Podaje ciekawy tekst jakie zmiany weszły do poszczególnych ustaw: bip.kprm.gov.pl/download.php?s=75&id=515
RC Mofedrony, benzo fury, Am itd można objąć są objęte ustawą o preparach chemicznych
jedyne realne ukaranie kogoś tak to widzę, sprzedajesz jakomś maczankę , nie wiesz jaki kanna nie wiesz nic o niej ,ale działa mocno psychoaktywnie tak to widzę jedynie
Swoją drogą przez 1.5 roku od wejścia ustawy w życie był jakiś wyrok ? bo jak narazie nie znalazłem w internecie
Emce pisze:RC Mofedrony, benzo fury, Am itd można objąć są objęte ustawą o preparach chemicznych
Emce pisze:Swoją drogą przez 1.5 roku od wejścia ustawy w życie był jakiś wyrok ?
Zapisek ten z ekspertyzy nie byl jednak w zaden sposob brany pod uwage przez sad, postawione oskarzenie dotyczylo tylko posiadania tych nielegalnych substancji. W tresci juz koncowego wyroku mam zapis ze "zwraca sie oskarzonemu dowody rzeczowe zapisane w wykazie nr .." i wymienione sa wszystkie zatrzymane i bedace legalnymi substancjami dowody rzeczowe. Teraz czekam na oficjanie wyslany juz wyrok oraz informacje gdzie odebrac mam zwracane dobra, nawet przez mysl mi nie przeszlo ze cokolwiek z tych rzeczy jeszcze zobacze, a tu niespodzianka. Przynajmniej jeden pozytywny akcent na zakonczenie calej tej sytuacji, szczegolnie ze lacznie bedzie tego kilkaset g :-D
Chociaz do czasu az nie bede mial juz tego w rekach, nadal jakos sceptycznie i z niedowierzaniem do tego podchodze.
Po zapoznaniu sie z aktami, nasuwa mi sie kilka spostrzezen:
Pierwsze to przeprowadzona analiza substancji, wykryto i zidentyfikowano praktycznie bezblednie kilkadziesiat substancji w tym niektore obstawiam, ze wczesniej dla nich nie znane (np 25g/25e/25n-nbome. 3meopcp, 3meopce i kilka jeszcze)
Drugie to opis przeprowadzonej analizy komputera, wykonano kopie binarne wszystkich dyskow przy uzyciu blockera, nastepnie analiza danych Forensic Toolkit i czyms tam jeszcze. Mimo ze bez zadnych efektow tej ekspertyzy, ale i tak nie spodziewalem sie zastosowanych metod i narzedzi, bo wyglada to prawie profesjonalnie ;-)
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/6/684579aa-f97a-4eb0-bdae-a466b1f1bb75/IMG_7281.jpeg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250711%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250711T113602Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=6af9650fe597f449b7170c35c7a2dc258da8fe8c1830208dbe18e85e4feac8aa)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/new_york_weed.jpg)
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie
Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.