Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 2 z 2
  • 4326 / 699 / 2117
Co do kontroli to jestem za tym, aby więcej ich na pewno było podczas porannych niedzielnych łapanek. Ale tylko z tego względu, że ludzi którzy po alko wpierdalają się w ludzi i załącza im się KUBICA tak jak pisał jezus, no to niestety jest raz za razem więcej.

Co do innych jestem sceptyczny, ale trzeba realnie i zdrowo oceniać sytuację. Skoro po alko nie śmigamy, to byłbym za tym, aby jednak nie wsiadać pod wpływem. Co innego rano, kiedy bania po marihuance Ci schodzi, to tam gdzieś podlecieć można.

Oczywiście pewnie większości z nas zdarzyło się poruszać rowerem czy to nawet autem po alko, ale zdrowy rozsądek ponad wszystko. Trzeba znać granicę i ogólnie wiedzieć, na co sobie można pozwolić, a na co nie. A chlubić się tym czy chwalić i robić często - to pchanie się po mandat, stratę prawka i koszta.
https://tiny.pl/dkvnh (Słoń „raper” o [hyperrealu]).
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu

Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.

[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.