06 lutego 2021Baltimore pisze: Mam taką natrętną myśl, że przez swoje siedem lat ćpania (z czego pięć lat w ciągach) skróciłem sobie już teraz życie o kilkanaście od średniej przewidywanej, że - tfu, tfu (to też kompulsywne)! - odejdę po pięćdziesiątce, a przed sześćdziesiątką. Ale może jeśli zacznę ćwiczyć na świeżym powietrzu (jem już raczej zdrowo, nie palę, nie jaram, nie ćpam) i zrobię się kozakiem w najbliższych miesiącach i latach, to dożyję sędziwej starości.
Jakie leki pomogły Wam przy takim całodobowym rozpierdolu na bani?
sertralina - bardzo dobra, jedynie problem z niemożnością osiągnięcia orgazmu przy prawidłowej erekcji. Być może połączenie np. z trazodonem lub bupropionem, które poprawiają funkcje seksualne rozwiązałoby problem, jednak na własnej skórze nie przetestowałem
escitalopram + pregabalina - bardzo fajny mix na chill, całkowicie myśli nie skasuje, ale na pewno podniesie jakość życia z zaburzeniem
escitalopram + bupropion - mój obecny mix, bardzo fajny, oczywiście w jakimś procencie obsesje występują szczególnie z rana gdy jeszcze nie wezmę leków, ale też bardzo mocno podnosi jakość życia. Docelowo jeszcze będę kombinować przejścia z escitalopramu na inny SSRI, może SNRI (obecnie uważam na leki powodujące zwiększenie apetytu, przytyłem na predze, stąd bupropionik żeby dał kopa i pomógł wziać się za porządne treningi :D)
07 lutego 2021mustafaq pisze: Ktoś stosuje może leki przeciwpsychotyczne w niskich dawkach na OCD?
Nie wiem z czego to wynika bo mam też kilka innych zaburzeń ale właśnie takie nierozsądne decyzje by pasowały do tego zaburzenia
Jakie leki/suplementy pomagają na to pomijając jakieś ssri i inne?
Boje sie że neuroleptyki będe musiał brać a boje sie tego chyba bardziej niż jakichkolwiek narkotyków
Na codzień jeszcze depresja mi życie niszczy więc to już całkowita porażka
17 września 2021Zniszczony34 pisze: Miał ktoś tak że OCD na tyle spłyca myślenie że podejmowaliscie pochopne decyzje pod wplywem chwili i potem ich żałowaliscie? Ja tak mam czasem i to wkurwia mocno.
Nie wiem z czego to wynika bo mam też kilka innych zaburzeń ale właśnie takie nierozsądne decyzje by pasowały do tego zaburzenia
Jakie leki/suplementy pomagają na to pomijając jakieś ssri i inne?
U mnie to już jest chyba zbyt rozwinięte żeby magnez pomógł, tymbardziej że oprócz ocd mam inne zaburzenia
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alkoupadek.jpg)
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów
Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/ministerstwo_spraw_wewnetrznych_hiszpanii.jpg)
Hiszpania zezwala na narkotyki w samochodach
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Hiszpanii zaskoczyło związki zawodowe policji, wydając polecenie, aby nie karać użytkowników narkotyków znajdujących się w zaparkowanych samochodach. Decyzja ta ma na celu ochronę prywatności obywateli, ponieważ zaparkowane pojazdy uznawane są za „prywatną przestrzeń”.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jelitko.jpg)
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego
Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.