Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Witam mam pytanie czy astma wolna mi brac przez waporyzator marihuane lecznicza ? Bo czytalem ze pomaga w oddychaniu przy astmie i ze waporyzator nie rozpala tylko podgrzewa co znaczy ze nie powstaja szkodliwe dymy, ze przez waporyzator sa bogate substancje i jest wolna od szmolistych i rakotworczych substancji. To pytanie czy z astma wolna mi przez waporyzator brac marihiane lecznicza ??

Przeniosłem do działu zdrowie, wydaje mi się, że to odpowiedniejsze miejsce na ten temat~Duce
  • 1290 / 366 / 0
Ej glupot sie naczytales, normalnie po wapo ziola dostaje sie ataku astmy albo po czasie zaczniesz dostawac.
  • 967 / 242 / 0
24 lutego 2020ZX pisze:
Ej glupot sie naczytales, normalnie po wapo ziola dostaje sie ataku astmy albo po czasie zaczniesz dostawac.
ZX nie masz racji. THC działa na oskrzela rozluźniająco i od dawna konopie są używane do objawowego leczenia astmy.Były tak używane nawet w formie palonej, a dzięki waporyzacji są jeszcze skuteczniejsze bo nie wdychasz dymu. Jestem sam astmatykiem i waporyzuje zioło. I ataków nie dostaję.

EDIT
Jeśli ktoś ma tak wrażliwe oskrzela i tak mocną astmę że sam fakt inhalowania suchego rozgrzanego powietrza może zawsze spróbować przejściówki waporyzator-bongo czy też z bubblera żeby jeszcze schodzić i dodać conieco wulgotności chmurze.
  • 256 / 8 / 0
Przerobiony temat. Zapytałem wprost lekarza alergologa, „jest skuteczne ALE nie mamy takich wskazań mimo iż chciałbym wypisać”.
Przez vapa możesz podgrzewać śmiało.
Najważniejsze jest stałe przyjmowanie leków podstawowych a nic Ci nie powinno być.
Uwaga! Użytkownik justrelax nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1 / / 0
Z autopsji mogę powiedzieć że nie wpływa to na astmę, nigdy nie miałem problemów z dusznościami po vapowaniu. ;)
  • 3 / / 0
Astma a astma to spora różnica. Generalnie ogrzane lub wychłodzone powietrze może wywołać atak(zaostrzenie). Waporyzator da mniej substancji podrazniajacych niż palenie ale tak czy tak one bedą. Wpływ samego THC bedzie działać znacznie pózniej niż reakcja oskrzeli wiec nie ma to specjalnie znaczenia czy THC jest „dobre „ czy nie. Najlepiej przed paleniem/ używaniem vapa dodać mała dawkę wziewnej sterydu (15-20min przed) zeby zapobiec Ew reakcji
  • 479 / 72 / 0
Według literatury medycznej marihuana na płuca jest przeciwzapalna i więcej pomoże niż zaszkodzi.
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”

Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.

[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.