Stymulanty, w strukturze których występuje trzeciorzędowy atom azotu (w pierścieniu pirolidynowym).
Więcej informacji: Alfa-pirolidynoalkilofenony w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 1233 / 12 / 0
pirowaleron.png
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pirowaleron

Pyrovalerone (Centroton, Thymergix) jest środkiem stymulującym zaprojektowanym pod koniec lat 60 ubiegłego wieku. Był stosowany w leczeniu chronicznego zmęczenia i senności lub jako środek na odchudzanie. Ze względu na częste nadużywanie i możliwość uzależnienia, pyrovalerone był rzadko stosowany w lecznictwie, a obecnie zaprzestano jego używania. Dawka rekreacyjna pyrovaleronu wynosi ok. 50 mg jeśli jest wstrzykiwany domięśniowo lub ok. 100 mg jeśli jest wciągany do nosa. Czas działania tej substamcji wynosi od 1 do 2 godzin, przy czym sen nie jest możliwy nawet jeszcze po 4 godzinach. Podobnie jak inne środki z tej grupy nie wywołuje euforii. Jego działanie polega w głównej mierze na stymulacji psychicznej i podniesieniu koncentracji.

Otrzymuje się go podobnie tak jak MDPV. Najpierw trzeba otrzymać odpowiedni keton (niektóre firmy mają go w swojej ofercie):

http://img156.imageshack.us/img156/1115 ... lerone.jpg

Z ketonu w wyniku dwóch reakcji otrzymuje się pyrovalerone:

http://img230.imageshack.us/img230/7990 ... aleron.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2016 przez surveilled, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Dodano strukturę, link do Wikipedii, nazwę systematyczną; wydzielono
Uwaga! Użytkownik MaciekB nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1893 / 181 / 0
Ostatnio pojawił się pod nazwą 4-MPRC lub 4-Methyl-β-keto-prolintane.
Myślę że najbliższym punktem odniesienia będzie PV-4 (pMPHP) dziwią mnie tylko te dawki - 100 mg sniffem, tyle PV-4 to już wypierdol, a przecież pirowaleron teoretycznie jest mocniejszy.
Tak czy inaczej temat wydaje mi się arcyciekawy, liczyłbym na bardziej klarowną stymulację niż w przypadku MPHP, przepraszam, ale wydaje mi się że pirowaleron ma bardziej ludzką twarz niż inne pirole-zwyrole, chyba łatwiej to będzie dawkować aby się nie poryć, oczywiście petitio pricipii, tak jest, ciekawym czy aby smak, w ogóle skąpe info na temat tego związku, oburzające.
No i - jako że u nas figuruje w grupie IV-P, czy zamawianie tego jest rzeczą przypałową? Bo przyznam że chętnie bym obadał.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.

[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.