Dział służący dyskusji nt. spraw, gdzie postawiony został zarzut z art. 55-60 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 5 / 5 / 0
Witam , zastanawiam sie co stalo sie z moim kolegą zniknal i od 2 tygodni nie ma z nim kontaktu , wczoraj dowiedzialem sie ze dziewczyna z ktora bral narkotyki ( morfina benzo itp stimy w zyle ) dokladnie po morfinie zapadla w spiaczke i lezy w szpitalu . Mozliwe jest ze siedzi w areszcie ? Jak w takim wypadku czlowiek ponosi konsekwencje ? Mozliwe ze jest to osoba nieletnia (dziewczyna) co mu grozi ? I czy jest roznica gdy udostepnia to osobie nieletniej ?
  • 228 / 43 / 0
Udostepnianie nieletnim jest najbardziej srogo karane. Traktowane tak samo jak sprzedaż.
  • 880 / 363 / 6
04 grudnia 2019nie wiem stary pisze:
Udostepnianie nieletnim jest najbardziej srogo karane. Traktowane tak samo jak sprzedaż.
Udostępnianie nieletnim nie jest traktowane tak samo jak sprzedaż. Udostępnianie nieletniemu jest zbrodnią, tj. idzie się obligatoryjnie do paki na min. 3 lata bez opcji na zawiasy.
Everything's better with acryl. It's like bacon, but acryl.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
  • 15 / / 0
Art. 7. W ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2019 r. poz. 852) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 53 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych albo słomy makowej lub czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.”;
2) w art. 55 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych lub słomy makowej albo czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.”;
3) w art. 59 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Jeżeli sprawca czynu, o którym mowa w ust. 1, udziela środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwia użycie albo nakłania go do użycia takiego środka lub substancji,
podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.”.
  • 2104 / 465 / 37
@up te zmiany nie zostały jeszcze podpisane przez Adriana, na razie ostatnia nowelizacja KK czeka na rozprawę przed Trybunałem Konstytucyjnym. W obecnym stanie prawnym, maksymalny wymiar terminowej kary pozbawienia wolności to 15 lat. Nie można wymierzyć kary 16-20 lat więzienia, chyba że przewidują to przepisy szczególne, a mianowicie o karze łącznej oraz o nadzwyczajnym zaostrzeniu kary.
Lubisz koks?
  • 15 / / 0
Adriana dobrze myślę Naszego Ukochanego Prezydenta i Ojca Narodu?? Przez TK przejdzie to spokojnie - on już jest zależny od Ukochanej i Umiłowanej Partii -Która prowadzi Dobrą Zmianę Naszego Kraju :*
  • 2104 / 465 / 37
Jak przejdzie przez TK, to prezydent nie ma wyboru, musi podpisać. Jeśli tak się stanie, ta nowelizacja będzie chyba najgorszym bublem prawnym uchwalonym przez PiS, ale skończmy już offtop.
Lubisz koks?
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Medyczna marihuana kolejnym krokiem rozwoju karaibskiej Dominiki?

Dominika to niewielka karaibska wyspa, często mylona ze względu na podobną nazwę z o innym, większym państwem – Republiką Dominikany. Niemniej jednak, w obszarze legislacji konopnej to właśnie Wspólnota Dominiki zdaje się wytyczać kierunek dla wielu okolicznych państw.

[img]
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi

Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.

[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.