Paro to mój pierwszy SSRI bo do tego próbowałem tyle miksów, że masakra
Do sedna: Rozważamy powrót do sertraliny - czy uważacie to za dobry krok, czy jednak dać jeszcze szanse dla fluo? Wszystkie informacje które znalazłem wskazują, że jednak na zaburzenia lękowe lepsza jest sertralina. Jeśli zdecydujemy się na zmianę to pytanie, czy można brać ją od razu (gdyż fluo żona zażyła dopiero 20mg), czy jednak odczekać jakiś czas? Rozważamy tą zmianę teraz, bo jak fluo byłaby brana dłużej, to wiem że trzeba byłoby odczekać kilka tygodni na zmianę leku. Sama zmiana motywuje mnie tym bardziej, że z opisów przeczytanych na tym forum wynika, że sertralina uspokajająco działa szybciej (nawet po 2-3 tyg), a z fluo w tej kwestii bywało różnie (właśnie czytałem, że raczej działa pobudzająco i motywująco - a raczej nie o to nam chodzi) - a patrząc na stan mojej partnerki, nie chcemy sobie pozwolić na próbę pójścia w lek, który nie rozwiąże problemu.
Tldr; Rozważam zmianę fluo (po 2 dniach brania po 10mg) na sertralinę. Czy trzeba odczekać jakiś czas, żeby brać sertralinę, czy w związku z bardzo małą przyjętą dawką fluo - można zacząć brać drugi lek od razu?
Rozumiem ze po odstawieniu sertraliny wszystko wróciło?Jeżeli lek na nią dobrze działał to może rozważyć powrót do niego i nie szukać innego
Rozumiem ze po odstawieniu sertraliny wszystko wróciło?Jeżeli lek na nią dobrze działał to może rozważyć powrót do niego i nie szukać innego
16 lutego 2022tajemniczy25 pisze:
Rozumiem ze po odstawieniu sertraliny wszystko wróciło?Jeżeli lek na nią dobrze działał to może rozważyć powrót do niego i nie szukać innego
Oczywiście że tak, skoro po sertalinie była, jak napisałeś wyraźna poprawa to po co ją było zmieniać na inny lek?
@Firens skąd jesteś? Bo jeśli z Kato/Krk to mogę polecić dobrego lekarza, bo jak czytam to co piszesz, to mi włos się jeży na głowie. Straszny chaos i ktoś musi to ogarnąć
Grzybki zmieniają połączenia w mózgu. Czy to dobrze?
Rekordowe konsultacje: Polacy mają dość karania za roślinę.
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Niebezpieczny proceder na lotniskach. Tak działają przemytnicy narkotyków
Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.
Powiedziała policji, że ktoś ją śledzi. Została zatrzymana za... posiadanie narkotyków
Zaalarmowała policję, że ktoś ją śledzi – usłyszała zarzuty za posiadanie narkotyków. 31-latka z Dobroszyc poprosiła funkcjonariuszy o pilną pomoc. Jak się okazało, jej zachowanie mogło mieć związek z działaniem substancji psychoaktywnych. Oleśniccy policjanci zostali postawieni na nogi przez 31-letnią kobietę z Dobroszyc. Spanikowana zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że śledzą ją podejrzani mężczyźni. Na dodatek grożą jej i wyzywają. Kobieta wyraźnie obawiała się o swoje bezpieczeństwo i prosiła o natychmiastową pomoc.
Są narkotyki, których zażycie prowadzi do przestępstwa częściej, niż innych. Wyniki badania
Nowe badanie opublikowane w „Journal of Psychopharmacology” pokazuje wpływ substancji psychoaktywnych na zachowania przestępcze. Okazuje się, że zażywanie niektórych środków wiąże się z niższym ryzykiem zatrzymań, zaś inne wykazują silne związki z różnymi kategoriami przestępstw.