masz pewnie mniej niz 18 lat
Mam nasionka co prawda polak ale dobry, bo wiem ]
Krowie placki przy przekopywaniu ziemi - Do kupienia w ogrodniczym bez problemu susz lub granulat im więcej tym lepiej. - źródło azotu i mikroelementów- raczej bardzo ubogie w fosfor.- cena do 20 PLN za duży worek [ 20 l ?]
+ dolomit - dawka od pół szklanki do 1 całej na m2.[ cena zapasu na kilka sezonów z 5 pln]
-- opcjonalnie węglan wapnia : techniczny: kreda: itp.: nie zaleca się używania – wapna palonego
+ fosforowy od razu do ziemi. np: Superfosfat.[ nie znam cen: ]
+ - nie zaszkodzi sypnąć po garści na m2 azotanu amonu Azotanu potasu: lub wymieszanych razem...[ kilkanaście PLN za niewielkie worki]
Mieszasz wszystko z przekopaną ziemią: przekopujesz dodatkowo dla dobrego wymieszania [ im głębiej tym lepiej imo minimum z 25-30 cm. Czyli ”na szpadel”.]. Grabisz i lekko ubijasz.
I koniec: możesz nic więcej nie robić.
Nie zaszkodzi podczas wegu jednokrotnie podsypać azotanu potasu.[ z 10 pln za 5 kilo??/ / stosować- np: po połowie czerwca- przed połową lipca.- "dobrze robi" podczas wegu.- poza rolniczym w hyrtowniach ogrodiczych można dostać czda. Oraz spożywczy- ten ostatnie drożej..]
Potem możesz już nic nie robić.
Poszukaj starych wątków. Był w nich profesjonalny schemat przygotowania ziemi.
Dostępnych jest masę nawozów:
Saletrzak – mieszanka azotanu amonu i wapna lub dolomitu.
Mocznik – diamid kwasu węglowego / chyba nie zalecany/
Polifoska – czyli wszystko w jednym- np: - http://www.zchpolice.com/pl/produkty.php?id=44
/ można by go razem z krowia kupą wrzucić: zamiast kupować wiele różnych : ten + dolomit.. i masz w ziemi komplet składników/
różnie polifoski z tego co wiedze dają:
np. ta... POLIFOSKA 4 - NPK(MgS) 4:12:32:(2:9) wszystkiego po trochu..
czy to jest do dostanie w małych workach? A bo ja wiem: widzieć widziałem nie kupiłem nigdy.
Konopie bardzo źle rosną na ziemi ubogiej w azot: i podczas wegu. Jest to podstawa. // nie przesadzać- zbyt dużo opóźnić moze kwitnienie - tak czysto teoretycznie.. nie wspominajac o i nnych problemach..//
Ja bawiłem się głównie azotanem potasu/ azotanem amonu i superfosfatem [ ten nie z zakupu: a odsypany dawno temu z wielkiego nawozowego – miałem duży zapas... i chyba super fos.. szare granulki.. hmm...]+ oczywiście krowie placki i węglan wapnia techniczny syntetyczny. Bez wnikania w NPK. Często z dodatkiem kilkukrotnym azotanu potasu / jakoś zawsze miałem pełno saletry.. na składzie/
Ps: Może... Mączka kostna: ;P lub dodatki paszowe z maczki kostnej ;P To także niezły nawóz: ciekawe po ile i czy jest to dostępne./i gdzie??]??
W każdym razie wybór masz duży.. I na pewno jak trochę połazisz dostaniesz wszystko : i to raczej tanio.. w ilościach wystarczających na ”kilka” sezonów.
Jaki moge zastosować nawóz tak żeby było na cały sezon, żeby był tani i dostępny w sklepie ogrodniczym.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/68447774_605.jpg)
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi
Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotyki-cbsp-30062025-768x376.jpg)
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/k0lumbijska_marynarka_wojenna.jpg)
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”
Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.