Jakie są przeciętne dawki tej roślinki ?? Jak działa ?? (może jakiś mały tripreporcik) Co mnie może spotkać przy zatruciu ??
No i do tego śmierdzi.
Tyle krzaków i wybierasz taki syf? :)
Trująca jak bieluń.
No i do tego śmierdzi.
Tyle krzaków i wybierasz taki syf? ]
W Polsce?Tyle krzaków? Jakich??? :huh:
Chcesz próbować z lulkiem to próbuj, ale zmuszaj nas tu, żebyśmy szukali o nim inf. w necie zamiast Ciebie. Naprawde wszystko da się znaleźć ;-) . Generalnie zawiera alkaloidy tropanowe podobnie jak bieluń. lulecznica i pokrzyk. Prawdopodobnie w nieco innych proporcjach, ale głównie hyosycjaminę, atropinę i skopolaminę. Jak z bieluniem dawka efektywna jest zbliżona do dawki śmiertelnej i trudno ją ocenić bez chemicznej ekspertyzy, dlatego odradzam. Poza tym efekty uboczne (zresztą te główne też) raczej mnie osobiście nie pociągają.
Choroba...miałem gdzieś videodokumentacje najprawdziwszego eksperymentu naukowego z użyciem lulka i gdzieś mi zgnięło...
Poszukajse, popularny wątek :/
mam prośbę czy posiada ktoś z was może jakąś ilość ziela lulka ?? bardzo potrzebuję, w zamian mogę oddać liście Atropy i Datury stramonium.
jesli lulek ma miec takie samo dzialanie to naprawde nie warto :-(
Jak z bieluniem dawka efektywna jest zbliżona do dawki śmiertelnej i trudno ją ocenić bez chemicznej ekspertyzy
Psychoaktywny kameleon. Dlaczego marihuana to nie psychodelik?
Od daru bogów do codziennej ucieczki. Co antropologia mówi o naszym związku z alkoholem
Marihuana a demencja. Nowe badanie przyniosło zaskakujące wyniki
Ekspert: Środki psychoaktywne zwiększają ryzyko schizofrenii
Specjaliści zauważają radykalny przyrost liczby pacjentów ze schizofrenią i innymi zaburzeniami psychotycznymi, wśród osób, które wcześniej przyjmowały środki psychoaktywne. Z dr hab. n. med. Pawłem Krukowem rozmawia Lilianna Kaczmarczyk.
Gang opioidowy rozbity. Cztery młode kobiety nie żyją, 17 zatrzymanych
Policja rozbiła grupę przestępczą handlującą opioidami w całej Polsce. Śledczy łączą jej działalność ze śmiercią co najmniej czterech młodych kobiet w Krakowie. W sprawie zatrzymano 17 osób, w tym lekarza anestezjologa, który wystawiał recepty za pieniądze.
Palacze wiedzą, że tytoń wywołuje raka, gorzej znają zagrożenia dla serca
Nowe badanie obejmujące ponad 240 tys. palaczy w 46 krajach wskazuje, że wciąż słabo rozumiemy szkody sercowo-naczyniowe wywołane przez tytoń, co rodzi pytania, czy dziesięciolecia ostrzeżeń zdrowotnych przynoszą skutek.