Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Astralny(kutasie) z tego co czytam twoje posty to chyba duzo eksperymentowales z podobnymi srodkami, masz cos co w miare dziala? Np wyciag z Maki(maca) etc? Moglbys dac jakies wskazowki, chodzi ofc o zwiekszenie wydolnosci mozgu, pamiec, koncetracja, jasnosc umyslu, myslenie. Tu chodzi o ogolno dostepne specyfiku typu witaminy, ekstrakty itd.
AstralnyKutas pisze:Magnez, b5 i b6, omega 3, cholina, etylofenidat, olimp stress control, gotu kola
A dorzucic do tego piracetam?
Do etylofenidatu rozumiem dolozyc tylko choline.
Mam tez problem z ahnedonia, chociaz nie tak hardkorowy jak ty (pewnie lata swietlne nas dziala), ale z tego co wyczytalem to zestaw, ktory wymieniles spokojnie da rade i nie trzeba juz nic dorzucac?
wielkie dzieki za pomoc :)
1rok powidasz 'testujesz' ...no to masz przed sobą kilka lat omnibusie; ,ja po kilkunastu mam często więcej pytań niż odpowiedzi.
THatmanC pisze:...do tego jak używasz słowa "nie działa" to uściślij proszę ,że to na ciebie nie działa ,i ,że nie działa pod takim i takim kątem bo jak czytam tą "zupę" to mam ochotę cię wsadzić do piaskownicy.
"Selegilina to prodrug jednego z izomerów metamfetaminy, nic innego" - co Ty w ten sposób chcesz powiedzieć ?
nie idziesz przecież do lekarza i 'poproszę rec. na selegilinę bo "tak" bo 'brak mi dopaminy" itp.
Magnez najlepiej na noc i wiecej - jesli masz 555mg w tabsie, to lykaj co najmniej 2. Mozesz dorzucic 50mg b6 z apteki do Mg oraz jednoczesnie cynk. Staraj sie tez o tej porze ograniczc wapn i produkty mleczne spozywac glownie w godzinnach porannych.
Polecam tez pic wode mineralna magnezowo-wapniowa.
Ja z witamin i minerałów to biorę w tabletkach tyle:
- magnez,
- potas.
Resztę spokojnie można uzupełnić pożywieniem (szczególnie jedząc 5 bogatych posiłków dziennie, mając zróżnicowane rodzaje potraw w tygodniu).
Ktoś wcześniej pisał, że jest możliwe naprawienie pamięci po benzo, alku i opiatach. To prawda? Jak długo to trwa? Co od tego?
W ogóle czytałem całą stronę i 3/4 postów każdy dorzuca cholinę do diety. Po co? :D
astralnykutas pisze:Czesciowe na pewno.Ktoś wcześniej pisał, że jest możliwe naprawienie pamięci po benzo, alku i opiatach. To prawda? Jak długo to trwa? Co od tego?
Raczej nie jest to szybki proces poza tym zalezy od wielu czynnikow... Gotu kola podobno odbudowuje padle neurony w mozgu.
A tak poza tym dbaj o mozg i o diete, stworz srodowisko anaboliczne, naturalne srodki jak cholina na uklad nerwowy i powinno byc git.
C9H13N pisze: PS. Po jakim czasie spadły efekty po OLIMP'ie?
..co do hipokryzji ..nie lubię jej bardzo ,więc w sumie dzięki za uświadomienie; popilnuję się xd.
..to ,że selegilina jest metabolizowana do l-metamfetaminy i; l-amfetaminy i; desmetylselegiliny to wiadomo chyba ,myślałem ,że chcesz ją zniwelować do poziomu nie wybiegającego poza metamph.
w nocy się śpi ,a sen to czas na regenerację a nie bezproduktywna czynność ,aby reg. była zmaxymalizowana > Mg; ale i dużo więcej można suplementów tam wepchać.
"Ja z witamin i minerałów to biorę w tabletkach tyle:
- magnez,
- potas."
...witamin tam nie widzę; potas na noc ? weź cynk lepiej tam daj zamiast potasu ,wątpię byś jedząc tak jak to robisz i nie mając ciężkiego dnia potrzebował suplementacji potasem ,a posiłkami szczerze... to co najwyżej możesz sobie połatać niedobory , a te są dalekie od OPTYMALNEJ suplementacji celem 'wspomagania' organizmu na wszelaki sposób.
Ad. kurkumy ,imbiru - tak warto ,choć gdzie tam słowo 'inwestycja' i męczenie nie wiem ...może to przez to ,że jem ich mix+++ już z 2-3lata ? xd ..nie zapomnij o pieprzu przypadkiem.
warto/powinno; się jeszcze i to bardzo wspomnieć o Katalpie ,w Polsce rosną jako drzewa ozdobne, w ogóle praktycznie nie są znane jako drzewa lecznicze ,szkoda bo są naprawdę "kosami" jeśli chodzi o wspieranie organizmu ,w sumie można by je porównać do kurkumy jeśli chodzi o wachlarz oddziaływania tj. od mózgu po nowotwory , zahaczając po drodze o wsparcie gospodarki hormonalnej.
...tak się składa ,że jestem szczęśliwym posiadaczem 2ch dorodnych okazów i korzystam z nich w pełni)
1. Dieta przecietnego polaka bogata jest w wapn i uboga w magnez. Wapn hamuje wchlanianie magnezu ale tez warunkuje jego ilosc.
2. Wszystkie preparaty dla sporotowcow typu MZA, MZB zalecaja szamanie magnezu z cynkiem wlasnie na noc. Sam tak robie i moim zdaniem przynosi to duze efekty.
