Wątki traktujące o muchomorze czerwonym (Amanita muscaria).
ODPOWIEDZ
Posty: 123 • Strona 4 z 13
  • 167 / 72 / 0
Też pochwalę się swoimi dzisiejszymi zbiorami.
CAM03426.jpg
CAM03423.jpg
CAM03422.jpg
CAM03424.jpg
Idąc, jak zwykle, szlakiem jeleni, zbierałam sobie na spokojnie, aż wjebałam się w tak gęsty jodłowy młodnik, że do tej pory wygrzebuję sobie igliwie ze wszelkich możliwych części ciała. Spotykałam tam całe smerfowe rodzinki :* I tak większość zostało w lesie bo już nie miałam ich gdzie chować ani nie wysuszę tyle naraz. Wrócę po te maluchy, które zostawiałam, jak urosną.

Też zawsze dokładnie usuwam blaszki, to podobno one zawierają najwięcej substancji rzygogennych :rzyg: Z kolei wczoraj trafiłam przez przypadek w jakimś opracowaniu na takie info: "Po ususzeniu krasnalskie czapki "kuruje" się umieszczając w ciemności w plastikowych torebkach, w słoiku na 90 dni. Dlaczego? Hydrazyna to nie fajna jest dziewczyna - żrąca, trująca, w przemyśle stosowana jako paliwo rakietowe dla NASA. Występuje także w czerwonych grzybkach. Po trzech miesiącach leżakowania substancja ta rozkłada się. Właściwe suszenie i kurowanie jest esencjonalne dla uzyskania dobrego smaku i potencji. Moc grzyba potrafi się wtedy zwiększyć czterokrotnie (czasem nawet dziesięciokrotnie). (...) Info o leżakowaniu wydaje się w pewnym sensie korespondować ze starymi pocztówkami, które sugerują, że odlot na świętym grzybie odbywał się w Nowy Rok. Wygląda na to, że "parasolki" zebrane w sierpniu i wrześniu były konsumowane dopiero po około trzech miesiącach." :cojest:
Pierwszy raz o tym słyszę. Wiadomo Wam coś na ten temat?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"To nie była żadna dzikość serca, jadę stopem, bo nie mam na helikopter, bo nie wynaleziono, kurwa, teleportacji,
i to nie jest żaden weltschmerz, nie jestem młodą, piękną duszą - ja po prostu jestem pierdolnięty.
Chory Psychicznie."
  • 2532 / 602 / 0
Uwaga! Użytkownik Atro nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 383 / 87 / 0
@PogromcaDzików Tak, kuruje się Amanity około 3 miesiące by złe związki się rozłożyły, min. hydrazyna i kwas iboteinowy na muscymol przez co wzrasta moc.
Dawniej ludzie czekali te 3 miesiące i w nowy rok zażywali przez co mieli "fajerwerki". Święta bożego narodzenia i symbol choinki - kiedyś dla ludzi Amanita pod takim drzewkiem w lesie była prezentem. Święty Mikołaj ubiór w barwy Amanity. Renifery które jadły Amanity mieli "odlot" - stąd Mikołaj latający na reniferach.
Polecam poczytać o Amanicie.
  • 167 / 72 / 0
Tak, wiem, już żeśmy ten temat rozwikłali w wątku ogólnym. Dekarboksylacja kwasu ibotenowego do muscymolu to wiadoma sprawa ale o hydrazynie pierwszy raz przeczytałam, w sumie tylko w jednym artykule. Nawet w tym obszernym opracowaniu Jakuba Babickiego nie znalazłam żadnej wzmianki na temat hydrazyny. Masz jakieś źródła, które potwierdzają jej występowanie w Amanicie? Chyba że ten związek występuje też pod jakąś inną nazwą :cojest:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"To nie była żadna dzikość serca, jadę stopem, bo nie mam na helikopter, bo nie wynaleziono, kurwa, teleportacji,
i to nie jest żaden weltschmerz, nie jestem młodą, piękną duszą - ja po prostu jestem pierdolnięty.
Chory Psychicznie."
  • 2968 / 639 / 0
Z wczoraj, południowa Polska

@7dni możesz odnieść się do mojego pytania nt. curingu Amanity w wątku ogólnym? Nie chcę tu tworzyć offtopu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Kocham Was Bardzo" — Marek Kotański
https://www.youtube.com/watch?v=jl9_mWvCmi
  • 383 / 87 / 0
g.JPG
h.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 2897 / 619 / 10
foto-no-exif-2.jpg
Pierwsza Amanita, którą spotkałem w tym sezonie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hiperrealna propaganda w polskiej sieci
  • 59 / 15 / 0
Snapchat-1188327392.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 2968 / 639 / 0
To wygląda jak cos, co mogłoby być ostatnim zdjęciem w życiu wykonanym przez jakiegoś benzowraka na delirze. %-D
Ale nawet fajny, ja się wybieram na grzybobranie w najbliższych dniach bo od kilku nocy prawie codziennie pada deszcz, więc zdjęcia również dorzucę.
Ale props, to wygląda jak zdjęcie z historią. %-D
"Kocham Was Bardzo" — Marek Kotański
https://www.youtube.com/watch?v=jl9_mWvCmi
  • 3497 / 741 / 9
IMG_20201101_113212.jpg
IMG_20201101_113227.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Uwaga! Użytkownik Zgienty jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 123 • Strona 4 z 13
Artykuły
Newsy
[img]
Marihuana a metabolizm. Naukowcy odkryli zaskakujący wpływ konopi na organizm

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego odkryli, że związki zawarte w konopiach mogą wpływać na wagę i metabolizm w sposób bardziej złożony, niż dotąd przypuszczano. Eksperymenty na myszach sugerują, że za potencjalne korzyści metaboliczne mogą odpowiadać nie tylko THC, ale również inne substancje obecne w marihuanie.

[img]
KAS: Przemyt ketaminy w świecach zapachowych

Podczas kontroli w jednej z firm kurierskich, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie zwrócili uwagę na przesyłkę zaadresowaną do odbiorcy w Filadelfii (USA). Zgodnie z deklaracją nadawcy, miały się w niej znajdować świece zapachowe o wartości ok. 111 euro.

[img]
Są narkotyki, których zażycie prowadzi do przestępstwa częściej, niż innych. Wyniki badania

Nowe badanie opublikowane w „Journal of Psychopharmacology” pokazuje wpływ substancji psychoaktywnych na zachowania przestępcze. Okazuje się, że zażywanie niektórych środków wiąże się z niższym ryzykiem zatrzymań, zaś inne wykazują silne związki z różnymi kategoriami przestępstw.