Tzw "eksperci" rekomendują tym razem umieszczenie w wykazie nowych substancji psychoaktywnych określonym na podstawie art. 44b ust 2 UoPN następujących substancji.
1) NM-2201
2) 4-metylo-N,N-DMC
3) 4-EEC
4) 3-Me-MAPB (co to takiego!?)
5) 5-Cl-UR-144
6) ADB-CHMINACA
Jestem zdecydowanie przeciwny delegalizacji relatywnie nieszkodliwego NM-2201. :nuts:
Depenalizujcie Marihuanę do celów rekreacyjnych - wówczas wrzucajcię na swą udziwnioną listę takie kannabinoidy jakie chcecie.
Apeluję do instytucji odpowiedzialnych za realizację przepisów UoPN o pełne upublicznienie danych (imienia i nazwiska) tych "ekspertów" mających kompetencje decyzyjne co do ustalania składu wykazu zawierającego tzw. nowe substancje psychoaktywne.
Źródło: Kolejne rekomendacje do czarnej listy substancji psychoaktywnych
MZ/ rynekaptek(pl), 10-03-2016.
Kosmetyka na życzenie autora postu. /Missiv
Zmieniono na ,,rozporządzenia do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii''
już dodano do kontrolowanych substancji
1) 4,4'-DMAR
2) AB-CHMINACA
3) AB-PINACA. [1]
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/201 ... 201701.pdf] Dziennik Ustaw RP, 02.12.2015 r.
Emsi
Nie łudźmy się - kolejna delegalizacja substancji spowoduje powstanie nowych, co jest PIEPRZONYM BŁĘDNYM KOŁEM. A ze szlugami jest tak, że żadne podwyżki cen nie zachęcą palacza do rzucenia (jedynie mogą zachęcić, ale niekoniecznie). Musi być o tym wewnętrznie przekonany, że chce rzucić i znaleźć w sobie motywację, bo eksperci z rządu tego za niego nie zrobią wzrostem cen papierosów. To samo się tyczy alkoholu i alkoholików.
7) 4-CMC
8) 3-CMC
9) 2-CMC
10) THJ-2201
11) MSMB-CHMICA
12) 5F-AB-PINACA
13 AB-PINACA
14) 5F-AMB
Źródło: Kolejne substancje psychoaktywne trafią na czarną listę? MZ / rynekaptek(pl), 01.03.2016
Kosmetyka na życzenie autora postu. /Missiv
meme pisze:Nie łudźmy się - kolejna delegalizacja substancji spowoduje powstanie nowych, co jest PIEPRZONYM BŁĘDNYM KOŁEM
Mefedron do klefedronu. MDPV do A-PVP, a A-PVP do TH-PVP. Wniosek nasuwa się jeden. Koło się zatacza, ale coraz gorzej sobie z tym radzi.
Oczywiście od czasu, do czasu pojawiają się złudne perełki, ale będą się pojawiać coraz rzadziej. Pierdolony system.
meme pisze:Jednak ogólnie mnie bawi ból dupy palaczy, szczególnie elektronicznych papierosów, bo mają niedługo nabić akcyzę na e-fajki.
A ze szlugami jest tak, że żadne podwyżki cen nie zachęcą palacza do rzucenia (jedynie mogą zachęcić, ale niekoniecznie)
Jeśli nałożą akcyzę na liquidy, to bardzo możliwe, że rzucę nawet to elektroniczne urządzenie, imitujące papierosa.
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
7 petycji przeciw reklamom i promocjom alkoholu, które mogą zmienić polskie prawo
Grzybki zmieniają połączenia w mózgu. Czy to dobrze?
Mikrodawkowanie LSD przegrywa walkę z depresją ze zwykłą kawą?
Przez ostatnią dekadę w Dolinie Krzemowej (ale nie tylko) funkcjonowało przekonanie, że mikrodawkowanie psychodelików to „szwajcarski scyzoryk” dla mózgu – poprawia fokus, libido i leczy depresję. Najnowsze, rygorystyczne badanie kliniczne pokazuje jednak coś zupełnie innego. Pacjenci przyjmujący placebo (w tym przypadku kofeinę) radzili sobie z depresją lepiej niż ci na LSD.
Przełom w walce z depresją: jedna dawka DMT działa trzy miesiące
Wyobraź sobie, że jedna dawka substancji, trwająca zaledwie kilka minut, mogłaby rozpędzić ciężką depresję na pół roku. Naukowcy z Imperial College London przetestowali dimetylotryptaminę (DMT) u osób, u których standardowe leki zawiodły. Wyniki? Rewolucyjne. Czy to przełom w walce z depresją lekooporną, która dotyka milionów?
Leki z Poznania jechały do Ukrainy. Tam produkowano z nich narkotyki
26 stycznia 2026 roku do Sądu Okręgowego w Poznaniu trafił akt oskarżenia przeciwko siedmiu osobom podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie Polski i Ukrainy. Sprawę opisała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

