na 90mg bo twierdzi że ta dawka działa na noradrenaline tylko zastanawiam się czy to podniesienie coś da?
Przejrzyj posty @GABAhater.
Niedawno to opisywał w którymś wątku.
28 marca 2023deoodeoo pisze: Nie wiem gdzie spytać to spytam tu co to jest za test że pokazuje jakie leki dla kogoś będą odpowiednie?
Nie czaje trochę tego, o chuj chodzi.
Z wiekiem to już się staję coraz bardziej dobijające dlatego aktualnie po zejściu z wenli i przerobieniu 4 antydep nie biorę się za kolejne.
"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/4/4a8777c9-b83c-4734-bbc0-06713c8ee48e/z.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20251022%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20251022T223302Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=f909f30abfdb7ed233400aa36c3161773fbe0aec380eaa568388697f8862fb97)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/otwarcie-punktow-sprzedazy-marihuany-1038x1038.png)
Analiza danych: Otwarcie legalnych sklepów z marihuaną powiązane ze spadkiem zgonów opioidowych
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/kepinski.jpg)
Mąż polskiej noblistki myślał, że "popadł w szaleństwo". Badania nad psychodelikami w PRL
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alkogrzyb.jpg)
Mikrobiom jelitowy wpływa na pociąg do alkoholu
Mikroorganizmy tworzące mikrobiom jelitowy mogą wpływać na spożycie alkoholu, manipulując układem nagrody w mózgu - informuje czasopismo „mBio”.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/niemowlekokaina.jpg)
Niemowlę pod wpływem kokainy. Szokujące odkrycie na terenie ogródków działkowych
Krakowscy policjanci od dłuższego czasu rozpracowywali grupy wyłudzające pieniądze od starszych osób metodą "na legendę". Przestępcy podszywali się pod funkcjonariuszy lub pracowników instytucji publicznych, by zdobyć zaufanie swoich ofiar.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/marijuana-leaf-pillow-bed-cannabis-sleep.jpg)
Ponad 20% młodych dorosłych sięga po marihuanę lub alkohol, by zasnąć – badania z USA
Problemy ze snem to coraz powszechniejsze wyzwanie wśród młodych dorosłych. Jak pokazują najnowsze dane z badania opublikowanego w „JAMA Pediatrics”, ponad 20% osób w wieku 19–30 lat w USA sięga po marihuanę lub alkohol, aby ułatwić sobie zasypianie. Naukowcy z Instytutu Badań Społecznych Uniwersytetu Michigan podkreślają, że choć takie substancje mogą przynosić krótkoterminową ulgę, w dłuższej perspektywie mogą nasilać problemy ze snem i zwiększać ryzyko uzależnień.