Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 0 / / 0
Witam, mam kilka pytań.

1. Czy ktoś przyjmuje Seronil ? Jak na was działa, jakie skutki uboczne ? Co z utratą wagi ?

2. Czy są leki uspokajające nie powodujące utraty pamięci po zażyciu ? (obecnie biorę zomiren 1mg eano i 1mg wieczorem) . Brałam również Zomiren SR 0,5 mg rano i wieczorem - czy ktoś go przyjmował ? (SR) jakie odczucia ? Porównanie ?

3. Czy są leki nasenne z innej grupy niż zolpidemi tartas ? Nie powodujące niepamięci.

4. Jakie odczucia codo Zoloftu ? Ja obecnie mam wrażenie że przybrałam na wadze biorąc go od roku. Najpierw było 50 mg a po 10 miesiącach zwiększenie na 100 mg.

5. Chlorprotiksen. Jakie skutki uboczne ? Jakie wasze odczucia ? Dostałam go nasennie ale nie działa w tym kierunku jakoś...

Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedzi. :hug:
  • 2429 / 584 / 155
Cześć! :-)

1) Brałam Seronil przez koło pół roku, w dawce od 10 do 30 mg. Skuteczny, przede wszystkim na nastrój, ale na efekt musiałam z miesiąc czekać. Później brałam w połączeniu z metylofenidatem i opipramolem na depresję poopiatową. Ze skutków ubocznych - pierwszy tydzień z kawałkiem mnie mdliło, parę razy zdarzyła się przez ten czas biegunka. Potem nie miałam już żadnych uboków oprócz (faktycznie) zmniejszonego apetytu. Schudłam parę kilo w związku z tym, ale nie powiem dokładnie ile, bo przyczyn mogło być dużo - był to dosyć ciężki i intensywny okres w moim życiu.

2) A masz problemy z pamięcią po Zomirenie (alprazolam)? U mnie takowych nie powodował, niepamięć zwykle występuje przy większych dawkach, więc gdy się pojawia, można spróbować mniejszej dawki. alprazolam SR brałam zaledwie koło tygodnia, działał wolniej niż ten ,,zwykły”, ale równie skutecznie. Efekt amnezyjny tyczy się wszystkich benzodiazepin w odpowiedniej dawce. Najbezpieczniejsze pod tym względem są Klorazepan (Tranxene, Cloranxen), diazepam (Relanium, Neorelium), chlordiazepoksyd (Elenium) i oksazepam (Oxazepam), ewentualnie Bromazepam (Sedam, Lexotan). Z leków, które nie mają takiego efektu jest np. hydroksyzyna (Atarax, Hydroxyzinum), buspiron (Spamilan - ale raczej średnio nadaje się doraźnie), czasem pomaga też prometazyna (Diphergan).

3) No to niepamięci z takich typowo uspokajających nie powoduje hydroksyzyna, rzadziej niż zolpidem to może być np. estazolam. Ale można też szukać z powodzeniem leków na sen wśród antydepresantów (trazodon - Trittico, mianseryna - Miansec, Lerivon, mirtazapina - Mirtagen) czy neuroleptyków (promazyna - Promazin czy kwetiapina - Ketrel, Setinin, Pinexet). Antydepresanty i neuroleptyki w odróżnieniu od zolpidemu / benzo nadają się do przewlekłego stosowania.

4) Zamienniki Zoloftu (sertralina - to samo) w sumie biorę już co najmniej od dwóch lat + aktualnie i powiem, że sprawdza się ten lek, ale zanim się rozkręcił, czekałam na początku ponad 2 miesiące na efekty. Parę razy zmieniałam antydepy, teraz znowu jestem na sertralinie (150 mg), a brałam wszystkie dawki w zakresie 25-200 mg. Nie zwiększa u mnie apetytu, wręcz przeciwnie.

5) Chlorprothixen mnie akurat dosłownie zwalał z nóg. Tak mocno nawet haloperidol mnie nie ścinał, jak i żaden inny neuroleptyk poza olanzapiną i chlorpromazyną. Zdarzało mi się spać po nim w miejscach publicznych, nieraz chodziłam tak zamulona, że praktycznie nie wiedziałam, co się dookoła dzieje. Poza tym strasznie spadało mi ciśnienie.

No ale pamiętaj, że ten sam lek może różnie zadziałać na różne osoby, niestety.

Powodzenia w leczeniu! :hug:
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Narkotyki schował w atrapie Biblii. Wpadł po policyjnym pościgu

W trakcie ucieczki uszkodził swój pojazd, a badania wykazały, że mógł być pod wpływem alkoholu i narkotyków. W jego aucie policjanci znaleźli atrapę stylizowaną na Biblię z ukrytymi narkotykami, w tym mefedronem i kokainą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty.

[img]
Farmaceuta skazany za pomoc w produkcji narkotyków

Właściciel apteki został skazany na 3,5 roku więzienia za sprzedaż leków służących do produkcji metaamfetaminy i pomoc w jej wytworzeniu. W produkcji i handlu nie działał sam. Według prokuratury leki posłużyły do produkcji narkotyków o wartości niemal 7,5 miliona złotych.

[img]
Lepsza dostępność do terapii dla osób uzależnionych od opioidów

Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw. Nowe rozwiązania zwiększają dostęp do leczenia osób uzależnionych, upraszczają procedury dla instytucji publicznych oraz umożliwiają skuteczniejsze udzielanie pomocy medycznej.