Więcej informacji: Kannabinoidy w Narkopedii [H]yperreala
Na dniach przeredaguję wszystko co tutaj jest. W międzyczasie pozostaje rozkminić proporcje poszczególnych kanna dla nowych.
Muszą zapamiętać słowa starego narkomana - zawsze możesz wziąć więcej, ale nigdy mniej.
~Michael Linnel Odpisuję tylko na GG i e-mail.
Chociaż do końca nie wiem czy jest sens, bo żaden moderator się nie wypowiedział czy to w ogóle przyklei jak będzie całość.
1. Co to są w ogóle syntetyczne kannabinoidy?
Syntetyczne kannabinoidy to grupa związków oddziałujących na receptory kannabinoidowe. Do czasu odkrycia syntetycznych środków nazwa ta odnosiła się do alkaloidów zawartych w konopiach. Substancje są nieregularnej budowy pod względem chemicznym. Działają na receptory CB1 i CB2. Dzielimy je na:
- kannabinoidy roślinne – występujące jako alkaloidy roślinne, np. tetrahydrokannabinol (główna substancja psychoaktywna marihuany), tetrahydrokannabiwarin, kannabinol
endokannabinoidy – występujące w organizmie zwierząt, w tym człowieka, np. anandamid
kannabinoidy syntetyczne – wytworzone przez człowieka, np. CP-55940, HU-210, paraheksyl
2. Jaka jest różnica między syntetycznymi kannabinoidami, a zwykłymi dopalaczami?
Zazwyczaj kannabinoidy są mylone z dopalaczami. Z prostych powodów - droga podania jest taka sama - nanoszone substancje na podkłady palimy. Jednak dopalacze są mieszaninami różnych substancji nawet spoza wyżej wymienionej grupy. Nigdy tak naprawdę nie wiemy co jest w środku, możemy tylko zgadywać. Otrzymując kannabinoid wiemy jaka to jest substancja, bo jest ona zazwyczaj od drogi z laboratorium nienaruszona. Podsumowując - w przypadku "mocarza" gdy się zatrujemy nie wiemy jak postępować, w przypadku "AM-2201" już tak.
Muszą zapamiętać słowa starego narkomana - zawsze możesz wziąć więcej, ale nigdy mniej.
~Michael Linnel Odpisuję tylko na GG i e-mail.
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Od daru bogów do codziennej ucieczki. Co antropologia mówi o naszym związku z alkoholem
Operacja „Kryształ”
Czyli „ogólnopolskie uderzenie w przestępczość narkotykową wykorzystującą przesyłki kurierskie i pocztowe”.
Jest wyrok za sprzedawanie dopalaczy. "Brak pobłażania dla sprawców tego typu przestępstw"
Dwa lata więzienia za handel dopalaczami. Taki wyrok wydał lubelski sąd ws. Jakuba G. - właściciela sklepu, w którym sprzedawano „Cząstkę Boga”. Na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata została natomiast skazana ekspedientka Patrycja M.
USA: DEA tymczasowo zaklasyfikuje 7-OH do tej samej kategorii co heroinę i LSD
W środę amerykańska Agencja ds. Walki z Narkotykami (DEA) ogłosiła zamiar tymczasowego zaklasyfikowania 7-hydroksymitagyniny (7-OH) oraz trzech powiązanych substancji jako narkotyków Grupy I, czyli tej samej kategorii co heroina i LSD.