Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 0 / / 0
Siema mam pytanie.. Czy mj wpływa w jakimś stopniu na znieczulenie miejscowe? Chce się nastukać zanim pójdę do dentysty na zabieg usunięcia górnej ósemki. Jest to bezpieczne?
  • 5774 / 1184 / 43
THC wzmacnia odczuwanie zmysłów, bólu także.
>A komendant po tym gównie ląduje na Kolskiej.
  • 0 / / 0
To to wiem że wzmacnia ;) ale pytanie brzmi czy może wpłynąć na to że znieczulenie nie zadziała
  • 1533 / 196 / 0
znieczulenie zadziala ale pojscie do dentysty nastukanym jest mega srednia - raz bylem po paleniu lufy i mialem okropnego suchara , co chwile pilem ta wode to byla przygotowana do plukania paszczy , a na domiar zlego masz w buzi rurke co zbiera sline to mozesz sobie wyobrazic moje katusze :D
  • 12482 / 2425 / 0
Dokładnie tak - bardzo zły pomysł na "zjarkę" : )
Niemniej żadnych interakcji z substancją znieczulającą (chyba Lidokainą) być nie powinno.
Pamiętam, jak miałem dość skomplikowany przypadek wyrywania i dostałem 3 shoty. Jak wstałem, to nie wiedziałem przez kilka sekund, co się dzieje, gdzie jestem... aż mi kazała usiąść.
  • 61 / 2 / 0
Czy nie jest tak że marihuana zwiększa ciśnienie, a podczas usuwania zęba dochodzi do krwawienia?
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Marynarka wojenna Salwadoru skonfiskowała ponad 6 ton kokainy

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w piątek przejęcie 6,3 tony kokainy i aresztowanie 17 podejrzanych handlarzy narkotyków podczas czterech „bezprecedensowych” operacji marynarki wojennej kraju na Oceanie Spokojnym.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków

Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.