Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego (w tym gabapentynoidy) – m.in. baklofen i pregabalina.
ODPOWIEDZ
Posty: 8698 • Strona 825 z 870
  • 52 / 6 / 0
19 marca 2023kakarot55 pisze:
Ja odstawiałem powoli i w małych dawkach (przez 2 tygodnie po 75 mg raz dziennie), a mimo to DD występuje. Co prawda stan ten trwa dopiero 4-ty dzień, ale wkręcam sobie, że już tak zostanie na zawsze (chyba, że wrócę do zażywania).

Ogólnie polecam ten tekst: https://www.addictionhelper.com/prescri ... wal-detox/ (można włączyć automatyczne tłumaczenie na PL).

Tutaj opis przypadków klinicznych: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8411313/
Myślę, ze to wcale nie jest tak powoli. Ja za pierwszym razem odstawiałam 600 mg 2 miesiące.

Na pewno to DD minie Ci do 2 tygodni. Trzymaj się, i dzięki za linki.

*

Używał ktoś klonidyny przy schodzeniu z pregabaliny? Nie uspokoiła by ona trochę?
  • 8 / / 0
Podobnie schodziłem przez ponad miesiąc z dawki 600mg/doba, obecnie jestem od kilku dni bez pregabaliny. Mam lekkie DD, za to duże wahania nastroju, oczywiście też lęki. Gdy budzę się w nocy jestem cały zlany potem. Nie wiem jak to będzie wyglądało dalej...
Ostatnio zmieniony 21 marca 2023 przez sallemm, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 18 / 3 / 0
Zaczynam szósty dzień bez Pregabaliny. Wciąż pocę się jak świnia, DD utrzymuje się, ale w mniejszym nasileniu. Dużo sikam, ale nie mam zaparć jak podczas brania leku, i sen jest lepszej jakości. Dużym plusem jest to, że nie mam ochoty pić alkoholu.

Zacząłem zażywać Ashwagandhe, na sen biorę jakiś suplement diety z melatonina, ale to wszystko pewnie tylko placebo.

Reasumując: jest trochę lepiej, ale do rewelacji daleko.
  • 52 / 6 / 0
Też tak miałam właśnie po wyjściu z pregabaliny lorafenem (używany 3 doby), i pomyślałam wtedy że to objawy odstawienne lorafenu bo zbyt często go używałam, a potem te 3 doby jeszcze. Ale teraz jak to piszesz to myślę że to mogło być od pregabaliny. Wróciłam przez to do pregabaliny, ale nie radzę nikomu popełnić mojego błędu. Myślę, że takie coś minie do 2 tygodni. Może załatw sobie hydroksyzynę której mógłbyś używać doraźnie.
  • 18 / 3 / 0
Mam Afobam 0,25mg, ale to benzo. Hydroksyzynę w tabletkach też mam, choć nigdy nie brałem. Nie wiem co byłoby lepsze do doraźnego stosowania na zbicie DD?
  • 183 / 18 / 0
Na stany lękowe afobam, ale latwo się wjebac w alpre. Hydroksyzyna jest w chuj slaba i raczej ci nie pomoze jak brales benzo
Najlepiej MJ i nic więcej :P
  • 18 / 3 / 0
Afobam mam na czarną godzinę, zażywam może raz na miesiąc/dwa. Pytanie, czy mogę zażywaĆ go, żeby osłabić objawy odstawienne po Pregabalinie?
  • 360 / 96 / 4
@kakarot55 Odpowiedź jest oczywista, alprazolam. Ale. kontekst zmienia trochę sytuację, bo ty pregabalinę odstawiasz. Ja powiem tam, hydro ma mniejszą szansę zadziałać, ale spróbować trzeba, najpierw spróbuj 50mg zobacz czy poczujesz się bardzie znośnie, czy jesteś w stanie pierwsze dwa tygdonie bez pregabaliny tak przetrwać. dawkę możesz zwiększać w opór, ale szybko ci się skończy opakowanie. W szpitalu dzieciom dawali do 400mg, z czego nie raz nie dwa 100mg iv szło z tego 400mg. Ja sam dostawałem 150mg na wieczór, trochę w gratisie bo do 200mg kwetiapiny. Więc zanim nie skończysz pierwszego opakowanie nie wyrokuj że hydro nie jest dla ciebie. A jedząc alprazolam tylko wydłużysz czas skręta. Choć na pewno pomoże.
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja kiedyś zaistnieję."

"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
  • 18 / 3 / 0
Dzięki, póki co próbuję wytrzymać bez wspomagaczy. Za mną już 5 dni, nie wiem, czy najgorsze, czy najlepsze w kontekście odstawki, ale może dam radę. Wylatuję na kilka dni z kraju i wolałbym być ,,czysty" na urlopie. A Tobie udało się odstawić pregabę?
Ostatnio zmieniony 21 marca 2023 przez kakarot55, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 8 / / 0
Mi się wciąż w głowie to nie mieści, żeśmy się tak w ten lek wjebali. To jest aż niemożliwością, że schodząc z dawek powoli, ponad miesiąc, suma sumarum i tak przeżywamy tego skręta. Ja dziś przez całą noc oka nie zmrużyłem, także doszła do akompaniamentu jeszcze bezsenność. Po prostu świetnie.
ODPOWIEDZ
Posty: 8698 • Strona 825 z 870
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.