Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 3 / / 0
Cześć, mam przepisany na bezsenność lek "deprexolet" (mianseryna) . Działa na mnie dopiero po godzinie do półtorej. Więc ostatnio zastanawiam się co by było gdybym sobie pokruszył pół tableteczki i po prostu wciągnął wymieszany z tabaką? Głównie chodzi mi o to czy nie zrobie sobie kuku bo to chyba stosunkowo silny lek i nie wiem jakby zareagowal mój organizm gdyby ominął wątrobe i jak by w ogóle zadziałał. Jakież rady? Z góry dzięki
  • 5 / / 0
Jak by zadziałało, nie wiem, ale w tabletkach są substancje nierozpuszczalne w wodzie, więc ja bym ci polecił te tabletki wyekstrahować, żeby się wchłonęło tylko to, co może się wchłonąć.
  • 276 / 31 / 0
Za dużo masy tabletkowej pochłania sie przy okazji, co utrudnia wchłanianie.

Już chuj z tym, że niektóre leki podane donosowo potrafią być śmiertelne...
Uwaga! Użytkownik Syropik nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.

[img]
Medyczna marihuana kolejnym krokiem rozwoju karaibskiej Dominiki?

Dominika to niewielka karaibska wyspa, często mylona ze względu na podobną nazwę z o innym, większym państwem – Republiką Dominikany. Niemniej jednak, w obszarze legislacji konopnej to właśnie Wspólnota Dominiki zdaje się wytyczać kierunek dla wielu okolicznych państw.

[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.