Metodyka, przygotowanie, oraz logistyka gotowania, palenia, lub waporyzacji.
ODPOWIEDZ
Posty: 1821 • Strona 179 z 183
  • 1121 / 387 / 0
@nakedwarrior w vapcapie to 3-4 podgrzania wycisniesz spokojnie . Mozesz nawet i do calkowitego spalenia jak chcesz . Poznajesz po smaku najlatwiej im bardziej gorzki i nieprzyjemny tym blizej zuzycia . Mozesz tez otworzyc (po ostygnieciu) i zobaczyc kolor - zielony -> brazowy -> czarny tak to idzie . Niespalone resztki (ABV) mozesz zebrac do sloiczka i potem zrobic z tego edibles .
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.
  • 15 / 1 / 0
@CieplaPoduszka dzięki za odpowiedź, kolejne pytanie odnośnie waporyzatora (fenix mini) jak wciąga się tą parę to też tak jest że ona jest prawie niewidoczna w przeciwieństwie do chmur z lufki?
  • 293 / 54 / 0
Tak, bo waporyzując wciągasz same opary THC, terpenów, olejków i wody, których nie widać. Spalając susz inhalujesz się dymem, ktory jest cząstkami stałymi zawieszonymi w powietrzu i tworzy te grube chmury.
  • 153 / 1 / 0
Planuję zakup Fenix Mini. Czy bezpośrednie zjedzenie 1g abv z jogurtem porobi? Nie chciałbym jeść na raz dużych ilości bo to jest ochydne w smaku a robienie jakichkolwiek potraw nie wchodzi w grę bo chcę utrzymać dyskrecję.
Nie wiem czego chce, chyba THC
Cecha THC właśnie taka jest
  • 383 / 148 / 0
@Aigor
Posiadam Fenix mini od kilku dobrych lat. Waporyzowanie suszu jest najbardziej opłacalne niż inne formy przyjmowania THC czy cbd. W lufce, bongo itp. temperatura spalania suszu niszczy dużo THC, oprócz tego wdychamy trujący dym do płuc. Waporyzowanie wyciska z zioła wszystko co najlepsze i najmniej się marnuje towaru, najmniej nam ulatuje z dymem w pizdu. Doświadczenia robiłem na sobie różne, waporyzowanie jest najbardziej oszczędne, nie marnujemy zioła, dym nie gryzie w gardło tak jak to robi lufa czy inne, nie trujemy się chemią powstałą w wyniku spalania. Waporyzować można w różnych temperaturach, można samemu ocenić w jakiej temp. najlepiej na nas działa. Poza tym, dym a raczej lekki obłoczek, nie śmierdzi tak jak przy spalaniu lufy, jest bardziej kulturalnie i nie jebie tak w chałupie jak przy zwykłym paleniu :)
Bóg rozdaje karty.. diabeł je miesza...
  • 153 / 1 / 0
Wiem o tym, kiedyś miałem fenixa i fury edge, zawsze korzystam z vap Capa ale wyrzucam z niego abv. Proszę o odpowiedź na moje powyższe pytanie, czy zjedzenie 1g abv z Fenixa porobi?
Nie wiem czego chce, chyba THC
Cecha THC właśnie taka jest
  • 35 / 23 / 3
@Aigor
Jeszczę parę lat temu można było śmiało polecić Fenixa Mini jako pierwszy budżetowy waporyzator, ale na ten moment najbardziej się opłaca kupić X-MAX V3 Pro.

Fenix Mini vs X-MAX V3 Pro:

- kondukcja vs konwekcja - z automatu smak ziół będzie lepszy bo to gorące powietrze będzie podgrzewać susz, a nie ścianki komory urządzenia, a do tego przerywając sesję i zostawiając kontent w środku, nie będziesz stratny.
- brak wymiennej baterii vs wymienna bateria - chyba nic więcej mówić nie muszę, rozładowana bateria? Wymieniasz i napierdalasz dalej.
- Micro USB vs USB C - szybiciej naładujesz swój sprzęt.
- Sesyjny vs sesyjny/on-demand - tryb on-demand pozowli Ci rozpocząć inchalację w każdym momencie.

Jeżeli chodzi o to czy 1g ABV/AVB Cię porobi to zależy od twojej tolerancji, zakresu temperatur jakiego używałeś w trakcie waporyzacji (im wyższa temperatura waporyzacji tym mniej THC w ABV/AVB) czy też od samego kontentu suszu (im większe stężenie THC tym mocniej, wiadomo). Ja sam nigdy nie dozowałem mniej niż 5g ABV/AVB, więc ciężko mi powiedzieć czy z ilości 1g będziesz kontent. Jeżeli sam smak Tobie nie odpowiada to możesz przepłukać zwaporyzowany susz wodą żeby w pewnym stopniu ten smak zneutralizować.
  • 11586 / 2237 / 0
Posiadam V3 Pro, do którego wróciłem kilka tygodni temu. Na początku w ogóle myślałem, że dostałem jakiś wadliwy, bo produkcja pary była praktycznie zerowa. Podpytałem gdzieniegdzie i dostałem tip, by na początku zrobić kilka "cigars puffs". W połączeniu z zimnym i wilgotnym powietrzem dało to niesamowity efekt (wydycham przez okno).
Zauważyłem też, że dużo lepiej śmiga to na temperaturach poniżej 200 C. Tak 190 C jest idealnie. Nie należy się z tym "siłować", tylko wyczuć optymalną siłę zaciągania.
Para jest bardzo chłodna - w porównaniu do Starry 3.0 tego samego producenta - przepaść. Jest chłodna nawet przy maksymalnej temperaturze.
Jest też raczej oszczędny. Polecam, jeśli ktoś szuka budżetowego elektronika.
  • 33 / 9 / 0
z tymi waporyzatorami to mam 3, Starry v3, VapCapa i Storz'n'Brickela Mighty. Starry fajny bo dyskretny i miesci sie w dloni, ale do codziennego uzytku nie za bardzo mi podpasowal, jakosc i ilosc pary tez taka se.

Jeśli chodzi o VapCapa to totalne nieporozumienie, vapowanie ma być przyjemne i bezobsługowe a to podgrzewanie i kombinowanie przypomina mi najgorsze czasy opalania lufek - odpada.

Najfajniejszy jest, był i będzie Mighty - mógłby być tylko ciut mniejszy, gabaryty uniemozliwiaja dyskretna waporyzacje ale wszystko inne na plus, a najbardziej fakt, ze batieria trzyma tak dlugo, ze nawet jak na wyjazd zapomnicie ładowarki a waporyzator na 100% był naładowany, to i tak sie objaracie jak dzikie prosiaki :) Polecam!
  • 1650 / 227 / 0
Miałem Mighty+ i sprzedałem - za mocne upalenie, aż nieprzyjemne. Osobiście mam teraz tylko wapki on-demand i to mi w pełni wystarcza.
What do you think? You break bad?
ODPOWIEDZ
Posty: 1821 • Strona 179 z 183
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.