Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala
Mam pytanka:
1. czy jeśli jakiś tam obywatel Polski (okropny ćpun jeden!) zamówi taki lek do Polski z zagranicy - to będzie be, czy jest to dozwolone?
2. czy ktoś używał i potwierdza b. pozytywne recenzje za granicą?
To jest zachwalane za granicą to musi być dobre.
http://www.swisstargetprediction.ch/res ... mo_sapiens
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
Ktoś coś?
250 mg dobra dawka nasenna bez tolerki na modulatory GABA, dużym plusem jest 2,5 godzinny czas półtrwania, dzięki czemu budzimy się rześcy i nie śpimy za długo.
500 mg imo porównywalne z 1 mg alpry, euforia na poziomie powiedzmy paki thio bez soku grejpfrutowego, głównie wyczuwalna sedacja, nada się na redukcję stresu w pracy.
750 mg zaś mnie konkretnie jebło, myślę że porównywalne efekty do podobnej dawki pregaby, trooochę mniej wjeżdżające na błędnik, bardziej amnezyjne, trochę mniej mulące (carisoprodol to inhibitor wychwytu zwrotnego adenozyny). A i w takiej dawce podobny mouthfeel jak po klonazolamie, ale euforia większa. Efekty uboczne: zdarzają się bóle brzucha na drugi dzień przy pochylaniu się, tak na linii pępka, czasem lekkie mdłości, czasem słaba, krótkotrwała wysypka (co nie oznacza, że nie powinno się na początek robić próby uczuleniowej). A i dosyć mocno podnosi temperaturę ciała, wyższe jak i lajtowe dawki wywołują słabsze gastro od benzo. Ma jakiś wpływ na ciśnienie śródczaszkowe, mogą się przytkać trochę uszy na fazie.
Specyficzna substancja, imo warta wpisania do portfolio, ale biorąc pod uwagę jej cenę, dostępność i nie najdłuższy czas działania nie brałabym tego jakoś regularnie, może poza wspomnianym stosowaniem do pracy, ale no są lepsze środki, chyba że mamy dodatkowo problem z bólem na który nam nie pomagają NLPZ, a nie chcemy łączyć benzo z opio.
Jest niedostępny i raczej nie będzie, jest na rynku kilka innych miorelaksantów, które weszły na stałe do inwentarza lekarza.
Gdy głowa pełna marzeń, uderza na daleki wschód i inne szaro-czarne rynki.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/uber-eats.jpg)
Kurier Uber Eats myślał, że wiezie burrito. W środku była marihuana
Wyobraź sobie, że realizujesz zwykłe zamówienie jako kurier. Odbierasz paczkę z jedzeniem i ruszasz w drogę. Nagle czujesz dziwny, bardzo intensywny zapach marihuany. Dokładnie to spotkało kuriera Uber Eats w New Jersey, który zamiast meksykańskiego przysmaku, nieświadomie transportował zioło.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.