ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 5 / / 0
Witam proszę szanowne grono growerów o poradę;-) Posiadam dwa boxy 50x50x140 w których choduje po 4 AF-y w 9 litrowych doniczkach. Siedzą pod dwoma CFL-ami 250 W. ProStara.

Chcę przejść na ledy. Uzbierałem na ten cel 2600 zł (ciutke mogę podnieść budżet, ale nie chcę za bardzo bo mnie żona zabije;-}) i w tej kwocie chcę kupić 2 panele powiedzmy po 1300 zł choć nie muszą być identyczne.

Jeden boks mam przeznaczony na fazę wzrostu, a drugi na kwitnienie. Trochę pooglądałem już tych paneli i przyznam się,że im więcej czytam tym większy mam mentlik w głowie. Mam kilka swoich typów i jestem ciekaw, który z nich będzie najlepszy do moich box-ów.
Bardzo proszę o podpowiedz w tej sprawie;-) a może i o jakieś nowe propozycje. Z góry dziękuje za odpowiedz;-)

Moje dwa główne typy to:
https://www.growtent.pl/product-pol-386 ... -150W.html
oraz
https://www.growshopjamaica.pl/lampa-le ... sl80/3680/

Mam jeszcze w odwodzie takie dwa panele które biorę pod uwagę ale nie tak mocno jak dwa powyższe:
https://www.growshopjamaica.pl/ampa-led ... -120/3691/
oraz
https://www.growtent.pl/product-pol-233 ... e-120.html

W przypadku tych dwóch paneli się wacham i co chwilę raz jestem za Marsem a raz za Crorofilla. Nie za bardzo wiem, który z tych paneli byłby lepszy? a może jeden kupić pod grow, a drugi pod bloom? a jeśli tak to który pod co? ( a może spectro light albo luckygrow?) Nie mam kompletnie doświadczenia w ledach więc może i pytanie wyda się Wam głupie, ale rozumiem,że zarówno mars jak i clorofilla tak czy inaczej będą wydajniejsze od CFL-a? 250 W? wiem co jest napisane na netach,że to a tamto jest zamiennikiem tego i owego, ale Wasze zdanie jest dla mnie istotniejsze niż to co piszą przy panelach;-)

Co prawda hoduję po 4 planty na boxa, ale oczywiście mogę mniej gdyby to miało w jakiś sposób wpłynąć na ilość zebranych g. z rośinki.

A może macie inne propozycje paneli?

Z góry dziękujemy za porade;-)
  • 12789 / 2475 / 0
Widziałem sporo filmów dot. uprawy indoor, ale skupiałem się raczej na krzakach, a nie lampach. Pamiętam jednak, że wiele osób miało inne lampy na wegetacje, a inne na kwitnienie. Albo może chodziło o inne ustawienia w przypadku LED'ów (coś ze światłem niebieskim i czerwonym).
Poczytaj o tym - na pewno jest sporo materiałów na forach.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.

[img]
Niemal 3 tony kokainy pod ziemią. Policja przejęła rekordową kontrabandę

Australijska policja skonfiskowała 2,7 tony kokainy, ukrytej w plastikowych pojemnikach zakopanych pod ziemią na obrzeżach Sydney. Wskazano, że to rekordowa ilość narkotyków przejęta w tym kraju.

[img]
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków

Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.