Twoje obawy co do liści są niepotrzebne ponieważ tak jak się domyślałeś konopie podczas kwitnienia pobierają substancje odżywcze z liści (żółkną) co doprowadza do późniejszego odpadania liści. można temu zapobiec stosując nawożenie dolistne za pomocą zraszacza - popsikaj pożółkłe liście delikatną mgiełką bogatą w substancje odżywcze a zobaczysz jak po kilku godzinach liście zielenieją... Tylko pamiętaj że jeśli Twój gatunek kwitnie ok. 8 tyg. to nawożenie dolistne stosuj maksymalnie do 4-6 tyg. kwitnienia, ponieważ późniesze nawożenie popsuje smak zioła! jest to najlepsza metoda pielęgnacji starych liści!
a nowe liście roślina wypuszcza przez ok. pierwsze 4 tygodnie kwitnienia, w drugiej fazie (nast. 4 tygodniach kwitnienia) roślina już niewytwarza nowych liści.
p.s. dokładnie azot jest odpowiedzialny za wytwarzanie zielonego chlorofilu więc jeśli popsikasz liście roztworem z niską zawartością azotu to liście prawie nie zmienią koloru, natomiast jeśli azotu będzie dużo więcej to liście szybko zmienią kolor na zielony.
kruczy pisze: w fazie kwitnienia potrzebne jest jak najmniej azotu, wystarczy tyle co z nawozow.
ps a.bsurd... po co to glupie pytanie? gosciu chcial spryskac liscie azotem. jest juz w prawdopodobnie zaawansowanej fazie wegetacji, po co ma skraplac liscie woda z nawozem? dla zepsucia smaku? liscii i tak nikt nie bedzie palil, a żółknięcie to naturalny proces
Piszcie kiedykolwiek
Wszystko co napisałem na tym forum to prawda; opisywane sytuacje miały miejsce..
Nie ma azotu, nie ma chlorofilu, nie ma asylimacji, nie ma energii zyciowej. Nie ma radosci.
kruczy: Nie ma glupich pytan, podobno.
Zasilanie dolistne przed zbiorem nie jest wskazane.
pozdro
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Jedna dawka i tygodnie ulgi. "Magiczne grzybki" dają nadzieję na nowe leczenie bólu
Psylocybina
Druga poprawka i marihuana. Amerykański SN wydał ważny wyrok ws. broni
Sąd Najwyższy USA jednomyślnie orzekł w czwartek, że rząd federalny nie może pozbawiać prawa do posiadania broni osób okazjonalnie używających marihuany, uznając, że ściganie karne na tej podstawie narusza drugą poprawkę do konstytucji gwarantującej to prawo.
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków
Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.