Siedzialem kiedys na tym forum przez dwa dni non stop... Z tego co przeczytalem posiadam kilka chorob o ktorych nawet w zyciu nie slyszalem. :)
Pozdrawiam.
(moze kiedys przeczytam te pierdoly jak bede dobrze porobiony
Idealnie wyjasnil cie gosciu w 4tym poscie
Podsumowujac
Wysilek fizyczny, zdrowe odzywianie/dieta (warzywa, owoce), zero uzywek i prochow tyle w temacie, tak... to o wiele lepsze niz witaminy
CZY WITAMINY WYPRODUKOWANE SYNTETYCZNIE OFEROWANE W SUPLEMENTACH SĄ NAM POTRZEBNE.
Potem trzeba znaleźć zależność pomiędzy dawką a wpływem na ogólne funkcjonowanie organizmu.
Można zawsze np. o :
wit C ( syntetycznej / dolno górnej czy lewo-prawo skretnej ) napisać:
- działa - w większych dawkach rozpierdala nerki
- Stosowanie wyższych niż zalecane dawek witaminy C w czasie ciąży może być szkodliwe dla płodu. ( hmmm no to jest ciekawe )
Do tego wiele witamin pełni rolę "prohormonów":
W tym znaczeniu prohormon może oznaczać np. witaminę D3 dla hormonu – kalcytriolu.
Moim "skromnym" zdaniem Witaminy to COŚ WIĘCEJ niż nam się mówi... jedne - brane w odpowiednich trybach dnia/nocy w określonej grupie ludzi swoja funkcje mogą spełnić wyśmienicie. Natomiast brane nieodpowiednio mogą przynieść więcej szkód niż pożytku.
Sam doskonale wiesz - co może wywołać nadmiar magnezu w żołądku... lecz bez tego pierwiastka wiele procesów w organizmie by nie funkcjonował prawidłowo.
Tylko jest jeden problem NIKT Z NAS NIE WIE ILE POTRZEBA NAM SYNTETYKÓW W ORGANIZMIE! Zaś same badania to jak zwykle "złota średnia" inna będzie dla księgowej, inna dla 14 latka w okresie dojrzewania a inna dla Fightera MMA ...
- zażywanie DORAŹNE dla czegokolwiek wyprodukowanego syntetycznie i nazwane suplementem może byc zamiast regulatorem to deregulatorem w organizmie!
Ja witaminę C "zażywałem" odkąd sięgam pamięcią za małolata ... nie biorę jej drugi miesiąc ( syntetycznej ) różnicy w działaniu organizmu / gojeniu się ran / jakiegoś spadku libido czy siły podczas ćwiczeń nie doświdczyłem. Ciekawe.
Natomiast Dzika Roża czy Acerola ( produkty wg. danych bogate w witC ) - stosowana jest regularnie - naprzemiennie... działanie tych cud natury odczuwam akurat z korzyścią dla całego ciała - i jakoś mnie to kurła nie dziwi.
w pierwszym poscie @Stteetart napisal- A dopoki chemia ma ksztalt jaki ma każdy kto napisze, ze witaminy/aminokwasy to placebo łapie warna za swiadome wprowadzanie userow w błąd.
to o co tu chodzi ? ze jak napisze, ze witaminy na mnie nia dzialaja to dostane warna ?
30 stycznia 2020Ankaaa pisze: ze jak napisze, ze witaminy na mnie nia dzialaja to dostane warna ?
Jak wstajesz z łóżka? Jak powstają neuroprzekaźniki? Hormony?
Post miał ustrzec nas przed czytaniem takich bzdur ale życie pokazuje, że się nie da zwalczyć pewnych zachowań.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/175-284921000.jpg)
Wpadli w trakcie transakcji
Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali narkotykowy duet. Mężczyźni wpadli w trakcie transakcji, która odbywała się na jednym z parkingów w Wólce Kosowskiej. Na posesji 49-letniego obywatela Ukrainy, policjanci znaleźli uprawę marihuany. Krzaki konopi indyjskiej zostały zabezpieczone. 44 i 49-latek usłyszeli zarzuty karne oraz zostali objęci policyjnymi dozorami.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/3-453330.jpg)
CBŚP z Łodzi zlikwidowało dwa laboratoria syntetycznych narkotyków
Zgarnęli klofedron o wartości ponad 25 mln PLN.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.