Dobrą alternatywą jest też CDB. Wtedy daje jakieś 50% CDB, 20-30% THC i reszta tytoń. Tylko tu też trzeba uważać na syntetyki, które mają po 40% "CBD". Jak się znajdzie dobrą odmianę to mam wrażenie, że potrafi to wręcz wzmocnić działanie normalnego zioła. Tylko takie rozwiązanie jest dosyć drogie gdzie dobre CDB to około 20zl/sztuka czyli koszt 30g dobrego tytoniu.
Jeżeli nie palisz tytoniu to nie korzystaj z niego w ogóle. Ja już długo pale fajki i mimo tego, że czuje się lepiej kiedy ich nie palę to i tak przyzwyczajenie robi swoje. Kup dobry waporyzator i tylko czyściochy.
Demonizacja tytoniu stąd, że po pierwsze wpływa na działanie marihuany, po drugie jeśli ktoś nie jara niech lepiej nie zaczyna, bo wjebanie się w nikotynę to straszny nałóg.
Poza tym są lepsze alternatywy dla tytoniu, opisane na pierwszej / drugiej stronie, mniej szkodliwe, a zarazem zachowujące jego właściwości w joincie.
Nie świadczę pomocy w załatwianiu substancji psychoaktywnych (legalnych bądź nie). Proszę, aby do mnie nie pisać w tej sprawie!
O tym z papierosów to nawet nie mówię, bo to jest taki syf, że szkoda gadać.
Nie świadczę pomocy w załatwianiu substancji psychoaktywnych (legalnych bądź nie). Proszę, aby do mnie nie pisać w tej sprawie!
Cuda, panie, cuda...
trawa cytrynowa zawiera mircen który obniża barierę krew - mózg dla cannabioidów ( mj też zawiera mircen btw ) więc jest użyteczna dla konsumentów konopii. Jednak jeśli chodzi o inhalowanie to należy albo robić mieszankę do waporyzacji w niższej temperaturze ( i wtedy na przykład nie załapiasz się na THCV ) najlepiej waporyzować ją przed inhalacją konopią.
Z mojego doświadczenia - przy waporyzacji na 220 stopni ma już nieprzyjemny smak.
Sam trawy cytrynowej nie paliłem, nie zamierzam oraz w sumie każdemu odradzam.
Tak wiem jak to brzmi i nie jesteś pierwszy który się zdziwił jak biłem bonio z tyta, kiedyś jaralem bez i wrzucałem topy do cybana, potem ziomek mi polecił zmielić temat a potem dodałem do tego tytex, od tego czasu czyste bonio jest nie przyjemne i prawie zawsze każdy buch się kończy kaszleniem a z tytoniem tak jak mówię wchodzi mi jak fajeczka wodna.
A palenie trawy cytrynowej wypróbuję xD mimo odradzań, 2 zł na allegro to nie szkoda, jak coś wrzucę do jakiegoś gastro na lepszy smaczek
Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
Co do przyjmowania trawy cytrynowej przez spożycie , to aby otrzymać sensowną porcję mircenu najlepiej pogotować ją w mleku - w wodzie mircen bardzo słabo się rozpuszcza.
Jeśli chcesz koniecznie spróbować jakiegoś zamiennika dla tytoniu przy spalaniu konopii to spróbuj ziele damiana
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/met_police_nityzyna.png)
Londyn: Ostrzeżenie przed supermocnym narkotykiem. Może być 500 razy silniejszy niż heroina
Londyńskie kluby nocne ostrzegają swoich bywalców przed niebezpiecznymi niebieskimi i zielonymi tabletkami sprzedawanymi jako ecstasy po tym, jak dwie osoby zmarły w zeszłym miesiącu po zażyciu tej substancji. Groźny syntetyczny opioid jest niezwykle silny i może być śmiertelny.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cc22dd5c-fa77-42fe-ac89-129b384de5c9.jpg)
Setki kilogramów narkotyków w gaśnicach i kołach zapasowych. Osiem osób przed sądem
Prokurator Prokuratury Regionalnej w Gdańsku skierował do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko ośmiorgu osobom, oskarżonym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem marihuaną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Aktem oskarżenia objęto siedmiu mężczyzn i jedną kobietę.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/euda_2025.png)
EUDA 2025: Depenalizacja marihuany jako rekomendacja dla krajów UE
Analiza raportu „European Drug Report 2025 – Cannabis”.