Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 4 z 7
  • 157 / 14 / 0
Nieprzeczytany post autor: Iwan »
Albo pójdę najpierw do rodzinnego po skierowanie na badania szczegółowe i pójdę potem z wynikami i się zapytam czy mogę oddać...
  • 269 / 7 / 0
Nieprzeczytany post autor: delirka »
Też oddać chciałam, ale po badaniach stwierdzili, że nie :-/
"Wykryto obecność nielegalnych substancji."

Czepiają się o wszystko. Z tego co pamiętam przez rok czasu nie mógł Cię kleszcz ugryźć.
Ostatnio zmieniony 22 października 2007 przez delirka, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik delirka nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 243 / 5 / 0
Nieprzeczytany post autor: Rodzynka »
O rety, teraz to mnie wystraszyłaś, na ile dali Ci "bana" ?
A te badania to miałaś zrobione przed oddaniem tych 450ml czy już po i dostałaś informacje przez telefon, albo listownie?
Bo ja przed oddaniem krwi miałam tylko hemoglobinę robioną a listownie dostałam książeczkę dawcy, więc pewnie przyjęli moją krew, a przy takiej ilości jaka jarałam to po 2 miesiącach (chyba nawet niecałych) coś tam powinno jeszcze pływać ;)
Nie chce żeby wyszło, że jestem ćpunem %-D
Uwaga! Użytkownik Rodzynka nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 269 / 7 / 0
Nieprzeczytany post autor: delirka »
Rodzynka pisze:
O rety, teraz to mnie wystraszyłaś, na ile dali Ci "bana" ?
A te badania to miałaś zrobione przed oddaniem tych 450ml czy już po i dostałaś informacje przez telefon, albo listownie?
Bo ja przed oddaniem krwi miałam tylko hemoglobinę robioną a listownie dostałam książeczkę dawcy, więc pewnie przyjęli moją krew, a przy takiej ilości jaka jarałam to po 2 miesiącach (chyba nawet niecałych) coś tam powinno jeszcze pływać ;)
Nie chce żeby wyszło, że jestem ćpunem %-D
Badania te pierwsze ogólne to przed. Potem wzięli krew na dokładniejsze.
Sama do nich poszłam bo się nie odzywali. Znalazła moje wyniki i powiedziała, że niestety wykryli nielegalne substancje we krwi, i że brak mi odpowiedzialności :rolleyes: , że jestem dorosła, i że mam się zastanowić co robię :nuts:

Nie wiem nawet co dokładnie wykryli, ale miesiąc conajmniej czysta byłam.
Uwaga! Użytkownik delirka nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 181 / / 0
Nieprzeczytany post autor: mirror »
teraz to ja się boję że mi coś wykryją i będzie wstyd :blush: :scared:

ale kodeina chyba nie wyjdzie nie? :-p
ile pasuje nie brać jej przed oddaniem?

a tak to nie mam nic na sumieniu co by wyszło, ale w stresie i tak będę, bo pewnie z kimś pójdę.

edit:
a dex wyjdzie?
Ostatnio zmieniony 22 października 2007 przez mirror, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to byłaś szczęśliwa.
  • 243 / 5 / 0
Nieprzeczytany post autor: Rodzynka »
Powinieneś poczekać z oddaniem krwi tyle czasu, żeby wszystkie substancje i ich metabolity ulotniły sie z twojego organizmu. W przypadku kodeiny i dxm to pewnie nie będzie więcej jak jakieś 4-5 dni. Kodeina może wyjść jako opiaty, więc wyjdziesz albo na ćpuna (morfina, heroina), albo na kogoś kto skłamał w ankiecie, że w zeszłym tygodniu nie brał leków na kaszel... a w ankiecie trzeba sie przyznać do wszystkiego!
o ile będą robić takie badania, bo przypadek delirki to dla mnie pierwsza tego typu akcja.
Apeluje do waszego sumienia, żebyście nie szli oddawać krwi, jak macie jakieś wątpliwości, ja nie poszłam w wakacje tylko dlatego, że jakieś 2 tyg. wcześniej brałam kilka razy tramal, nie chciałam oddawać takiej krwi :rolleyes: Pamiętajcie, że ta krew trafia do chorych lub umierających ludzi ...
Uwaga! Użytkownik Rodzynka nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Miau »
ChestYakaMarkos pisze:
ABRH-najrzadziej spotykana grupa krwi na Świecie
error, B Rh -
Uwaga! Użytkownik Miau nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 43 / / 0
Nieprzeczytany post autor: methodys »
error...Najrzadsza grupa krwi na swiecie jest 0 Rh- :D:D:D
,,Każdy ma prawo pochować bliskiego tak jak mu się podoba, nie zastanawiając się nad tym czy ów osobnik zostanie wyruchany czy nie'' tekst Arctica, ktory nie wiedziec czemu mnie rozbawil:)
  • 181 / / 0
Nieprzeczytany post autor: mirror »
ja mam 0 Rh -

tylko osoby z inna grupą mogą przyjąć ode mnie, a ja mogę tylko od 0 Rh -
Nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to byłaś szczęśliwa.
  • 3 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Miau »
Znaczy to tylko tyle, ze jesteś generalnym dawcą :-P

O jakiego lizaka sie zakładamy, koledzy i kolezanki, jaka grupa krwi jest najrzadziej spotykana? %-D

edit:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupy_krwi

yyy.... nie ufam już wikipedii! Moja Pani od Biologii z LO mówiła ze najmniej jest osobników z gr B Rh-! a jej słowo jest święte! ;]

Pozatym jakoś bardziej logiczne wydaje mi sie, ze mniejsze prawdopodobienstwo dotyczy sytuacji, gdy spotykaja sie w celach prokreacyjnych dwie osoby o jednakowej grupie krwi. Prosze o zweryfikowanie tych info.

Czupa-czups czeka.
Ostatnio zmieniony 22 października 2007 przez Miau, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik Miau nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 4 z 7
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Już 1 drink dziennie zwiększa ryzyko zgonu. Alkohol nie przynosi żadnych korzyści

W Journal of Studies on Alcohol and Drugs ukazało się jedno z najbardziej kompleksowych badań dotyczących wpływu alkoholu na zdrowie populacji amerykańskiej. Zostało przeprowadzone przez ponad trzydziestu badaczy z wiodących instytucji naukowych, w tym z Columbia University, University of California, Mayo Clinic, University College London czy Harvard Medical School. Dostarcza ono precyzyjnych szacunków ryzyka zgonu powodowanego przez spożycie alkoholu z uwzględnieniem płci, wieku i poziomu konsumpcji.

[img]
Palenie marihuany zmniejsza chęć na alkohol? Nowe badania kliniczne przynoszą zaskakujące wnioski

Coraz więcej osób na świecie eksperymentuje z zastępowaniem alkoholu konopiami indyjskimi, a trend ten zyskał w popkulturze miano „California sober”. Choć do tej pory opieraliśmy się głównie na niejednoznacznych obserwacjach, najnowsze badanie opublikowane na łamach American Journal of Psychiatry rzuca nowe światło na ten fenomen. Kontrolowany eksperyment udowadnia, że doraźne zapalenie marihuany znacząco zmniejsza ilość spożywanego alkoholu i opóźnia moment sięgnięcia po pierwszego drinka.

[img]
Niebezpieczny proceder na lotniskach. Tak działają przemytnicy narkotyków

Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.