Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 77 • Strona 8 z 8
  • 178 / 8 / 0
a tam zeby zapobiec chorobie popromiennej po katastrofe w czernobylu ludziom podawano roztwor lugola do picia, lekarze chyba wiedzieli co robia?
Uwaga! Użytkownik electric_terrorist nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 202 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: alkem »
Bromki (sodowy , potasowy , wapniowy) byly stosowane w medycynie ale nie brom Br ktory jest silnie tosyczny. Problem stosowania bromków polegal na tym ze trzeba bylo podawac znaczne ilosci aby nastapily zauwazalne efekty i sa to ilosci zblizone do toksycznych. Ta mała rozpietosc miedzy dawka terapełtyczna a tosyczna byla przyczyna licznych zatruc bromkami. Dzialanie toksyczne bromków polega na wypieraniu chlorków z osocza i komorek co dziala depresyjnie na oun. Zatrucie bromkami prowadzi do zamroczenia , zapalenia i obrzeku płuc . W zatruciach ostrych dochodzi do wymiotów , spiaczki i porazenia. W zatruciach przewlekłych do apati, otepienia umysłowego, utrata pamieci i ogolnego wyniszczenia o raz cuchnacego zapachu z ust. U ok. 1-5% populacji bromki powoduja tradzikowate wysypki na skórze. Bromki dosc dlugo sa usuwane z organizmu ( nawet do 20- 30 dni po jednorazowym podaniu) Podawanie znacznych ilosci plynow i soli kuchennej pomaga usuwac bromki z organizmu.
Chyba lepiej wypic dwa piwa niz truc sie bromkami?
  • 202 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: alkem »
Tak podawano płyn lugola ale wilosciach kilku kropel ... czyli miligramowych iloscia ,moze 20 mg i to w sytuacji kryzysowej. Tak jak pisalem zapotrzebowanie organizmu wynosi kilka MIKROGRAMOW dyiennie. To tak samo jak drobny dodatek jodu do soli kuchennej . Jod jest niezbedny do prawidlowego funkcjonowania tarczycy i to wszystko . Nie widze innych przyczyn dla ktorych ktos mialby dawkowac sobie jod albo jego zwiazki a eksperymenty na wlasnej tarczycy chyba nie sa bezpieczne.
  • 1444 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: moloch »
to chyba cos na uspokojenie?

a klony dobre są?
  • 883 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: Elwis »
Ja mam tak, ze baka bardzo skutecznie chamuje Renie ;p Choc z drugiej strony to chyba sprawa indywidualna, bo moj znajomy tez ma ten problem pomimo, ze jara calkiem sporo :)
Tak poza tym zauwazylem, ze z waleniem konia jest jak z fajkami, jak troche potrzymasz to przejdzie. ;p
Zdecydowanie odradzam Ci ćpanie.
x = x
  • 755 / 19 / 0
najlepszy srodek? srodek dupy !
stary, znajdz czarnucha ktory nadzieje cie na przeogromnego czarnego dana siedemdnascie.
jesli chodzi o popęd, to z takim dongiem w pupalu zbyt daleko nie popędzisz ;]
jeżeli wysyaeś mi pm [od początku do zeszłego tygodnia], to nic nie doszło.
ODPOWIEDZ
Posty: 77 • Strona 8 z 8
Artykuły
Newsy
[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu

Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.

[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.