Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala
Współpracują ze sobą ale 2 mg duloksetyny ssri może Cię rozjebać.
tak naprawdę dłużej (pół roku - rok) i z odczuwalnymi efektami brałam bupropion i sertralinę (przez pewien czas równocześnie), teraz od kliku miesięcy jestem na wenlafaksynie... zupełnie nic się nie dzieje
jedynym czynnikiem, który w moim doświadczeniu faktycznie wpływa na konieczność modyfikacji (w sensie podwyższania, ale też max na kilka dni) dawek bupry, jest częstotliwość i intensywność "romansów" z heroiną - ale to akurat raczej oczywiste
@trupiwrak nie wiem, jak masz Ty, ale dla mnie włączanie nowego ssri/snri to zwykle 2 tygodnie rozmaitych, mniej lub bardziej uciążliwych skutków ubocznych (nadmierna senność należy zazwyczaj do tych mniej uciążliwych;) - jest tak do dzisiaj, podobnie - a w sumie chyba nawet gorzej - było 10 lat temu, a wtedy jeszcze nie byłam wjebana w opio ;)
zmierzam tylko do tego, że te pierwsze reakcje bywają różne, ale imo nie trzeba się do nich specjalnie przywiązywać, ani wysnuwać daleko idących wniosków :) (nie twierdzę, że to robisz, to luźna refleksja natury ogólnej)
Ad "lepiej najpierw skonczyc kuracje buprą, a potem zacząć brać dulo." - no tak, ale tylko pod warunkiem, że osoba używa bupry, żeby odstawić opioidy. Jeżeli natomiast używa jej długotrwale, czyli w celach substytucyjnych, to (tak samo zresztą, jak "na sucho") powinna nastawić się, że włączając w zasadzie dowolny antydepresant (bo to ruletka, a nie "urok" akurat duloksetyny), przez kilka dni/tygodni może czuć się gorzej/dziwnie/inaczej. Ale to minie. A jeśli nie minie, to należy o tym czym prędzej powiedzieć psychiatrze
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/7/7d4ed415-012a-4a95-9d14-c28cb4105ffd/ad.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250719%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250719T121502Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=1a63b844ba4bc69a2c18b4f214c4189f49c7546d90db5263c9416b79d87eab21)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/norraena.jpg)
Trzech mężczyzn oskarżonych o przemyt kokainy promem Norræna
Trzej mężczyźni w wieku 60–70 lat zostali oskarżeni o próbę przemytu ponad trzech kilogramów kokainy z Hiszpanii do Islandii promem Norræna. Grozi im do 12 lat więzienia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cocainemountain.jpg)
Belgia: Rozbito gang przemytników kokainy
Policja rozbiła dużą grupę kokainową działającą w Belgii. Przemytnicy przywozili narkotyki z Ghany i Dominikany przez lotnisko w Brukseli. Następnie, przez port w Antwerpii, narkotyki były wysyłane za granicę. Niektórzy podejrzani spotykali się regularnie w barze shisha w Vilvoorde (Brabancja Flamandzka), aby omawiać swoje interesy.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.