Benzedryna, psychedryna, α-metylofenyloetyloamina
Więcej informacji: Amfetamina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 11 / / 0
Z tego co mi się obiło o uszy to syntezy amfetaminy są opisane w książkach o tematyce chemicznej i studenci sobie je wypożyczają z bibliotek i "studiują". Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, wydaje mi się że przy pomocy takiej książki nauka wszelakich syntez amfetamin będzie bardziej owocna oczywiście mając na względzie tylko i wyłącznie motywy poznawcze. Jeśli ktoś zna tytuły tych książek prosiłbym o podanie owych w tym poście gdyż czas szybciej leci przy ciekawej lekturze a mi czasu ostatnio nie brakuje.
Uwaga! Użytkownik albertc4 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 62 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: Amina »
Jesli dobrze poszukasz to sposoby otrzymywania produktow do zsyntetyzowania biala znajedzisz juz w najprostrzej ksiazce do chemii dla LO-co prawda nic bys na ich podstawie nie utworzyl ale wyobraz sobie co ci chemicy maja za skarbince wiedzy w swoich pdrecznikach :-D
  • 11 / / 0
Nieprzeczytany post autor: albertc4 »
Znalazłem i polecam:

"PREPARATYKA I ELEMENTY SYNTEZY ORGANICZNEJ", autor: Jerzy T. Wróbel

Jest tam przedstawiona synteza BMK.
Uwaga! Użytkownik albertc4 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.