3. Magnez w ciagu dnia tylko z wod mineralnych, na noc konkretna dawka z supli
4. Suplementacja potasem to glupota. Trzeba go jesc na prawde duzo i to jeden z tych pierwiastkow, ktorego jest mnostwo w naszej diecie (banany, pomidory, ziemniaki)
wiec wystarczy sie w miare dobrze odzywiac i wszystko bedzie git
THatmanC pisze:Tyler powiedz co tam podjadasz i w jakiej formie/dawki ...metylo ? bupropion ? ...amfa?xd ...metamfa?XD
w nocy się śpi ,a sen to czas na regenerację a nie bezproduktywna czynność ,aby reg. była zmaxymalizowana > Mg; ale i dużo więcej można suplementów tam wepchać.
"Ja z witamin i minerałów to biorę w tabletkach tyle:
- magnez,
- potas."
...witamin tam nie widzę; potas na noc ? weź cynk lepiej tam daj zamiast potasu ,wątpię byś jedząc tak jak to robisz i nie mając ciężkiego dnia potrzebował suplementacji potasem ,a posiłkami szczerze... to co najwyżej możesz sobie połatać niedobory , a te są dalekie od OPTYMALNEJ suplementacji celem 'wspomagania' organizmu na wszelaki sposób.
Aha, zapomniałem o oliwie z oliwek / oleju słonecznikowym.
Ad. kurkumy ,imbiru - tak warto ,choć gdzie tam słowo 'inwestycja' i męczenie nie wiem ...może to przez to ,że jem ich mix+++ już z 2-3lata ? xd ..nie zapomnij o pieprzu przypadkiem.
astralnykutas pisze:Magnez i cynk najlepiej stosowac na noc.
1. Dieta przecietnego polaka bogata jest w wapn i uboga w magnez. Wapn hamuje wchlanianie magnezu ale tez warunkuje jego ilosc.
2. Wszystkie preparaty dla sporotowcow typu MZA, MZB zalecaja szamanie magnezu z cynkiem wlasnie na noc. Sam tak robie i moim zdaniem przynosi to duze efekty.
4. Suplementacja potasem to glupota. Trzeba go jesc na prawde duzo i to jeden z tych pierwiastkow, ktorego jest mnostwo w naszej diecie (banany, pomidory, ziemniaki)
wiec wystarczy sie w miare dobrze odzywiac i wszystko bedzie git
Ja np. nie jem ziemniaków, bo nie są dla mnie niczym interesującym. Jem głównie ryż jako dodatek do dań. Pomidory, banany itp. dochodzą jako dodatek, bo trzeba ich naprawdę sporo jeść, by odczuć potas (albo pić sok pomidorowy, a to wychodzi sporo drożej niż suple).
Mówię wam, że sporo skutków ubocznych stymulantów załatwia właśnie potas.
...co innego cynk - musowo ,ja sobie bez niego nie wyobrażam wręcz funkcjonowania ,ktoś kilka postów wyżej podał link w którym cynk warunkuje w pewnym sensie 'próg drgawkowy" - zawsze się zastanawiałem dlaczego w moim przypadku jest on tak wysoki (np. 15mg selegiliny i 200mg amph nic mi nie 'robi' ) ...teraz zaczyna się all układać w całość.
to samo ma się w wypadku wapnia) mimo ,że z jedzenia mam go trochu; to suplementacja musowo i musowo wręcz z D3
..co do pory przyjmowania Mg ,to prawda jest taka ,że to minerał 'całodzienny' więc można go podjadać allday ..co polecam ,robię tak od lat ,wyraźnie czuję różnicę przy allday suplementacji niż gdybym brał jedną dawkę w ciągu dnia.
tolerancja na kurkuminę i gingerole? nie no to nie adaptogeny; tam nie ma na co się tolerancja wyrobić ,co do imbiru to spokojnie można go dodawać co jakiś czas ,ale kurkumę polecam stosować wg. potrzeb ...czyli ciągle;
Codziennie wrzucanie kurkumy zmienialo zabarwienie skory i zapach potu.
przy innych ziółkach nie zauważyłem jakiegokolwiek wpływu na zapach ciała ,ale to raczej zależy od predyspozycji/metabolizmu ,jeśli czyjś pot ogólnie ma 'zapach' to w tym wypadku mogą na niego zioła wpłynąć.
Co do wpływu kurkumy na barwę skóry - to bardzo pozytywny imo efekt , ułatwia opaleniznę ,'pogłębia' ją i wydłuża czas utrzymania nabytej)
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/b/b217b121-49ae-4397-973a-2fb3a352edfc/tsunami.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250517%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250517T073902Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=fc9f38706aabf2d69891dc02b42e3c08d478b40ba464086161df22c74a8f5532)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/medmjaustralia.jpg)
Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów
Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/ministerstwo_spraw_wewnetrznych_hiszpanii.jpg)
Hiszpania zezwala na narkotyki w samochodach
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Hiszpanii zaskoczyło związki zawodowe policji, wydając polecenie, aby nie karać użytkowników narkotyków znajdujących się w zaparkowanych samochodach. Decyzja ta ma na celu ochronę prywatności obywateli, ponieważ zaparkowane pojazdy uznawane są za „prywatną przestrzeń”.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kazik.jpg)
"Bardzo lubiłem amfetaminę". Znany muzyk o narkotykach
Kazik Staszewski opowiedział o swoim doświadczeniu z narkotykami. Muzyk sporo eksperymentował z używkami.