Tytoń ma osobny dział → >LINK<
04 września 2019pepson pisze: tylko te dwa hormony podnosi kofeina czy cos jeszcze??? zastanawialem sie zawsze dlaczego reaguje poprawa humoru po kawie
Na angielskiej Wikipedii jest obszerny artykuł, wraz z masą przypisów, to możesz sobie zgłębiać temat:
https://en.wikipedia.org/wiki/Caffeine
14 listopada 2019adstrun pisze: Jedna slaba rano nie odwroci wiekszosci benefitow od zycia bez kofeiny? Prosze o wypowiedzi tylko osob ktore rzucily kofeine (i pozniej do niej wrocily, etc).
Uważam, że kofeina sprawdza się najlepiej właśnie w małych dawkach - zwłaszcza jeśli jesteś na nią wrażliwy i, tak jak piszesz, czujesz nawet działanie słabszej herbaty (mam podobnie).
Co do pobudzenia ja odczuwam taki fajny "rush" ale tylko po kawie z charakterystycznym uczuciem w brzuchu.
Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Palenie marihuany zmniejsza chęć na alkohol? Nowe badania kliniczne przynoszą zaskakujące wnioski
Coraz więcej osób na świecie eksperymentuje z zastępowaniem alkoholu konopiami indyjskimi, a trend ten zyskał w popkulturze miano „California sober”. Choć do tej pory opieraliśmy się głównie na niejednoznacznych obserwacjach, najnowsze badanie opublikowane na łamach American Journal of Psychiatry rzuca nowe światło na ten fenomen. Kontrolowany eksperyment udowadnia, że doraźne zapalenie marihuany znacząco zmniejsza ilość spożywanego alkoholu i opóźnia moment sięgnięcia po pierwszego drinka.
Farmakoterapia przewlekłego bólu w USA – nowy i nie do końca bezpieczny wzorzec
Okryte złą sławą leki opioidowe przez lata stanowiły w USA. fundament farmakoterapii przewlekłych dolegliwości bólowych. Naukowcy z Uniwersytetu Michigan zdecydowali się sprawdzić czy opioidy są nadal tak często wykorzystywane w leczeniu chronicznego bólu.
MZ: Nielegalna marihuana i legalny alkohol to balans pomiędzy zdrowiem publicznym, a innymi dziedzi
Do Ministerstwa Zdrowia trafiło zapytanie „Czy Ministerstwo uznaje, że alkohol jest substancją mniej szkodliwą niż marihuana? Czy też uznaje, że poziom szkodliwości nie jest jedynym kryterium regulacyjnym? A jeśli tak to jakie są te kryteria?”. Autor zapytania chciał się w ten sposób dowiedzieć, z czego faktycznie wynika status prawy marihuany w kontekście statusu alkoholu. W odpowiedzi resort zdrowia wyjaśnił w jaki sposób ocenia się szkodliwość danej substancji oraz przyznał, że szkodliwość używania konopi jest znacznie mniejsza od szkodliwości alkoholu i to na każdym polu – zarówno w przypadku wpływu bezpośrednio na użytkownika ale także na społeczeństwo. MZ w swoim piśmie przyznaje też, że nie o zdrowie publiczne tu chodzi. Oto więcej informacji.