13 kwietnia 2021lol pisze: duzo racji.
ludzie przejmują się jaki telefon i komunikator, a wystarczy, ze zlapią znajomego z ziolem to wszystko wyspiewa kto, z kim, za ile i od kiedy handluje.
A co powiecie o Surespocie, bo chyba nie był wspomniany w tym wątku?
A zeby czuc sie bardziej bezpiecznie to tylko używa sie pisaków ale niestety troche to kosztuje i odbiorca tez musi miec pisaka zeby to było bezpieczne
mam bujną wyobraznię, ale w sumie nie zdziwiloby mnie to, albo jak ktos ma signala na odcisk to przylozenie palucha jest banalnie proste nawet nie potrzeba do tego duzej sily
Koniec końców z psami jest tak że jesteś traktowany tak jak Cię ocenią. Jak zostałem zawinięty gdy byłem ubrany jak menel w stanie ostrego ućpania, a z funkcjonariuszami "jechałem" to ładnie dostałem w pizde. Innego razu właśnie gdy nie chciałem podać pinu i zostałem zatrzymany w stroju galowym na trzeźwo to była pełna kultura mimo że nie chciałem współpracować.
wiadomo to nie lata 80
choc i naduzycia na pewno ciagle sie jeszcze zdarzaja jak przy tym stachowiaku.
ale generalnie jestes mily, uprzejmy to raczej kulturka i z drugiej strony
Wiecie co autor miał na myśli piszać "pisaki"? Niestety jest nieaktywny to już nie odpisze.
1.Nie pisał o używkach na messengerze/facebooku, zamiast tego najlepiej korzystać z wickr, ewentualnie można też ze snapa
2.Nie korzystaj z chrome, (firefox też taki średni, ale na telefonie nie ma za dużego wyboru. teoretycznie orbot też nie jest bezpieczny, ale chyba najlepsza opcja. co do safari się nie wypowiem, nie przepadam za jabluszkami)
3.Duckduckgo zamiast duckduckgo
4.Jak policja zarekwiruje telefon to często chcą upierdolić za wszystko co znajdą. Dlatego najlepiej mieć telefon, który po zablokowaniu szyfruje wszystkie dane na telefonie (większość chyba już tak robi?). Nie podawaj hasła, mów że zapomniałeś. Nie zapisuj go też nigdzie, chyba że w jakiś zaszyfrowany sposób. Wyłącz debugowanie USB! (domyślnie jest wyłączone)
5.VPN, proxy i Blokada
Tyle starczy. Jak się naprawdę boisz to dla pewności możesz zainstowalać custom roma, usunąć wszystkie aplikacje związane z googlem (szczególnie usługi duckduckgo) i korzystać z karty sim zapisanej na kogoś innego. Ale to już raczej overkill.
1. Nie korzystać z jakiś closed source secure
2. Przeglądarka nie ma tutaj wiele do gadania ale faktycznie firefox jest lepszy po pewnych modyfikacjach w kodzie.
3. Nic to nie daje.
4. W zależności od szyfrowania, podatności no i wagi sprawy mogą próbować to łamać.
5. VPN, proxy to mogą logować, przechytywać ruch no ogólnie single point of failure.
Dlaczego legalizacja marihuany jest lepsza od depenalizacji czy dekryminalizacji?
Psychoaktywny kameleon. Dlaczego marihuana to nie psychodelik?
Naukowcy ostrzegają: „pożycza energię” kosztem nocnej regeneracji i napędza błędne koło
Kofeina wpływa na jakość nocnego wypoczynku i może skracać sen lub utrudniać zasypianie - wynika z badań. Jednak nawet przy pozornie prawidłowej długości snu może zmniejszać aktywność wolnofalową i przesuwać obraz EEG w stronę bardziej czuwającego mózgu – oceniła ekspert prof. Donata Kurpas.
Po zjedzeniu tego grzyba zaczniesz widzieć „malutkich ludzi”. A nawet nie zawiera psychodelików
Wyobraź sobie, że po zjedzeniu dziko rosnącego grzyba nagle zaczynasz dostrzegać wokół siebie… miniaturowe postaci. To jednak nie wina znanych substancji psychodelicznych – przypadek Lanmaoa asiatica całkowicie przeczy chemicznej logice.
CBŚP rozbiło „rodzinny” gang przemytników narkotyków. 12 osób z zarzutami
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, działając wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Krakowie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą podejrzaną o przemyt znacznych ilości narkotyków z Hiszpanii do Polski oraz ich dalszą dystrybucję. W wyniku skoordynowanej akcji przeprowadzonej na terenie województwa śląskiego i małopolskiego zatrzymano 11 osób, a łącznie zarzuty usłyszało 12 podejrzanych.
