[ external image ]
https://en.wikipedia.org/wiki/Nefiracetam
EDIT: wchodzi lekki niepokój, wyczuwalna lekka impulsywność, powiedziałbym agresor - ale to za mocne słowo. Podobne odczucia miałem przy piracetamie.
Efekt nootropowy jest bardzo konkretny, ale... Właśnie, czuję się trochę jakbym był pod prądem, mogę to porównać do 30mg etylofenidatu, tylko bez tej trzęsiawki noradrenalinowej. Świadomość i ogarnianie - super, ale znika gdzieś dusza i nic mnie już nie rusza. Substancja ma potencjał, jest ciekawa, ale zdecydowanie wolę Noopept, który ma może trochę mniejszą moc, ale za to działa dużo bardziej naturalnie i subtelnie.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12849691
jak i u psów
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15082078
U mnie nefirek sprawuje się całkiem dobrze ( testowane dawki od 50-200mg), powyżej 100mg daje pobudzenie fizyczne z ciekawym parciem na seks ( tego się po nootropie nie spodziewałam, ale to pozytywna zaskoczka
poprawy pamięci nie zaobserwowałam, lepsza koncentracja, kreatywność, energia - u mnie to w tą stronę działa, więc fajnie się komponuje z innymi nootropami i nie tylko.
Świetnie się sprawuje gdy trzeba nie tyle co materiał zakuć co opracować w jakiś twórczy sposób
Najprawdopodobniej podczas odwiedzin w krainie snów...
Wiara w prawdziwość moich słów może sugerować konieczność skonsultowania się z psychiatrą :-D
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/b/b9ddd292-62a5-48af-9d90-28005788ebff/kneppers.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250617%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250617T115802Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=ebbd5b609914282140cb03aabadd826e6b26984b1511703e841e8d1a8df3b78e)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mmnaswiecie.png)
Mówili: "Narkotyków to ja nie chcę". Dopóki ból stawał się nie do zniesienia
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/zrzut_ekranu_z_2025-06-12_18-39-02.png)
Cudowne "koktajle" i narkotyki. Nieznane oblicze złotej ery Hollywood
Narkotyki, używki i magiczne koktajle, które miały utrzymać największe gwiazdy ekranu w dobrej kondycji, zdolne pracować na planie przez trzy doby bez przerwy, były w Hollywood na porządku dziennym...
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/passingjoint.jpg)
Do 3 gramów marihuany bez recepty? Poszło pismo z Sejmu do rządu
Legalizacja posiadania marihuany na własny użytek w ilości do 3 gramów - taka propozycja wpłynęła do sejmowej Komisji do spraw petycji. - Obowiązujące przepisy penalizują za posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany. Nie odpowiadają one współczesnym realiom społecznym i ustaleniom naukowym - argumentuje autor.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/dopalamy.jpg)
Powracająca moda na dopalacze. RPD apeluje o sprawną interwencję
W sprawie edukacji dzieci i młodzieży na temat substancji psychoaktywnych zwróciła się Rzeczniczka Praw Dziecka do Ministry Edukacji. – Z rosnącym niepokojem odnotowuję kolejne doniesienia medialne alarmujące o powracającej wśród dzieci i młodzieży modzie na dopalacze. Prawdopodobnie szeroka dostępność tych nielegalnych substancji – sprzedawanych m.in. poprzez Internet – oraz ich relatywnie niska cena sprawiają, że środki zastępcze oraz nowe substancje psychoaktywne zyskują coraz większą popularność, także wśród młodych ludzi – wskazała Monika Horna-Cieślak w piśmie do MEN z 2 czerwca.