Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
Zablokowany
Posty: 2340 • Strona 158 z 234
  • 641 / 98 / 0
A co z lekami które przyjmuje się przez krótki czas jak Zolpidem? Czy jak się dostanie więcej to nie wywali na czerwono?
  • 96 / 5 / 0
Jak już ktoś się dowie, czy jeden prywatny lekarz danej specjalizacji widzi co wypisał inny także prywatny lekarz tej samej specjalizacji, to niech da znać. To jest najważniejsze info jakiego potrzebujemy tak naprawdę ;)
  • 143 / 22 / 0
18 stycznia 2020dajmon pisze:
Ostrzeżenia przed interakcjami i inne alerty odnośnie leków zawarte są w programach do obsługi wizyt, z których korzystają praktyki lekarskie, podłączone teraz pod system p1 (funkcja wystawiania e-recept). Aplikacja rządowa nie ma na razie takiej opcji, przynajmniej mnie nie udaje się takiego ostrzeżenia wywołać. Znaczy to, że ostrzeżenie daje program komputerowy podczas wystawiania recepty.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ostrzeżenie kategorycznie by uniemożliwiło wystawienie recepty. Decyzję o leczeniu musi przecież podejmować człowiek, a nie system komputerowy. Niemniej, ostrzeżenia mogą działać na lekarza, by "stonować" z przepisywaniem leków. Takie jest moje przewidywanie gdyż gdyby system zabronił przepisania leku, a później doszłoby z tego powodu do jakiejś tragedii to twórcy systemu mają problem i to spory.
  • 8 / / 0
Podpinam się do pytania 5ph1nx czy prywatni psychiatrzy będą krzyżowo widzieć swoje recepty. Oczywiście nie dając zgód nikomu i IKP. Są wśród nas larze proszę niech się ktoś wypowie jak to działa od zaplecza.
  • 641 / 98 / 0
Kwestia lekarza czy będzie chciał wnikać w system... natomiast z pewnością NFZ się włączy jeżeli będą ze zniżką.
  • 8 / / 0
Pytanie co znaczy "czy będzie chciał wnikać w system" wystarczy wejść w zakładkę odpowiednią czy widać to na wierzchu. Cały czas mowie o wizytach prywatnych wizytach poza NFZ. Leczę się tylko prywatnie u dwóch lekarzy. Na NFZ nie byłem z 10 lat.
  • 188 / 15 / 0
To jak to jest wyjadacze? zalogowalem sie na pacjent.gov.pl. Wszystkie recepty sa, nawet te od prywatnych lekarzy, kazdy lek ( nawet te ktore nie powinny zostac zrealizowane bo zostaly wypisywane benzo bez kodu kreskowego ) wgladalo to tak ze w jednej wydali aptece wydali a w jednej nie wydali. Wybieram sie do rodzinnego, jak by to zobaczyl to by sie zlapal za glowe. Jak nie przyznam zadnych uprawnien to tego nie bedzie widzial ? Bo tu widze ze jest "Przyznaj dostęp" w zakładce UPRAWNIENIA. Dziekuje z gory.
  • 143 / 22 / 0
"Nie wszystkie placówki medyczne podłączyły się do systemu e-zdrowie, dlatego Twoja placówka medyczna, lekarz, pielęgniarka lub apteka może jeszcze nie mieć dostępu do danych."

Na logikę - jeżeli są podłączeni - to mogą widzieć. Przynajmniej tak wynika z tego cytatu. Tylko powiedzmy sobie szczerze... czy ulubionym zajęciem lekarzy jest praca z komputerem? Z moich doświadczeń wynika, że nie specjalnie. Oni raczej zajmują się spisaniem historii choroby, wystawieniem recepty itd czyli tym, co muszą. Raczej nadgorliwiec sprawdzałby historię wykupionych recept itd.

Bardziej martwią mnie właśnie te komunikaty, alerty. Czy będą pojawiały się np. gdy ktoś zbyt często/za dużo "ciągnie" benzodiazepiny czy inne "niebezpieczne" leki.
  • 188 / 15 / 0
Juz od tamtego roku mam e-recepty. W tym tkwi ten problem ze jak zobaczy to sie zlapie za glowe i mnie wypierdoli z gabinetu, haha. :ojeju:
  • 190 / 20 / 2
A ja wam powiem, że 08.01 zostały oficjalnie wprowadzone e-recepty.
Papier ważny jest 30 dni więc ostatni dzień w którym będzie można ją zrealizować to 08.02.
Także wykupywać Panowie :)
Uwaga! Użytkownik kacper791 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
Zablokowany
Posty: 2340 • Strona 158 z 234
Newsy
[img]
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim

W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
Finał głośnego procesu w sprawie dziecka, które trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą

Dziecko, które latem 2023 roku trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą, miało wtedy dwanaście tygodni. Chłopczyk był w ciężkim stanie. Zarzuty narażenia dziecka na śmierć usłyszeli jego rodzice. Sąd skazał ojca na karę półtora roku pozbawienia wolności, matka usłyszała wyrok 10 miesięcy więzienia.