To była uprawa w domu / w ogródku / w terenie? Możesz powiedzieć, jak doszło do wpadki? (to interesuje m. in. mnie).
Odnośnie konsekwencji niestety nic nie podpowiem.
https://www.arslege.pl/zaliczenie-na-po ... ch/k1/a69/
18 sierpnia 2018JimMorrison pisze: Cześć, mam pytanie odnośnie art. 63 § 3 kk. Jakiś czas temu zostałam zatrzymana w swoim domu za prowadzenie uprawy 9 roślinek konopii (dokładniej 6 ale naliczyli 9 bo podobno coś kiełkowało pod ziemią). W dodatku znaleziono 0,6 g suszu, z roślinki bo chciałam zobaczyć czy można już ją palić. Jako że jestem osobą nieletnią zostałam zabrana na izbę dziecka i tego samego dnia wieczorem odebrała mnie matka. Jest to moje pierwsze wykroczenie. Pytanie brzmi co mi za to grozi? Kurator, ośrodek czy może poprawczak? Coraz bardziej zaczynam się obawiać :/
Dziewczyno. To ne wykroczenie. Jest to przestępstwo, a dokładnie występek (przestępstwa dzielą się na występki i zbrodnie). Jaka Ci odpowiedzialność grozi, zależy od wieku jaki masz. Jeżeli masz więcej niż 17 lat to odpowiadasz jak dorosła i najprawdopodobniej skończy się na umorzeniu lub grzywnie. W najgorszym przypadku ograniczenie wolności np w postaci prac społecznych (w domu dzieckq, dps itd)
Jeżeli nie masz 17 lat - twoja sprawą zajmie się sąd dla nieletnich i tenże oceni jaki jest stopień twojej demorlizcji jako nieletniego. Jeżeli uczysz się dobrze, wcześniej nie miałaś konfliktów z prawem i w domu nie ma patologii (np rodzice pijący, niebieska kart itd) to tylko kurator i nadzór. Na pewno nie poprawczak. Największa lipę w takim przypadku maja rodzice. Który beda mieli kłopoty. Sad może nawet ograniczyć im prawa rodzicielskie ale do tego potrzebne są tez duże zaniedbania wychowawcze z ich strony. Jak chcesz konkretnej informacji musisz podać więcej szczegółów. Jak nie chcesz ich tutaj pisać napisz pw.
Generalnie rodzice pewnie ukarzą Ciebie bardziej niż państwo. :nolove:
18 sierpnia 2018JimMorrison pisze: Jako że jestem osobą nieletnią
Generalnie państwo bardziej ukarze rodziców niż Ciebie. :nolove: Bo to przecież głównie o pieniążki chodzi.
https://www.youtube.com/watch?v=c7zN-D5vg7c
Sent from my RNE-L21 using Hyperreal / Talk mobile app
GIF: Nielegalny handel w sieci lekami narkotycznymi zaczyna się od legalnej recepty [WYWIAD]
Dlaczego ograniczenie marihuany do listy chorób to katastrofa dla pacjentów – historia Adriana
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
CBŚP zlikwidowało kolejne laboratorium narkotyków. Zabezpieczono narkotyki o wartości ponad 28 mln
Funkcjonariusze CBŚP, przy wsparciu policjantów z KPP w Śremie, zlikwidowali na terenie powiatu śremskiego nielegalne laboratorium klofedronu. Zatrzymano dwóch podejrzanych i zabezpieczono znaczne ilości niebezpiecznych substancji.
Używanie marihuany zwiększa ryzyko wystąpienia chorób psychicznych u młodzieży
Używanie marihuany przez nastolatki i młodych dorosłych ma związek z wyższym ryzykiem wystąpienia u nich chorób psychicznych, zwłaszcza psychozy i choroby afektywnej dwubiegunowej – wynika z badania, które publikuje czasopismo „JAMA Health Forum”.
Funkcjonariusze zagarnęli ponad 60 kg narkotyków
Ponad 60 kg narkotyków - marihuany, kokainy i haszyszu, a także przedmioty przypominające broń, amunicję i ponad 16 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych, nie trafi na rynek. To efekt intensywnej pracy policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, których wspierali funkcjonariusze KAS i CBŚP. Śledztwo w sprawie wewnątrzwspólnotowego obrotu narkotykami nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to ponad 3 miliony złotych.
